Już wkrótce zobaczysz na żywo, jak wygląda Ziemia z kosmosu

Prosto z kamer zamontowanych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Projekt firmy UrtheCast nie ma niestety nic wspólnego z Google Earth. Będzie jednak namiastką usługi, która być może zostanie uruchomiona w przyszłości.

We współpracy z rosyjskim RSC Energia, UrhteCast zamontuje dwie kamery HD na rosyjskim module Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Dzięki nim, z kosmosu nagrywane będą szczegółowe obrazy Ziemi, które następnie dotrą na naziemne stacje, gdzie zostaną obrobione i udostępnione szerokiej publiczności.

Zarejestrowane obrazy będzie można obejrzeć na łamach strony internetowej UrtheCast. Bogatsi klienci będą natomiast mogli zapłacić za skierowanie kamer w konkretne miejsce i nagranie wybranych materiałów, fragmentów naszej planety.

Cały projekt ruszyć ma w połowie tego roku. Więcej na jego temat można się dowiedzieć na oficjalnej stronie internetowej UrtheCast.

[za: Google Earth Blog]

Więcej o:
Komentarze (4)
Już wkrótce zobaczysz na żywo, jak wygląda Ziemia z kosmosu
Zaloguj się
 • darkpeter

  Oceniono 3 razy 3

  temat jest mylący...

 • Gość: andy

  0

  Fajne - choć z inwigilacją to racja - mogłoby to być problematyczne. ale z drugiej strony i tak istnieją satelity szpiegowskie ;)

  ====================================================

  www.twoja - poradnia.pl - w taki sposób nie czekam w kolejce do lekarza.

 • Gość: przechwałki

  0

  Ale NASA od dawna daje obraz na żywo:http://www.ustream.tv/channel/live-iss-stream
  A nie jak tu zapowiadają "...z kosmosu nagrywane będą szczegółowe obrazy Ziemi, które następnie dotrą na naziemne stacje, gdzie zostaną obrobione i udostępnione szerokiej publiczności." Przecież oni będą puszczać nagrania! Czym tu się chwalić i porównywać z GoogleEarth?!

 • demygh

  Oceniono 10 razy -6

  gdyby Earth w wersji takiej jakiej jest było na żywo to mielibyśmy pełną inwigilację...NIGDY do tego nie może dojść

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX