Windows 8 - premiera w październiku

Nie będzie drogo.

Microsoft nareszcie oficjalnie powiedział kiedy będzie można nabyć najnowszy system operacyjny firmy - Windows 8. Informację tę przekazano w trakcie Microsoft Worldwide Partner Conference.

Z przekazanych wieści wynika, że producenci sprzętu otrzymają wersję Release to Manufacturing już w sierpniu. Tymczasem odbiorcy indywidualni będą mogli nabyć system operacyjny pod koniec października tego roku. Cyfrowa kopia Windows 8 umożliwiająca ulepszenie obecnie posiadanego systemu operacyjnego do Windows 8 Pro kosztować będzie 40 dolarów bez jednego centa. Jest to jednak cena promocyjna obowiązująca do ostatniego dnia stycznia przyszłego roku. Tymczasem wersja systemu operacyjnego na płycie DVD kosztować będzie siedemdziesiąt dolarów bez jednego centa.

Microsoft ujawnił również, że kupując komputer wyposażony w Windows 7 przed premierą nowej wersji "okienek" będziemy mogli skorzystać z jeszcze lepszej promocji. Ulepszenie Windows 7 będzie w niej kosztowało zaledwie 15 dolarów bez jednego centa. Dotyczy to jednak jedynie cyfrowej wersji oprogramowania Microsoftu.

Chcieliśmy, by ulepszenie systemu operacyjnego do Windows 8 było jak najłatwiejsze dla każdego. (...) Jeśli twój pecet działa pod kontrolą Windows XP, Windows Vista lub Windows 7, będzie uprawniony do pobrania ulepszenia do Windows 8 za jedynie 39,99 $ w 131 krajach na całym świecie. Jeśli zechcesz, będziesz także mógł dodać Windows Media Center za darmo poprzez 'dodaj opcję' w Windows 8 Pro już po dokonaniu ulepszenia.

- napisano na oficjalnym blogu Windows.

Oficjalna, polska cena Windows 8 nie była znana w chwili pisania tego tekstu.

[za: Gizmag]

Więcej o:
Komentarze (67)
Windows 8 - premiera w październiku
Zaloguj się
 • macraven

  Oceniono 7 razy 7

  A mnie bardziej zastanawia cena samego systemu. Nie żaden upgrade itp. Na co dzień korzystam z pingwina i xp na wirtualnej maszynie. Wie ktoś jaka ma być cena systemu po prostu? Bo do części zadań okienka by się przydały. A w tym artykule wiadomo jedynie ile będzie kosztować ugrade. Jak zwykle mylący nagłówek. dobrze że chociaż prowadzi gdzie trzeba :P

 • cd81

  Oceniono 5 razy 5

  Mam 3 komputery w domu z Win7 (i 2 z XP :)).
  Od pół roku, żeby zrozumieć po co mam sobie fundować update? I dalej nie rozumiem.

 • sawalas

  Oceniono 7 razy 5

  www.ceneo.pl/1569762
  win7 upgrade - ok 400 zł i to najprostrza wrsja home licencja edukacyjna

  jakos nagle mozna zejsc z ceną na 39$? A dlaczego? Bo Apple daje upgrade za 29$. Gdyby nie jabłko dalej wszyscy płaciliby jak za zboże....

 • jorga

  Oceniono 4 razy 2

  Ta....cena na dziś, a potem dorzucą do tego kilka dolców, i wyjdzie jak zwykle...450 zeta, z wersję home :)

 • bonifacy_40

  Oceniono 4 razy 2

  Czy przesiadając się z XP na W8 coś zyskam , jeśli tak to co ? Prosze rzeczowo mi uświadomić bo chwilowo do tyłu jestem .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX