Apple a sprawa polska. Koncern chce unieważnienia znaku towarowego A.pl

Apple (TEN Apple) domaga się unieważnienia znaku towarowego A.pl (delikatesów internetowych). A.pl jest własnością firmy Internet S.A.

Rewelacje takie podaje Telepolis.pl. Jak wynika z informacji serwisu, w ostatnich dniach sierpnia Kolegium ds. Spornych Urzędu Patentowego RP debatowało nad wnioskiem złożonym przez Apple. Na Telepolis czytamy, że

Apple zwrócił się do kolegium w związku z uznaniem jego wcześniejszego sprzeciwu złożonego w procesie rejestracji znaku A.PL jako bezzasadnego. Główne zarzuty to konfuzyjne podobieństwo oraz wykorzystanie renomy znaków Apple. Rozprawa została odroczona.

A.pl vs Apple

Apple znany jest z maniackiego wręcz zamiłowania do ochrony swojej własności. Lub tego, co za swoją własność uznaje. W tym wypadku chodzi o znak towarowy. W przeszłości znane były jednak inne przypadki. Na przykład niemieckiej kawiarni, która niecnie wykorzystała jabłko w swoim logo, czy polskiego serwisu internetowego Applemania.

Blog Applemania.pl otrzymał list od prawników firmy Apple z żądaniem zmiany logo i wyglądu strony oraz przekazania domeny do dyspozycji firmy Apple. Prawnicy pracujący dla Apple powołali się na zasady wykorzystywania znaków handlowych Apple przez strony trzecie (w skrócie: w żadnym wypadku nie wolno), i żądają natychmiastowego zaprzestania tej zbrodniczej działalności, oraz przekazania domeny applemania.pl do dyspozycji Apple. Applemania zmieniła wygląd. Jak potoczy się sprawa A.pl - zobaczymy. Postępowanie może trwać 2-3 lat.

Komentarze (230)
Apple a sprawa polska. Koncern chce unieważnienia znaku towarowego A.pl
Zaloguj się
 • asteroida2

  Oceniono 350 razy 348

  W Afryce jest tak, że lokalni watażkowie z oddziałami wynajętych żołnierzy napadają okoliczne wioski i zbierają z nich haracz. Na Zachodzie jest tak, że globalne korporacje z oddziałami wynajętych prawników napadają okoliczne firmy i zbierają od nich haracz. Watażkowie w Afryce czasem się dogadują ze sobą, ale częściej toczą ze sobą wojny. Korporacje na Zachodzie czasem się dogadują ze sobą, ale częściej toczą ze sobą wojny.

 • leppek

  Oceniono 351 razy 333

  kurka nie rozumiem. Tak po prostu. jak a.pl łamie własność apple, w którym miejscu? a arbuz.pl też? W końcu owoc na "a"....

 • discriminated

  Oceniono 163 razy 151

  Brawo. Następny powód aby nie kupić żadnego iShit'a.

 • prof.miauczur

  Oceniono 103 razy 101

  Wystarczy opatentować literkę "A" panie i panowie z firmy Apple. Albo, żeby się nie szczypać cały alfabet za jednym zamachem. Ława przysięgłych bezdomnych z Kalifornii za skrzynkę łyskacza wszystko wam zatwierdzi :)

 • sthoss

  Oceniono 101 razy 99

  Ja bym to zlał.
  Albo zaoferował domenę markę/domenę na sprzedaż. Jak dla apple'a to specjalna zniżka - tak z 5 mld $.
  I mogą sprzedawać te swoja plastikowa tandete na a.pl

 • tomspeed

  Oceniono 89 razy 87

  a czy w maryce w sklepie spożywczym mogą jakbka być podpisane jako apple?

 • jurek7

  Oceniono 82 razy 80

  Myślę, że tutaj to Apple nie da rady. Mam nadzieję, że a.pl (którego to serwisu skądinąd nie kojarzyłem wcześniej) nie przestraszy się.

 • eurotrendywppl

  Oceniono 73 razy 71

  To już przeginają. Albo na "a" jest zabronopne albo skrót "pl" dla Polski.
  Nie można sztucznie bronić oryginalności. Jak się coś kojarzy z gównem to nie można tego zabronić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje