Masz Windows XP? Będziesz mógł zainstalować Windows 8

Menu wyszukiwania w Windows 8

Menu wyszukiwania w Windows 8 (fot. Windows 8)

Oczywiście to samo mogą zrobić użytkownicy Windows Vista i Windows 7.

Serwis ZDNET dowiedział się jak wyglądać będzie proces modernizacji (upgrade) starszych systemów Windows do najnowszej wersji - Windows 8. O ile ulepszyć swój system będzie mógł każdy, to niestety przeprowadzając ten proces, nie każdy zachowa wszystkie swoje pliki. Zdaniem ZDNET będzie to wyglądało następująco:

 • Użytkownicy Windows 7 Starter, Home Basic i Home Premium przy ulepszaniu systemu do Windows 8 zachowają swoje ustawienia systemowe, pliki użytkownika oraz programy.
 • Użytkownicy Windows 7 Starter, Home Basic i Home Premium i Professional będą mogli ulepszyć swoje systemy do Windows 8 Pro zachowując swoje ustawienia systemowe, pliki użytkownika oraz programy.
 • Użytkownicy Windows 7 Pro lub Enterprise będą mogli ulepszyć swoje systemy do Windows 8 Enterprise zachowując swoje ustawienia systemowe, pliki użytkownika oraz programy.
 • Użytkownicy Windows Vista z SP1 będą mogli ulepszyć swoje systemy do Windows 8 zachowując ustawienia systemowe i pliki użytkownika. Bez SP1 przeniesione zostaną jedynie pliki użytkownika.
 • Użytkownicy Windows XP z SP3 będą mogli ulepszyć swoje systemy do Windows 8, ale zachowają jedynie swoje pliki użytkownika.

ZDNET zaznacza również, że użytkownicy 32-bitowych wersji starszych wersji Windows będą mogli "przesiąść się" jedynie na 32-bitowe wersje Windows 8. Ta sama reguła dotyczy starszych wersji 64-bitowego Windows. Jeśli zdecydujemy się zmienić język systemu operacyjnego na inny niż używany do tej pory, przeniesione zostaną jedynie pliki użytkownika.

[za:ZDNET]

Zobacz także:

Na te tablety z Windows 8 i RT warto czekać!

Na te tablety z Windows 8 i RT warto czekać!

Już dostępna jest nowa wersja Windows 8 Release Preview

Już dostępna jest nowa wersja Windows 8 Release Preview

Komentarze (63)
Masz Windows XP? Będziesz mógł zainstalować Windows 8
Zaloguj się
 • gilbert_3

  Oceniono 77 razy 55

  Nie widzę zastosowania systemu Windows 8 bez ekranu dotykowego. Ludzie nie potrzebują namiastki dotyku na starych urządzeniach, raczej pozostaną na swoich starych urządzeniach. Win8 trafi z powodzeniem do tabletów, ale nikt o zdrowych zmysłach do desktopa czy laptopa z fizyczną klawiaturą i konwencjonalnym monitorem tego nie wgra.

 • tomtg123

  Oceniono 46 razy 46

  Fajnie że będę mógł, zawsze lepiej jest móc, niż nie móc.
  Tylko, że nie będę chciał.

 • cinekpol

  Oceniono 56 razy 46

  "przy ulepszaniu systemu do Windows 8" - ja nie wiem czy to takie ulepszenie....

 • Oceniono 49 razy 39

  Jednak zostanę przy swoim xp. Mierny, bierny, ale wierny... I bez problemów. Moja drukarka, skaner i karta TV, "niegodne" są nowych wspaniałych systemów od MS, ale w xp pracują wyśmienicie.

 • thomos85

  Oceniono 53 razy 29

  Ta "ulepszyć" :) Windows 8 z interfejsem Metro jest doskonały na dotykowe tablety natomiast na "tradycyjnych" komputerach z klawiaturą i myszką sprawdza się średnio. W wersji Developer Preview można było przynajmniej wyłączyć interfejs Metro i mieć dostęp do "normalnego" menu start, w wersji Consumer Preview jest to niestety niemożliwe. Co ciekawe od dłuższego czasu Microsoft wydaje na przemian systemy bardzo dobre i niezbyt udane: Windows 95 dobry, Win98 niezbyt udany, Win98SE bardzo dobry, Windows Millenium Edition kiepski, Windows XP doskonały, Vista brak słów, Windows 7 bardzo fajny. Zgodnie z tą prawidłowością teraz znów powinniśmy mieć dołek....

 • shadowthrone

  Oceniono 29 razy 25

  Będą mogli tylko po co? Żadna nowa funkcja nie jest mi potrzebna do pracy, a przynajmniej żadnej nie zauważyłem. A z każdym kolejnym systemem jest coraz więcej problemów. Choćby udostępnianie plików w sieci wewnętrznej. W XP od ręki. W WIn 7 koszmar. Boję się myśleć co będzie w 8. Tak samo beznadziejne są zmiany w Office, wstążki, wyeliminowanie czarno-białych deseni w wykresach, same wodotryski a całość nie nadaje się do roboty.

 • misiaczek1281

  Oceniono 23 razy 21

  Jak ulepszę XP do bardziej rozbudowanego to wydajność sprzętowa się zmniejszy bo mam starszy komputer :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX