Nowe statystyki od Google. Robią wrażenie

Prezes Google Larry Page, jak ma to w zwyczaju, podzielił się kilkoma świeżymi liczbami dotyczącymi usług swojej firmy. Imponują zwłaszcza te pochodzące z YouTube'a.

Jak poinformował Page w raporcie dla inwestorów na rok 2012, miesięcznie z największego portalu z filmikami korzysta przeszło 800 milionów użytkowników, zaś co sekundę na YT zamieszczana jest ponad godzina materiałów wideo. Ta statystyka działa na wyobraźnię i z upływem czasu będzie działać jeszcze mocniej - Page zaznaczył, że dzięki integracji z Google+ YouTube rozrasta się tak szybko jak jeszcze nigdy dotąd.

Skoro mowa o Google+, to trzeba wspomnieć, że baza aktywnych użytkowników tego portalu społecznościowego przekroczyła ostatnio próg 100 mln. Przeglądarki Google Chrome używa dwa razy więcej osób, natomiast konto Gmail ma już 350 milionów internautów. Warto odnotować także, że każdego dnia aktywowanych jest bagatela 850 tysięcy urządzeń opartych o system Android.

Krótko mówiąc, Google rozrasta się w zawrotnym tempie i na razie nic nie wskazuje na to, aby firma z Mountain View miała zwolnić tempo. Wręcz przeciwnie - biorąc pod uwagę liczbę usług i urządzeń, jakie Google planuje wprowadzić w najbliższym czasie, zapewne będzie rozwijać się jeszcze szybciej.

Więcej o:
Komentarze (6)
Nowe statystyki od Google. Robią wrażenie
Zaloguj się
 • pawel333.333

  Oceniono 9 razy 5

  Polecam zainstalować sobie w przeglądarce rozszerzenie Ghostery,
  które blokuje te gówna od Googla i Facebooka.

 • sasquatch-junior

  Oceniono 13 razy 3

  Nie korzystam już z usług tych Amerykanów. Nie zwykłem dać się manipulować i klasyfikować. W momencie, gdy pisze te słowa widzę np. że śledzi moja obecność na tej stronie 6 firm: Google Analytics, AdMeld, Google Adsense, Google Adwords Conversion i Microsoft Atlas. Ponadto dwie sieci reklamowe: Trade Doubler oraz Microsoft Atlas. Są tez dwa przyciski sieci społecznych: Facebook Connect oraz Google +1.
  Na szczęście cały ten cyrk mam zablokowany. Ooopss...

 • drzejms-buond

  0

  Bardzo "sprytne" posuniecie Googli- zmusić wszystkich posiadaczy kont na Youtube do posiadania konta gmail i połączenia z google+- i już statystyka się poprawia! Nie wazne że większosć youtuberów z gmaila nie korzysta...Oficjalnie można powiedzieć ze zainteresowanie firmą Google rośnie!

 • fragles102

  Oceniono 18 razy -8

  Niemiecka propaganda sukcesu

 • Gość: tfurca i cpun

  Oceniono 37 razy -17

  Google rozrasta sie tak mocno, ze wlazl juz do mojej doopy!!!!

  Aaahhh, aaahhhhhh.... mocniej.... jeszcze....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX