Facebook kupuje 750 patentów od IBM

Po co? By skuteczniej bronić się przed pozwami o naruszenie patentów oraz chronić stosowane w serwisie rozwiązania techniczne.

Informacje o transakcji podał serwis Bloomberg, powołując się na anonimowe źródła.

Do tej pory serwis zgromadził 56 amerykańskich patentów i wystąpił o 503 kolejne. Posiada także 33 z zagranicy i stara się o kolejne 159. Przy tych wartościach liczba spraw o naruszenie patentów nie jest już tak oszałamiająca: w zeszłym roku złożono 22

Powodem wzmożonej aktywności Facebooka jest zapewne pozew od Yahoo sprzed tygodnia, który zawiera zarzut naruszenia aż 10 patentów.

Amerykański serwis twierdzi, że Facebook naruszył 10 jego patentów, w tym te, które dotyczą sposobów na reklamę w sieci. Pozew został złożony przed amerykańskim sądem w północnej Kalifornii

Dotyczą one  ważnych funkcji serwisu, np. dzielenia danymi, reklam i prywatności. Yahoo dąży do zablokowania Facebookowi możliwości korzystania z rozwiązań, na które samo ma patenty.Zakup 750 patentów sugeruje, że Facebook nie pozwoli, by w przyszłości takie sytuacje się powtarzały.

Więcej o:
Komentarze (5)
Facebook kupuje 750 patentów od IBM
Zaloguj się
 • Gość: ...

  Oceniono 9 razy 5

  kupują na poczet tego co jest NIC nie warte, czyli akcji f-my o zerowej wartosci 'facebook'.

 • black-emissary

  Oceniono 3 razy 3

  Mam coraz silniejsze wrażenie, że to właśnie patenty wykończą naszą cywilizację.

 • alamar_3

  Oceniono 1 raz 1

  Patenty powinny byc b. krotkie jak dawniej 3-5 i max 8 lat (najdrozsze) i miec zastosowanie tylko w niektorzych dziedzinach. Oprogramowanie np. dzis nie powinno miec patentow wcale.

 • koradd

  Oceniono 3 razy 1

  Patenty...
  czyste zło, Prawo opierające się na chciwości.

 • jusw

  Oceniono 1 raz -1

  *!@^http://www.youtube.com/watch?v=WhLSNl0B-fg&feature=g-ent&context=G206c723CEAAAAAAAIAA
  ^^&^&67

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX