Apple a sprawa polska. Koncern chce unieważnienia znaku towarowego A.pl

js
10.09.2012
A A A
Apple (TEN Apple) domaga się unieważnienia znaku towarowego A.pl (delikatesów internetowych). A.pl jest własnością firmy Internet S.A.

Rewelacje takie podaje Telepolis.pl. Jak wynika z informacji serwisu, w ostatnich dniach sierpnia Kolegium ds. Spornych Urzędu Patentowego RP debatowało nad wnioskiem złożonym przez Apple. Na Telepolis czytamy, że

Apple zwrócił się do kolegium w związku z uznaniem jego wcześniejszego sprzeciwu złożonego w procesie rejestracji znaku A.PL jako bezzasadnego. Główne zarzuty to konfuzyjne podobieństwo oraz wykorzystanie renomy znaków Apple. Rozprawa została odroczona.

A.pl vs Apple

Apple znany jest z maniackiego wręcz zamiłowania do ochrony swojej własności. Lub tego, co za swoją własność uznaje. W tym wypadku chodzi o znak towarowy. W przeszłości znane były jednak inne przypadki. Na przykład niemieckiej kawiarni, która niecnie wykorzystała jabłko w swoim logo, czy polskiego serwisu internetowego Applemania.

Blog Applemania.pl otrzymał list od prawników firmy Apple z żądaniem zmiany logo i wyglądu strony oraz przekazania domeny do dyspozycji firmy Apple. Prawnicy pracujący dla Apple powołali się na zasady wykorzystywania znaków handlowych Apple przez strony trzecie (w skrócie: w żadnym wypadku nie wolno), i żądają natychmiastowego zaprzestania tej zbrodniczej działalności, oraz przekazania domeny applemania.pl do dyspozycji Apple. Applemania zmieniła wygląd. Jak potoczy się sprawa A.pl - zobaczymy. Postępowanie może trwać 2-3 lat.

Komentarze (230)
Zaloguj się
 • asteroida2

  Oceniono 350 razy 348

  W Afryce jest tak, że lokalni watażkowie z oddziałami wynajętych żołnierzy napadają okoliczne wioski i zbierają z nich haracz. Na Zachodzie jest tak, że globalne korporacje z oddziałami wynajętych prawników napadają okoliczne firmy i zbierają od nich haracz. Watażkowie w Afryce czasem się dogadują ze sobą, ale częściej toczą ze sobą wojny. Korporacje na Zachodzie czasem się dogadują ze sobą, ale częściej toczą ze sobą wojny.

 • discriminated

  Oceniono 163 razy 151

  Brawo. Następny powód aby nie kupić żadnego iShit'a.

 • prof.miauczur

  Oceniono 103 razy 101

  Wystarczy opatentować literkę "A" panie i panowie z firmy Apple. Albo, żeby się nie szczypać cały alfabet za jednym zamachem. Ława przysięgłych bezdomnych z Kalifornii za skrzynkę łyskacza wszystko wam zatwierdzi :)

 • Oceniono 101 razy 99

  Ja bym to zlał.
  Albo zaoferował domenę markę/domenę na sprzedaż. Jak dla apple'a to specjalna zniżka - tak z 5 mld $.
  I mogą sprzedawać te swoja plastikowa tandete na a.pl

 • Oceniono 82 razy 80

  Myślę, że tutaj to Apple nie da rady. Mam nadzieję, że a.pl (którego to serwisu skądinąd nie kojarzyłem wcześniej) nie przestraszy się.

 • eurotrendywppl

  Oceniono 73 razy 71

  To już przeginają. Albo na "a" jest zabronopne albo skrót "pl" dla Polski.
  Nie można sztucznie bronić oryginalności. Jak się coś kojarzy z gównem to nie można tego zabronić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX