To pierwszy zegarek na miarę XXI wieku. E-papierowy

Telefony komórkowe i smartfony są już tak popularne, że tradycyjne zegarki to urządzenia najzwyczajniej w świecie przestarzałe. Ozdobne, ale niespecjalnie użyteczne. Czy znów wrócą do łask?

Być może stanie się tak wtedy, gdy na rynku pojawi się Pebble.

Kickstarter to serwis szczególnie popularny ostatnio w świecie gier wideo. Rozmaici twórcy przedstawiają tam swoje projekty i zbierają na nie pieniądze wśród zainteresowanych internautów, oferując w zamian rozmaite prezenty. Twórcy zegarka Pebble właśnie tam postanowili zebrać 100 tysięcy dolarów na uruchomienie produkcji swojego sprzętu. W niedługim czasie zebrali aż 800 tysięcy, a do końca akcji zostało jeszcze 36 dni. Już odnieśli sukces.

Czym tak zachwycili internautów? Pebble to zegarek, który bezproblemowo przy pomocy Bluetooth łączy się ze smartfonem opartym o system iOS bądź Android. Dzięki rozmaitym aplikacjom może oczywiście wskazywać czas, ale może także służyć do kontrolowania telefonu (np. muzyki na nim) czy być licznikiem w czasie jazdy na rowerze. Zastosowań jest więcej, wszystkie zobaczycie na filmiku prezentującym ten produkt:

Wrażenie robi także bardzo ładny design i e-papierowy wyświetlacz Pebble. Twórcy odnieśli już sukces w sieci, a czy ten sprzęt faktycznie będzie się sprzedawał, dowiemy się po jego premierze. Jak Wam się podoba?

Więcej o:
Komentarze (6)
To pierwszy zegarek na miarę XXI wieku. E-papierowy
Zaloguj się
 • Gość: Klepak

  Oceniono 2 razy 2

  Zegarki Sony Ericsson MBW-150, MBW-200 - taka technologia jest już dostępna i to w bardzo przystępnej cenie i fajnej, klasycznej formie

 • Gość: First

  Oceniono 1 raz 1

  Pierwszy? A Seiko E-INK Watch to pies?

 • Gość: GadGet

  Oceniono 1 raz 1

  no to pięknie... trochę wyobraźni... wyciszony tablet 7" w kieszeni marynarki, w uchu słuchawka bt, na ręku pebble, ktoś dzwoni... patrzysz na pebbla i już wiesz czy ważne czy nie... albo sms... co i od kogo jak prowadzisz auto... wszystko wiadomo... mi to pasuje...

 • actchris

  0

  Podoba mi się, wreszcie coś nowego na tym nudnym rynku.

 • tmave_pivo

  0

  www.yankodesign.com/2011/01/13/e-ink-for-time-telling/ - ten projekt podoba mi się znaaaaacznie bardziej ;) Niestety, to tylko projekt :(

 • Gość: Jarek

  0

  Super sprawa, naprawdę innowacyjny gadżet. Ile razy telefon siedzi w kieszeni i się gimnastykuję żeby wyjąć - tylko po to żeby sprawdzić czas albo smsa.
  Jeszcze jeśli popracują nad oszczędzaniem energii - bo 7 dni i ładować - łuuuuuu......
  Wiem, że najwięcej to pewnie bluetooth bierze prądu a jakoś z tel komunikować się trzeba. Ale i tak pewnie dało by się coś jeszcze oszczędzić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX