Zaczęło się. Pentagon zamawia soczewki kontaktowe do rozszerzonej rzeczywistości

Amerykańska armia otrzyma kolejny interesujący gadżet.

Pentagon właśnie złożył zamówienie na prototypową wersję iOptik. Są to soczewki kontaktowe oferujące poszerzone pole widzenia, które pozwala w nietypowy sposób wykorzystywać elementy rozszerzonej rzeczywistości.

Dzięki produktowi firmy Innovega, amerykańscy żołnierze mają mieć możliwość odczytywania informacji z HUDa znajdującego się bezpośrednio przed okiem - na okularach czy goglach.. Normalnie, ludzki wzrok nie skupiłby się na elementach graficznych znajdujących się tak blisko oka. Dzięki nietypowym soczewkom będzie jednak mógł to zrobić, a wyświetlane dane nie będą w żaden sposób ograniczały poszerzonego pola widzenia. Niestety, poza tymi szczątkowymi informacjami, nie wiadomo jeszcze niczego konkretnego na temat iOptik.

Dyrektor zarządzający Innovega ujawnił natomiast, że kontrakt podpisany z Pentagonem pozwoli jego firmie rozwijać nowy produkt. Steve Willey liczy na to, że w niedalekiej przyszłości iOptik trafi w ręce konsumentów i będzie służył do oglądania trójwymiarowych filmów oraz grania w gry. Jego firma chce też zbudować urządzenie przypominające Project Glass pokazany kilka dni temu przez Google.

[za: The Verge]

Więcej o:
Komentarze (10)
Zaczęło się. Pentagon zamawia soczewki kontaktowe do rozszerzonej rzeczywistości
Zaloguj się
 • drupal

  0

  pierwszy pewny efekt wprowadzenia nowej technologii: teraz muslimy kazdemu zlapanemu zolnierzowi amerykanskiemu na poczatek wylupia oczy. tak na wszelki wypadek.

 • papuzkapapuzka

  0

  pomysł ciekawy

  1) projekcja na szybki może być widoczna w ciemności - niebezpieczeństwo dla żołnierza !;
  2) problem z operacją, jeśli rana zdarzy się w oko; użyć materiał rozpuszczalny ?
  3) to daje przewagę żołnierzom-okularnikom, bo mają więcej info; może też przeszkadzać w koncentracji; potrzebne szkolenia dla żołnierzy;
  4) potrzebne zabezpieczenie na wypadek wrogiego przejęcia soczewek i okularów;

  potrzebne są testy w prawdziwej akcji

 • ernie123

  0

  W wersji mobilnej w podpisie do zdjęcia z zakładania soczewki kontaktowej jest wpisane KŁAMSTWO.

  Decyzję o przepisaniu soczewki kontaktowej podejmuje również OPTOMETRYSTA.

  I znowu redakcja nie nadąża z rzeczywistością.

 • Gość: pit

  Oceniono 6 razy -2

  Jeśli się udało wyświetlić obraz na soczewkach to po co budować coś przypominającego okulary Google ? Taka technologia jest kilka epok przed okularami które ma zbudować google. (na ich miejscu już bym tego projektu nie dokańczał o ile to jest prawda.)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX