Outlook.com - nowa poczta od Microsoftu i milion użytkowników już pierwszego dnia

Microsoft rzuca rękawicę Gmailowi od Google. A imię jej: Outlook.com.

Do tej pory zwrot "poczta od Microsoftu" kojarzył się wyłącznie z niezbyt ładnym (z wyglądu i z adresu), niezbyt intuicyjnym i nieco przestarzałym Hotmail.com. Jeśli jednak z niego korzystacie, wiedzcie, że dni waszego konta są policzone - nadeszło nowe, Outlook.com

poczta, Microsoft, Outlook.com

Pod szyldem zapożyczonym od swojego niesamowicie popularnego programu pocztowego Microsoft zbudował nową usługę pocztową. Nie przypomina ona jednak wcale tego klienta. Gdy po raz pierwszy zalogujecie się na swój adres powita Was biel, minimalistyczny interfejs, delikatne czcionki znane z interfejsu Metro wykorzystywanego w Windows Phone i Windows 8.

Outlook.com

Wszystko działa szybko i płynnie dopasowuje się do naszych działań. Nie widać też za wielu reklam. Trzeba przyznać, że Outlook.com udało się zrobić bardzo dobre pierwsze wrażenie. Nic dziwnego, że pierwszego dnia skrzynki założyło ponad milion użytkowników.


Konto można założyć za darmo - dostajemy skrzynkę w domenie @outlook.com o nieograniczonej pojemności. Maksymalny rozmiar załącznika to 300MB. Jeśli mieliście konto na Hotmail.com, powinna wam już zostać zaproponowana migracja - stara poczta zniknie za jakiś czas.

Kontakty można zsynchronizować m.in. z Facebookiem, LinkedIn i Twitterem - poczta uzupełni naszą książkę adresową o zdjęcia i inne dane, które są dostępne w tych serwisach. Poczta ma także wbudowany chat oraz wideochat. Za jakiś czas będzie możliwa także integracja ze Skype i zapewne dzwonienie do jego użytkowników. Możliwa jest także zmiana układu i kolorów interfejsu oraz dopasowanie skrótów klawiszowych. Miłośnicy ładu polubią możliwość założenia kilku aliasów (np. imię.nazwisko.spam), które posłużą do sortowania poczty. Outlook obsługuje też podgląd wielu typów załączników, a w przypadku plików Office nawet ich edycję.

Nowa poczta od Microsoftu - Outlook.com

Ważną zaletą dla krytyków polityki Google mogą być zapewnienia Microsoftu, że żaden automat nie czyta naszych maili, by lepiej dopasować do nich treść reklam.

[Outlook blog]

Zobacz także:

 Tablety Surface Microsoftu już w przedsprzedaży. 1000 dolarów za najtańszą wersję...

Tablety Surface Microsoftu już w przedsprzedaży. 1000 dolarów za najtańszą wersję...

Gmail będzie jeszcze lepszy?

Gmail będzie jeszcze lepszy?

Więcej o:
Komentarze (82)
Outlook.com - nowa poczta od Microsoftu i milion użytkowników już pierwszego dnia
Zaloguj się
 • marsyas

  Oceniono 28 razy 14

  Gmail umożliwia dostęp do poczty poprzez protokół IMAP, natomiast outlook.com nie. To bardzo poważna wada.

 • watanabefigi

  Oceniono 13 razy 11

  i oczywiście wszyscy rzucą się wysyłać filmy z własnym przychówkiem

 • xorock

  Oceniono 16 razy 10

  Zbliżająca się premiera Win8 musiała wymusić zmiany. Jakiś czas temu zmienili ekran logowania, teraz całą pocztę. I powiem że pod względem interface jest super. Wszystko czytelne i przejrzyste. google powinno się uczyć.

 • komix1

  Oceniono 11 razy 7

  Błąd tworzenia konta 450

  Został osiągnięty dzienny limit tworzonych kont Microsoft. Poczekaj do jutra i spróbuj utworzyć konto ponownie lub skontaktuj się z pomocą techniczną.

  LOL!

 • net_friend

  Oceniono 11 razy 5

  Mam nadzieję, że kiedyś nadejdzie dzień, w którym przeczytam rzetelną recenzję portalu/softu/sprzętu bez zacinania Jarząbkiem Wacławem. To chyba nie trudne.

 • tokontoniejestwolne

  Oceniono 3 razy 3

  Niezbyt ładny z adresu to jest mail z "gazeta" w nazwie.

 • zdzislaw-zakalec

  Oceniono 4 razy 2

  Mam nadzieję, że będzie działać lepiej niż hotmail. Tamta usługa miała zwyczaj wycinać maile, które spamem nie były.

 • bumbum111

  Oceniono 5 razy 1

  Dziwi mnie zdanie "Microsoft rzuca rękawicę Gmailowi od Google." Przecież jak narazie to hotmail ma na świecie więcej użytkowników niż gmail.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX