Sztuczna, a jak prawdziwa. Bioniczna ręka w działaniu [Wideo]

Jeszcze nie widać ich powszechnie na ulicach, ale sztuczne kończyny zaczynają powoli zbliżać się do tego, co jeszcze 20 lat temu oglądaliśmy w filmach science-fiction. Zobaczcie jakie możliwości ma taka ręka produkowana dziś.

24-letni Patryk stracił czucie w dłoni po porażeniu prądem w pracy. Rok temu zdecydował się na zastąpienie jej bioniczną kończyną. Teraz pokazuje BBC jak potrafi się nią posługiwać. Na filmie prezentuje jak aktualnie posiadana ręka pozwala mu odkręcić butelkę lub wiązać buty, a także testuje prototyp nowej, która pozwoli mu na dodatkowe ruchy nadgarstkiem.

Opisaliśmy kiedyś historię Michaela, który sztuczną rękę dostał w prezencie od Mercedesa - jednak dopiero zobaczenie tego typu konstrukcji na wideo pozwala w pełni docenić postęp, jaki się dokonał.

 

 

Więcej o:
Komentarze (4)
Sztuczna, a jak prawdziwa. Bioniczna ręka w działaniu [Wideo]
Zaloguj się
 • roembden

  0

  Mechanicznie ręka nie robi wrażenia. Ale podoba mi się jak łatwo teraz można podłączyć takie urządzenie do układu nerwowego. Jeszcze tylko sprzężenie zwrotne w postaci czujników nacisku i temperatury i normalnie mamy Gwiezdne Wojny. ;-)

 • zixav

  0

  Filmik fajny widać postępy od jakiegoś którego z rok temu oglądałem.
  Swoją drogą zmieńcie "ale sztuczne kończyny zaczynają powoli zbliżać się do tego, co jeszcze 20 lat temu." albo dokończcie bo trochę zajeżdża "KALI UCZYĆ SIĘ TU POPRAWNY TRUDNA JĘZYK POLSKA".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX