38 sklepów z aplikacjami do Windows 8?

Świat obiegła dobra nowina. Już w testowej wersji Release Candidate Windows 8 dostępnych będzie aż 38 sklepów z aplikacjami. W tym także polski.

We wcześniejszej wersji Windows 8 - Consumer Preview - funkcjonowało tylko pięć sklepów z aplikacjami - amerykański, francuski, niemiecki, japoński i indyjski. W następnej wersji - Release Candidate dodanych zostanie 33 kolejnych sklepów. W nowej wersji Windows 8 znajdą się zatem sklepy: australijski, austriacki, belgijski, brazylijski, kanadyjski, chilijski, chiński, kolumbijski, czeski, duński, fiński, grecki, węgierski, irlandzki, izraelski, włoski, koreański, luksemburski, meksykański, holenderski, nowozelandzki, norweski, portugalski, rosyjski, singapurski, południowoafrykański, hiszpański, szwedzki, szwajcarski, tajwański, hong koński, brytyjski i polski.

Wersji Release Candidate można się spodziewać już w okolicach czerwca 2012 roku.

Więcej o:
Komentarze (1)
38 sklepów z aplikacjami do Windows 8?
Zaloguj się
  • Gość: xxx

    Oceniono 2 razy 2

    Od kiedy to jeden sklep tylko wydany w różnych językach odmieniamy w liczbie mnogiej? Czekam kiedy Microsoft także dla komputerów z procesorami x86 uniemożliwi instalację aplikacji spoza ich gó...anego sklepu. Mamy UEFI i blokadę instalacji niezależnych systemów dla architektury ARM, zmuszanie programistów do korzystania tylko i wyłącznie z narzędzi Microsoft. To co było dotychczas komputerem osobistym zmienia się powoli w bezużyteczną zabawkę. Myślę, iż Microsoft liczy iż programiści będą chcieli wydawać oprogramowanie także i na tablety, więc zrezygnują z alternatywnych narzędzi i zaczną wszystko pisać w .net. Następnym krokiem będzie zablokowanie instalacji aplikacji z innych źródeł niż ich sklep. Potem już nikt nie będzie miał wyboru. Być może google wykorzysta tą sytuację i wszystkich niezależnych przyciągnie do nowego systemu dla komputerów osobistych. Być może era post pc nastąpi głównie za sprawą samego Microsoftu i sprowadzenia się do roli niszowego systemu za sprawą odcięcia się ogromnego zbioru oprogramowania w imię zyskania pełnej kontroli na dystrybucją oprogramowania i zyskania nowego źródła dochodów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX