Amerykańscy rodzice na potęgę kontrolują konta swoich dzieci na Facebooku [INFOGRAFIKA]

Według badań firmy AVG przeprowadzonych na 4400 rodzicach aż 60 procent z nich potajemnie loguje się na profile swoich dzieci na Facebooku.

Podobnie jak 66 procent rodziców w Kanadzie i 51 procent w Wielkiej Brytanii aż 60 procent opiekunów w USA sprawdza profile swoich dzieci logując się do Facebooka bez ich wiedzy. W jedenastu krajach (m.in. Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Czechach, Nowej Zelandii, Australii) do podobnego nadzoru przyznało się 44 procent rodziców. Tego rodzaju praktyki częściej stosują matki (49 procent) niż ojcowie (39 procent).

W ankiecie jako powód swych działań rodzice podawali najczęściej obawę o przyszłość swych pociech w związku z problemami w szkole oraz trudnościami ze znalezieniu pracy w przyszłości w konsekwencji wpisów (zadeklarowało to 40 procent Amerykanów). Blisko połowa rodziców na całym świecie uważa, że szkoły nie uczą nastolatków jak odpowiedzialnie używać Internetu. 21 procent rodziców odkryło we wpisach swoich dzieci treści obraźliwe lub bardzo dosadne, „bez ogródek”.

Z badań AVG wynika również, że nastolatkowie starają się naśladować dorosłe zachowania - aż 92 procent z nich założyła konta na portalach społecznościowych widząc takie zachowanie u swoich rodziców.

Co można uznać za zatrważające 19 procent dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat wie jak uruchomić grę na smartfonie, zawiązać sznurowadła potrafi jedynie 9 procent.

Z przedstawionych przez AVG badań wynika, że dzisiejsi rodzice mają na sobie jeszcze jedną odpowiedzialność: nauczyć swoje dzieci prawidłowego poruszania się po Sieci, która jest pełna niebezpieczeństw.

Badania firmy AVG dotyczące zachowań nastolatków i ich rodziców w sieci

 

[ za venturebeat grafika za AVG ]

Więcej o:
Komentarze (14)
Amerykańscy rodzice na potęgę kontrolują konta swoich dzieci na Facebooku [INFOGRAFIKA]
Zaloguj się
 • kropka9991

  Oceniono 12 razy 10

  Wczoraj w szkole podstawowej widziałam mamę która ubierała swego syna. Chłopak ma 11- lat....... jest zupełnie zdrowy, nic mu nie dolega, świetnie się uczy. Ale żeby mógł sam ubrać kurtkę, co to to nie! Ciekawe do jakiego wieku mamusia ma zamiar mu towarzyszyć w podobnych czynnościach...

 • amancjuszka

  Oceniono 9 razy 5

  I powinni sie logowac polscy rodzice. Ja mam na FB ponad 300 dzieciakow, w tym takze male i te wieksze dzieci (nastolatki). Co tam jest wypisywane to szkoda przytaczać. Wulgaryzmy, komentarze pod zdjęciami koszmarne, plucie na swoich rodziców, odpowiadanie na głupie pytania a na dodatek masa innych rzeczy, do których dzieci i młodzież powinna mieć dość ograniczony dostęp. A później rodzice sie dziwia, że ich pociecha zna takie a nie inne słownictwo i wie gdzie wejsc, żeby zobaczyc strony dla dorosłych. A dlaczego, dlatego, że pozwalają swoim dzieciom na buszowanie w necie bez nadzoru i przede wszystkim nie rozmawiają ze swoimi dziećmi, bo się wstydzą, bo im się wydaje ze problem ten dzieci ich nie dotycyz.

 • pawel246

  Oceniono 5 razy 1

  Wychodzi na to ze 60% dzieci to "sieroty" które nie potrafią odpowiednio zabezpieczyc swojego konta i zapamietują haslo:D

 • mikromama

  Oceniono 7 razy 1

  "Co można uznać za zatrważające 19 procent dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat wie jak uruchomić grę na smartfonie, zawiązać sznurowadła potrafi jedynie 9 procent."

  Zatrważające? Jakie szanse na rynku pracy będzie miało dziecko opóźnione technologicznie? Dochodzimy do etapu, w którym pisanie bezwzrokowe na klawiaturze staje się co najmniej tak samo ważne, jak pisanie długopisem, a smartfon tak samo naturalny, jak książka papierowa. Kto ostatnio napisał długopisem więcej, niż parę zdań? Na pewno nie autor.

  I jedyne, co może temu zagrozić, to że wymyślą inny rodzaj klawiatury albo że nastąpi światowa awaria elektroniki.

 • boo-boo

  Oceniono 4 razy 0

  No i co w tym dziwnego ? Rodzicielstwo to chyba nie polega tylko na spłodzeniu, urodzeniu, ubraniu i nakarmieniu....

 • hary221i

  Oceniono 4 razy 0

  zależy w jakim wieku są te dzieci. do 16 roku życia sam na pewno bym odwiedzał konto swojego dziecka (chyba, że byłoby dojrzałe, jak na swój wiek). zależy. dopóki nie jest to nadopiekuńczością to jest ok :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX