Apple patentuje "iWallet"

iWallet

iWallet (fot. patentlyapple.com)

W kolejnym iPhone'ie będą płatności NFC?

Czy dziś może to kogoś dziwić? W Sieci pojawiła się kolejna informacja na temat planów firmy Apple. Tym razem dowiedzieliśmy się, że w niedalekiej przyszłości, użytkownicy "iUrządzeń", być może będą mogli skorzystać z technologii NFC, by płacić chociażby za drobne zakupy.

Amerykański Urząd Patentowy przyznał firmie Apple prawo do posługiwania się nową technologią. Umożliwia ona firmom obsługującym karty płatnicze rozliczać użytkowników, którzy zdecydują się płacić za pomocą iPhone'a obsługującego technologię NFC. Takie rozliczenie będzie przeprowadzane przez iTunes.

Użytkownicy mają też mieć możliwość skorzystania z drugiego konta zarejestrowanego na inną osobę - chociażby swoje dziecko. Ta osoba będzie mogła dokonywać zakupów obciążających konto oryginalnego użytkownika. Ten może natomiast ograniczyć chociażby miesięczne kwoty wydawane przez podpiętą osobę.

Czy oznacza to, że technologia NFC już wkrótce zagości w sprzęcie Apple? Być może czegoś interesującego dowiemy się już w trakcie nadchodzącej konferencji, na której spodziewamy się zobaczyć między innymi iPada 3.

[za: Patently Apple]

Komentarze (5)
Apple patentuje "iWallet"
Zaloguj się
 • felippo

  Oceniono 5 razy 3

  Co dokladnie Apple patentuje? Technologia NFC w platnosciach jest w uzyciu od jakiegos czasu np. GoogleWallet dostepny dla niektorych modeli telefonow komorkowych...

  Samo NFC jest tez wykorzystywane w kartach zblizeniowych Visa i Mastercard...

  To, ze mozna to zrobic z uzyciem telefonu to nie jest zadne odkrycie... przeraza mnie amerykanski system patentowy.

 • master4k

  Oceniono 3 razy 1

  Rofl x lol x lmfao. Co następnego w kolejce? Koło czy ogień?

  www.nfcworld.com/nfc-phones-list/#available

 • jakubdab

  0

  Ciekawe, jak to się przyjmie w Polsce. U nas już dwie trzecie internautów kupuje w sieci. www.decommerce.pl/serwis-552-ponad_2_3_internautow_robi_zakupy_w_sieci Choć zakładam, że nasycenie iphone'ami nie jest tak duże, jak w USA

 • gold32

  Oceniono 2 razy 0

  Dobrze, że Apple nie wynalazło WWW, bo dziś pewnie płacilibyśmy po 3 centy za każde kliknięcie w jakikolwiek link w necie.
  Nie rozumiem jak taki pazerny korporacyjny troll patentowy może uchodzić za tak "romantyczną" uwielbiana firmę...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje