Powitaj inteligentne lustro

Czy ktoś liczył, ile czasu tracimy podczas golenia, mycia zębów, nakładania makijażu - ile minut dziennie spędzamy przed lustrem? A moglibyśmy w tym czasie np. przeglądać poranne informacje.

Jakiś czas temu pisałem o podobnym wynalazku - Androidzie w lusterku wstecznym samochodu - zastanawiając się, jak działałoby to z dużym lustrem. Firma Cybertecture zaprojektowało lustro, które jest jednocześnie olbrzymim dotykowym wyświetlaczem podłączonym do sieci.

Lustro ma 81,5 cm wysokości, 50,7 cm szerokości i 8 cm grubości - nieco więcej niż standardowe lustro. Wyposażono je w głośniki, WiFi jest też odporne na wodę i zaparowanie. Może być używane w trybie aktywnym lub pasywnym, kontrolowane za pomocą pilota lub aplikacji na smartfona. Ma też zestaw wbudowanych aplikacji do sprawdzania poczty lub pogody i może współpracować z czujnikiem pozwalającym m.in. na kontrolowanie naszej wagi. Dane na nasz temat przechowuje w chmurze i pozwala na dostęp do nich przez stronę.

Jedynym problemem jest cena - prawie 8000 dolarów.

[Cybertecture]

Więcej o:
Komentarze (4)
Powitaj inteligentne lustro
Zaloguj się
 • sidian

  Oceniono 3 razy 3

  "Wyposażono je w głośniki, WiFi jest też odporne na wodę i zaparowanie."

  Bardzo lubię WiFi odporne na wodę i zaparowanie. WiFi u mnie w domu zaparowuje regularnie ;).

  Swoją drogą słabizna. Rozumiem, że trzeba szukać oszczędności czasu tu i tam, ale bez przegięć. Goląc się trzeba się skupić, zębów też by nie szło przy tym umyć, bo zaraz byłoby w białe ciapki. Co tam się jeszcze przed lustrem robi? No niby ręce można umyć, ale co można w tym czasie obejrzeć? Swoje odbicie, nic więcej. :)

 • godfater

  Oceniono 1 raz 1

  Już widzę stertę wypadków przy goleniu, bo ktoś się zamyślił czytając jednocześnie artykuł...

 • miloni

  0

  Lustro będące ekranem dotykowym... i węcej czasu niż na golenie potrzeba na jego czyszczenie.

 • xprimo

  0

  aby lustro nie zaparowało musi być nagrzane do odpowiedniej temperatury. elektronika działająca we wnętrzu i tak musi być chłodzona. wiec przekazują tą energię na taflę lustra i z głowy 2 problemy. :)

  godzina oraz dzisiejsza pogoda - to cłakiem fajne rozwiązanie. ale wiadomosci juz nie. chyba ze kazdy użytkownik ma kartę zbliżeniową aby odpowiednio skonfigurowaną poczę otworzyć.
  no chyba ze czujnik lini papilarnych w tym lustrze też zamontowali, ewentualnie rozpoznaje twarz :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX