Nie przyzwyczajaj się za bardzo do swojej przeglądarki. Zobacz, jak będzie wyglądać na Windows 8

Styl Metro zobowiązuje. Mozilla zaprezentowała jak na Windows 8 może wyglądać popularna przeglądarka Firefox. Ascetycznie, surowo, czy po prostu... inaczej?

Pasek adresu na szczycie strony, pięć dużych, wyraźnych ikon i ukrywane boczne zakładki. Tak może wyglądać nowy Firefox pod Windows 8. Kilka zdjęć działającego prototypu przeglądarki opublikowano na blogu Briana R. Bondy z Mozilli.

Jak pisze Bondy:

... mamy działającą przeglądarkę w wersji Metro. Na chwilę obecną wygląda jak przeglądarka przeznaczona do Androida i sprawia podobne wrażenie. Można nawigować przez sieć, tworzyć nowe karty, dodawać zakładki, generować historię, wgrywać cache, dostosowywać ustawienia itd.

Warto podkreślić, że według Microsoftu przeglądarkę wyposażoną w styl Metro będzie można uruchomiać w tym trybie wyłącznie jeśli będzie zdefiniowana jako domyślna. W innym przypadku zobaczymy zwykłą wersję.

Swoją metro-przeglądarkę zapowiedział też Google. Chrome w wersji dla Windows 8 ponoć już nadciąga.

Zapraszamy do galerii.

Więcej o:
Komentarze (14)
Nie przyzwyczajaj się za bardzo do swojej przeglądarki. Zobacz, jak będzie wyglądać na Windows 8
Zaloguj się
 • artus

  Oceniono 7 razy 5

  Nie, tak nie będzie wyglądać. A to dlatego, że:
  1. Nie zainstaluje windows 8, bo mi się nie podoba to całe metro. Musimy zagłosować nogami i dać jasno do zrozumienia, że takie eksperymenty nie są akceptowalne.
  2. Nie zainstaluję nowego FF, bo dość mam już zmian wersji, które zupełnie nic nie wnoszą.

 • Gość: er

  Oceniono 6 razy 4

  windows 8 na zwykłe kompy to porażka. myślałem, że dostanę szału, jak musiałem chwilę w nim podłubać.

 • leszkus18

  Oceniono 9 razy 3

  DO DUPY!!!!!

 • k.osiara

  0

  Pozostaje pytanie czy KTOKOLWIEK chce używać metro (jeżeli już w ogóle kupować Windows 8), więc Firefox nie będzie tak wyglądać. Będzie wyglądać tak samo jak teraz. Zresztą kto przy zdrowych zmysłach będzie obsługiwał desktopa palcami?

 • thadd

  0

  i pomyslec ze tyle narodowego dobra sie marnuje. Tyle pomyslow, jekow i narzekan. Do roboty polscy filozofowie. Zbudowac od podstaw nowy polski system operacyjny , sprowadzic do parteru microsoft apple i cala reszte. A w koncu i tak kupicie to co wam laskawie w ostatniej kolejnosci podesle Microsoft bo tak naprawde jestescie peryferiami jego rynku.
  Microsoft to potega, win 8 to cacuszko a firefox, opera i cala reszta nie ma szans z explorer 10. A apple od dziesiecioleci nie moze przekroczyc 10 % rynku. Zatem chwala i poklony dla Microsoft.

 • 3ali

  0

  Nieważne jak będzie wyglądać, wazne żeby adblock działał.

 • watanabefigi

  Oceniono 4 razy 0

  xp i tak rządzi, w "8" nie ma nic, co by mnie pociągało lub było potrzebne

 • josef.papug

  Oceniono 2 razy 0

  To wczesne widoki. Główny ekran przedstawia aktualny interfejs beta dla platformy Android 3/4 i nie jest za bardzo zgodny z filozofią Win 8. Ale idzie w dobrym kierunku.

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 13 razy -1

  W Windows 8 nie są potrzebne żadne zewnętrzne przeglądarki. IE10 jest po prostu najlepszy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX