Latający samochód coraz bliżej rzeczywistości. Właśnie przeszedł swój pierwszy lot testowy

W starych filmach science-fiction wszystkim wydawało się jasne, że w przyszłości poruszać się będziemy latającymi samochodami. Przyszłość jest dziś. Samochody wciąż nie latają. Czy w końcu zaczną?

Amerykańska firma Terrafugia pracuje nad pojazdem - nazwanym Transition - który w gruncie rzeczy jest właśnie latającym samochodem. Z jednej strony może normalnie poruszać się po drugach, ale z drugiej, jeżeli rozłoży skrzydła, może też wznieść się w powietrze.

Kilka dni temu ten nietypowy pojazd zakończył swój pierwszy lot testowy. Przez osiem minut leciał na wysokości ponad 400 metrów.

Już teraz znalazło się około 100 osób, które zapłaciły 10 tysięcy dolarów, by móc kupić Transition, gdy tylko pojawi się na rynku. Tanio nie będzie - wehikuł ma kosztować 279 tysięcy dolarów.

Pojazd już w tym tygodniu zostanie zaprezentowany publiczności na konferencji motoryzacyjnej w Nowym Jorku.

Czy za kilka lat taki wehikuł będzie standardem? Czy dzięki niemu w krytycznym momencie będzie można ominąć korki? Cóż - na razie nie, cały czas bowiem potrzebuje on pasa startowego do wzniesienia się powietrze. Na mityczną "przyszłość" trochę więc jeszcze poczekamy.

[za Bloomberg]

Więcej o:
Komentarze (14)
Latający samochód coraz bliżej rzeczywistości. Właśnie przeszedł swój pierwszy lot testowy
Zaloguj się
 • acc333

  Oceniono 2 razy 2

  Co kaman? Gupi jacys bo wsie luda chca auto z samolotu a nie odwrotnie!

  ;)

 • papuzkapapuzka

  Oceniono 1 raz 1

  jak wygląda zderzenie samochodów na 400m ?

 • who_go_wie

  Oceniono 1 raz 1

  A po jasna cholere za cos takiego placic 279tys $? Nie lepiej sobie kupic bryke za 50tys $ i Cessne za 100tys $. To wyjdze o polowe taniej.

 • Gość: rfwerre

  0

  takie "latające samochody" były już w latach '60 wiem na pewno, że jeden występował w programie telewizyjnym dla dzieci więc to żadna nowość, może tylko większa skala

 • klm747

  Oceniono 2 razy 0

  aj, waj, wielka sensacja!! wszystko już było, tylko koszerne pismaki o tym nie wiedzą...

  en.wikipedia.org/wiki/Aerocar

 • monkeysoundsystem

  0

  latajacy samochod ze skrzydlami :] albo samolot z 4 kolami.

 • Gość: h3nryk

  0

  W "Powrocie do Przyszłości 2" to inaczej wyglądało - bez skrzydeł ;) Samolot (ze skrzydłami) jest jednak dość problematyczny. choć jako ciekawostka techniczna niewątpliwie ciekawe...

  ====================================================

  www.twoja - poradnia.pl - w taki sposób nie czekam w kolejce do lekarza.

 • monoekann

  Oceniono 2 razy 0

  gdy w Polsce skoncza budowac autostrady... gdy rzad obnizy akcyze na benzyne i oplaty za przejazd drogami... wtedy powstana poduszkowce magnetyczne.. wiec Panie Tusk, spiesz sie z budowaniem, bo chcemy latajacych samochodow.
  :)

 • smileordie

  Oceniono 3 razy -1

  "Z jednej strony może normalnie poruszać się po drugach, ale z drugiej, jeżeli rozłoży skrzydła, może też wznieść się w powietrze."

  Widac poziom myslenia autora - i nie wytlumaczycie mi tu literowki poniewaz pomiedzy u i o na klawiaturze jest jeszcze i, a takze "drugach" nie jest w slowniku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX