;

Mapy Google teraz także offline

Nowe Google Maps

Nowe Google Maps (Fot. Google)

Google wprowadził do swoich Map kilka usprawnień i nowości: mapy offline, zapowiedział też, że Street View trafi nawet do trudno dostępnych miejsc.

Najważniejsza nowość brzmi: z Map Google skorzystasz na komórce także bez połączenia z internetem. To świetna wiadomość, zwłaszcza dla osób, które chciałyby korzystać z Google Maps za granicą, ale odstraszały je koszty transferu danych w roamingu. Opcja offline ma pojawić się "wkrótce" i będzie polegać na tym, że użytkownik zaznacza fragment mapy (np. miasto do którego się udaje) i wybiera polecenie "Pobierz do offline". Mapa danego obszaru będzie zapisana i możliwa do odtworzenia ze szczegółami nawet offline. Minus rozwiązania jest taki, że zapowiedziano je wyłącznie na Androida. Ani słowa o posiadaczach iPhone'ów lub Windows Phone'ów.

Pojawiła się też ciekawostka. Jeśli lubicie usługę Street View to może was zainteresować fakt, że Google ma zamiar trafiać z nią nie tylko tam, gdzie umożliwia to cywilizacja i dobre drogi. Jak wiadomo, zdjęcia do Street View wykonywane są w większości przez aparaty umieszczone na szczycie samochodów lub specjalnych rowerów.

Teraz jednak ma Google zapowiada, że Street View trafi także do ruin, do Wielkiego Kanionu i do parków narodowych. W jaki sposób? Otóż za pomocą uprzęży, na szczycie której znajduje się aparat (a całość działa pod kontrolą Androida).

Google Street View dotrze wszędzie

Swoją drogą ciekawy jest fakt, że Google zaplanował swoją konferencję poświęconą mapom właśnie teraz. W przyszłym tygodniu odbędzie się bowiem konferencja Apple, na której ten ostatni najprawdopodobniej zapowie, że rezygnuje z Map Google w iOS na rzecz własnego rozwiązania. Cóż - zobaczymy, czym będzie się ono różnić od znanych i lubianych map Google.

Komentarze (44)
Mapy Google teraz także offline
Zaloguj się
 • dempseypoland

  Oceniono 17 razy 13

  Dokładnie tak jak napisał whitenebuchodonozor - w androidzie jest to już od dawna dostępne. Należy aktywować w ustawieniach LAB zapisywanie map offline. Ma oczywiście pewne ograniczenia - obszar zapisany do pamięci to kwadrat 16km x 16km i można zapisać tylko 10 takich 16km obszarów. Na wiele tras w Polsce to starcza (szczególnie, jeśli zapisuje się tylko newralgiczne przejazdy przez miasta...)

 • whitenabuchodonozor

  Oceniono 31 razy 11

  nie wiem z jakiego androida wy korzystacie, ale u mnie ta funkcja działa pewno już z rok

 • Gość: abcd

  Oceniono 8 razy 8

  Kłócicie się czy to było w LAB czy nie, a chyba żaden z Was co mówi że nie było nie przeczytał wyraźnie tego artykułu.
  Mapy off-line były w LAB od dawna. Ja też z tego korzystałem. Niestety GoogleNavi nie korzystało z tego.
  Natomiast CZY KTOŚ WIDZIAŁ CHOĆBY JEDNO SŁOWO W ARTYKULE, ŻE TA SPRAWA DOTYCZY GoogleNavi???!!! NIE!!!
  Przestańcie się kłócić, a przeczytajcie jeszcze raz tekst ze zrozumieniem. SPRAWA NIE DOTYCZY GooglaNavi OFF-LINE!!!
  PS.
  ... chyba, że autor artykułu nie wie o czym pisze i pisze dla pisania ;-)

 • czad_komando

  Oceniono 5 razy 5

  Korzystałem z map offline w zeszłe wakacje :D

 • jarekwien

  Oceniono 10 razy 4

  W samsungu s2 to sie nazywa laboratorium i dziala od niepamietnych czasow. Zapamietuje obszar w promieniu 16 km, od klikniecia. Ja piernicze, ale nowosc.

 • pstan

  Oceniono 3 razy 3

  Tak, ta funkcja w wersji testowej była dostępna. Tyle, że korzystało z niej wąskie grono ludzi, którym chce się dłubać w ustawieniach.
  Teraz jest dostępna publicznie. To jest nowość.

 • kpps

  Oceniono 2 razy 2

  dempseypoland: po wyszukaniu trasy mam możliwość zapisania całości do pamięci z okolicami, nie tylko 16x16km

 • le_penseur

  Oceniono 1 raz 1

  Zdumiewające, jak dużo szumu wokół tak niekonkretnej informacji. Komentarze na całym świecie, to informacyjnie jałowy dialog między zachwyconymi a doświadczonymi ze wzgl. na znajomość opcji LABs. Zanim nie będzie potwierdzenia, że można od dnia RRRR-MM-DD jedną procedurą pobrać mapę całego kraju, to nie ma o czym mówić - z punktu widzenia poważnych podróży, szczególnie zagranicznych, google navi, to tylko gadżet.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje