Apple chce stworzyć własny kontroler do gier?

Większość graczy zapewne przyzna, że taki gadżet jest potrzebny.

Nie można się nie zgodzić z twierdzeniem, że elektroniczna rozrywka na sprzęcie Apple, jest szalenie popularna. Dużo osób - w tym i ja - narzeka jednak na to, że w wielu przypadkach, sterowanie w grach na iOS, jest po prostu niewygodne.

Apple od zawsze twierdzi, że do kontrolowania gier na iOS, wystarczy jednak ekran dotykowy. Serwis AnandTech donosi natomiast, że amerykańska korporacja być może zmieni zdanie na ten temat. Anonimowi informatorzy twierdzą, że Apple sprawdza różne modele kontrolerów do gier, a nawet stworzyło już ich prototypy. Miałyby one przypominać to, co otrzymają osoby korzystające z usługi OnLive.

Oczywiście fakt, iż Apple testuje jakieś rozwiązanie, nie oznacza, że kiedykolwiek wypróbujemy je w działaniu. Wprowadzenie takiego kontrolera do sprzedaży byłoby jednak dobrym krokiem.

[za: Apple Insider]

Więcej o:
Komentarze (14)
Apple chce stworzyć własny kontroler do gier?
Zaloguj się
 • mille666

  Oceniono 15 razy 11

  "hit", choć nie wiadomo co i czy w ogóle, ale wiadomo, że Apple!

  ile mają redaktorzy od "technologii" : są już po I komunii?

 • k.osiara

  Oceniono 11 razy 9

  Zapomnieliście napisać, że "kontroler do gier, to rozwiązanie rewolucjne" i "przełom technologiczny" :D:D:D bo jest od Apple ;) LOL Aha... i jeszcze, że "zredefiniuje pojęcie gracza" :D

 • ogrodnik.january

  Oceniono 9 razy 7

  Odkąd pamiętam, zawsze szydziłem ze sposobu sterowania, w którym zasłania się paluchami połowę ekranu. Oczywiście Apple wiedziało lepiej, a razem z nim miliony userów...

  Teraz być może okaże się, że to nie był najlepszy sposób. Rzecz jasna, dzięki "odkryciu" kontrolera Apple znowu zarobi kontener kasy, wprowadzając swojego gamepada, ale mnie bardziej ciekawi, jak to wytłumaczą userom i jak obwieszczą światu ten triumf innowacyjności ... :)))

  applefobia.blox.pl

 • malvision

  Oceniono 1 raz 1

  Powinni szybciutko w SONY opatenotwać kształt pada... ;)

 • alik-w-plomieniach

  0

  Niech skopiują pada do Xboxa 360. A szczególnie ten niedoje*any d-pad. Wtedy będzie (s)hit, że ho-ho!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX