Stuknij i przelej - nowy pomysł na przesyłanie pieniędzy między komórkami

Firma Bump opracowała nowy model osobistych rozliczeń finansowych. Wystarczy stuknąć się telefonami i - hyc - przelew zakończony.

Aby dokonać prostego przelewu trzeba najpierw zaopatrzyć telefony w aplikację Bump. Transfer środków odbywa się natomiast za pośrednictwem serwisu PayPal. David Lieb, szef firmy Bump stwierdził:

Wpisujesz kwotę, którą chcesz przelać i zderzasz ze sobą dwa telefony, co natychmiast przenosi cię do strony potwierdzenia transakcji w serwisie PayPal.

Jak dodał Lieb, rynek płatności internetowych jest już porządnie zagospodarowany i znalezienie miejsca dla kolejnego podmiotu nie byłoby łatwe. Mało kto jednak interesował się wcześniej kategorią przelewów osobistych - na przykład między znajomymi. Faktyczny problem stanowi natomiast podzielenie się rachunkiem w restauracji. Zwłaszcza kiedy każdy ma przy sobie okrągłą sumę w postaci jednego i to grubego banknotu.

Póki co Bump operuje w ramach PayPal i dostępne jest na platformę iOS, ale jak informują twórcy aplikacji niedługo dołączą także inne serwisy zajmujące się przelewami.

Co ciekawe, samo Bump nie działa w oparciu o zbliżeniową technologię NFC. Według twórcy aplikacji, podczas zderzenia oba telefony rejestrują odpowiednie parametry, a dane te wysyłają do chmury. Dopiero tam odczyty są dopasowywane do siebie a aplikacja rozpoznaje który użytkownik z którym właśnie się zderzył i gdzie przesłać dane. Zamiast więc na technologii NFC twórcy opierają się na obliczaniu w chmurze.

Więcej o:
Komentarze (5)
Stuknij i przelej - nowy pomysł na przesyłanie pieniędzy między komórkami
Zaloguj się
 • Gość: ubuuser

  Oceniono 9 razy 9

  Taką funkcjonalność oferuje od dłuższego już czasu aplikacja Citibanku.

 • asmok6

  Oceniono 5 razy 3

  Hmm. A przycisk "OK" nie byłby wygodniejszy? :)

 • Gość: lole

  Oceniono 2 razy 2

  przeciez bump oferowal podobna funkcjonalnosc juz rok temu. w ten sam sposob przekazywalo sie rowniez dzjecia, kontakty itd

 • blue_czapka

  0

  LIMES INFERIOR Janusza A. Zajdla ...

 • astis

  Oceniono 5 razy -1

  stuknijcie się lepiej głowami z takimi pomysłami :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX