Okulary rozszerzonej rzeczywistości Google już są. I wyglądają niesamowicie

Google ujawnił w końcu, jak będą działać okulary rozszerzonej rzeczywistości koncernu. W skrócie: za ich pomocą można odebrać wiadomość, sprawdzać mapy lub przeprowadzać wideokonferencje. Zapowiada się świetnie.

Plotki mówiące, że Google szykuje specjalne technookulary krążyły już od dawna. Teraz w końcu wiemy, że warto było czekać. Google na swoim profilu na Google+ dał nam przedsmak tego, czego należy się spodziewać.

Czego należy się więc spodziewać? Że okulary pozwolą nam wykonywać część czynności, które normalnie wykonujemy na smartfonie, ale... bez smartfona. Okulary składają się z samej ramki, a w jednym jej kącie znajduje się niewielki ekran, na którym wyświetlane są powiadomienia. Z krótkiego filmu demonstrującego możliwości okularów wynika, że są one obsługiwane poleceniami głosowymi. Zobaczcie zresztą sami:

Całe szczęście, że okulary wyglądają tak... niepozornie i nieinwazyjnie. Według wcześniejszych doniesień miały one bowiem wyglądać tak:

Jak informuje serwis The Verge, okulary mają pojawić się na rynku do końca 2012 roku, w cenie od 250 do 600 dolarów. Czekamy!

Więcej o:
Komentarze (159)
Okulary rozszerzonej rzeczywistości Google już są. I wyglądają niesamowicie
Zaloguj się
 • Gość: :))

  Oceniono 161 razy 139

  Jak wejdę kiedyś do windy z człowiekiem z czymś takim na łbie od razu zacznę nawijać: "kasuj, kasuj, usuń, formatuj, tak, chcę, usuń, ..." ale będzie ubaw ;DD

 • ravenom

  Oceniono 130 razy 116

  24/7 google w domu, pracy szkole, imprezie oraz jak siedze na kibelku checkin + znajdz papier.
  Masakra, dobre to jako narzedzie w warsztacie pokazac czesci itp ale wszystko... Jesli komorka to elektroniczna smycz, to te okulary to juz obroza kaganiec i wybieg w jednym....

 • jatom

  Oceniono 134 razy 104

  Genialne, przerażające, czy jakieś inne - bez znaczenia. Będzie tak... i jeszcze bardziej. Nieuniknione nie jest dobre ani złe.

 • logopeda9

  Oceniono 84 razy 64

  To coś zmieni Świat. Będzie jeszcze bardziejszy. Wieczorem mózg, całodziennie Tym pobudzany, da o sobie znać i sam się niekontrolowanie zresetuje. Tak długo nie wytrzymamy, bo ewolucja biologiczna nie nadąża za technologiczną. Ludzie będą marzyć o świętym spokoju. Warto więc pomyśleć o biznesie, który im tą jedwabną ciszę zapewni.

 • Gość: lister

  Oceniono 85 razy 53

  doprowadzimy się do stanu w którym nie będziemy w stanie bez elektroniki przejść 100 metrów. Już są czasy w których nawet jadąc pociągiem niektórzy ludzie zachowują się jakby mieli ADHD, klikanie, pstrykanie, przesyłanie, wysyłanie, odbieranie, kopiowanie, granie....
  tak się zachowuje opanowany człowiek? Paranoja.

 • arturx2

  Oceniono 56 razy 42

  W artykule jest oczywista pomyłka - to nie człowiek będzie sterował głosem tymi okularami, lecz Google będzie sterowało mózgiem człowieka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX