Dzięki superśliskiej powłoce koniec z nerwowym wytrząsaniem ketchupu

Kolejny bardzo ważny wynalazek z MIT.

Zaglądamy do lodówki. Niby jest jeszcze ketchup. Nie możemy już jednak wydostać go z buteleczki. Próbujemy potrząsnąć nią, wydrapać z niej cokolwiek nożem, ale nie, nic z tego. Nasza pyszna kanapka nie zostanie posmarowana ketchupem, bo nikt nie pomyślał o tym, by sprawić, że jego resztki wypłyną z pojemnika. Znacie to uczucie? Na pewno znacie.

Z radością informujemy więc, że naukowcy z MIT pochwalili się kolejnym interesującym pomysłem. LiquiGlide to specjalna powłoka, która można nałożyć na szklane i plastikowe pojemniki. Sprawia ona, że wykorzystamy absolutnie cały ketchup, musztardę i majonez. Spójrz zresztą sam jak działa LiquiGlide.

I choć szef zespołu stojącego za tym wynalazkiem - Dave Smith - nie ujawnił, czy LiquiGlide zainteresowała się branża spożywcza, to można założyć, że wcześniej czy później na pewno to zrobi. Kolejny problem pierwszego świata już wkrótce powinien więc zostać rozwiązany.

Smith zdradza również, że powłoka nie jest w żaden sposób szkodliwa dla zdrowia, a jej masowe wykorzystanie może doprowadzić do tego, że rocznie zaoszczędzimy mniej więcej milion ton żywności, którą normalnie byśmy wyrzucili.

[za: Fast Company]

Zobacz także:

MIT opracował sposób na

MIT opracował sposób na "widzenie" przez ściany

MIT wyróżnia 10 technologii, które zmienią świat

MIT wyróżnia 10 technologii, które zmienią świat

Więcej o:
Komentarze (26)
Dzięki superśliskiej powłoce koniec z nerwowym wytrząsaniem ketchupu
Zaloguj się
 • Gość: Gość

  Oceniono 49 razy 47

  Ujmę to tak... Wybawcy!!! :D

 • mahmudahmadinezad

  Oceniono 37 razy 35

  Nobel dla tego pana.

 • Gość: gosc

  Oceniono 20 razy 16

  Konsumenci zaoszczedza, producenci straca. Dla nich to czysty zysk, ze tyle zostaje, bo szybciej trzeba kupic nowa butelke...

 • dupajasi0

  Oceniono 15 razy 15

  To ja chce coby mi czymś takim posmarować całe autko łącznie z szybami i podwoziem. Może dzięki temu cały syf nie będzie się tak go łapał, :-)

 • stefanpajonk

  Oceniono 12 razy 12

  Plastikowe butelki tego typu wielokrotnego użytku, to jest coś.

 • Gość: Zosia

  Oceniono 17 razy 9

  Super.... gdzie można to kupić, to już przy seksiku w pupke nie będzie trzeba stosowac zelu

 • sknerus222

  Oceniono 5 razy 5

  Bardzo fajne tylko szkoda tylko naukowców bo żaden producent się tym nie zainteresuje. Dla producenta jak dla każdej korporacji liczy się tylko sprzedaż - im więcej produktu trafi do kosza tym lepiej bo jak wyrzucimy 1/5 butelki to szybciej biegniemy po następną do sklepu. No chyba, że znajdzie się UCZCIWY producent, ale to nie ta bajka. :)
  Gdyby tak opatentowali butelkę z której może wypłynąć tylko połowa a reszty się nie wyciśnie mieliby sukces za przeproszeniem "marketingowy" jak w banku.

 • vvoytaz

  Oceniono 5 razy 5

  śmiejcie się , śmiejcie - ale potrzeba stworzenia czegoś takiego jest tak genialna w swojej prostocie że aż dziw że nikt wcześniej tego wymyślił

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX