Jak zaktualizować komputer do Windows 8?

Jak zaktualizować komputer do Windows 8?

Jak zaktualizować komputer do Windows 8? (fot. Microsoft)

Masz komputer pracujący pod kontrolą jednej ze starszych wersji Windows, a chcesz przeprowadzić aktualizację do Windows 8? Proces ten jest stosunkowo prosty i możesz go ukończyć w krótkim czasie. Oto co musisz zrobić.

Tekst przygotowaliśmy z myślą o tych osobach, które nie zamierzają wybrać się do sklepu, w którym kupią Windows 8 w wersji pudełkowej. Nabycie systemu (aktualizacja) w wersji cyfrowej jest na tyle proste, że przy odpowiednio szybkim łączu internetowym, zrobimy to w czasie krótszym niż ten, który stracilibyśmy na wyprawę do sklepu.

1. Zacząć warto od pobrania Asystenta uaktualnienia udostępnionego na oficjalnej stronie internetowej Windows 8. Ściągnięcie aplikacji zaleca zresztą sam Microsoft i w tym przypadku warto posłuchać autorów systemu operacyjnego.

Asystent sprawdzi nasz komputer i oceni, które elementy posiadanego systemu są zgodne z Windows 8, a które będą wymagały aktualizacji lub po prostu mogą przestać działać. Otrzymamy także odpowiedni raport zawierający potrzebne nam informacje. Sam proces, w zależności od ilości aplikacji zainstalowanych na naszym komputerze, może potrwać od minuty do kilku minut.

Jak zaktualizować komputer do Windows 8?fot. Microsoft

Tutaj znajdziesz asystenta uaktualnienia. Jego pobranie i instalacja nie wiąże się z koniecznością kupienia i zainstalowania samego systemu operacyjnego.

Jak zaktualizować komputer do Windows 8?

2. Trzeba pamiętać, że posiadając Windows 7, zachowamy swoje ustawienia, aplikacji i pliki przypisane użytkownikowi. W przypadku Windows Vista i Windows XP musimy się liczyć z koniecznością ponownego zainstalowania aplikacji. Warto również zadbać o podłączenie i włączenie wszystkich urządzeń zewnętrznych, których chcemy używać, by Asystent mógł sprawdzić czy i one są obsługiwane przez nowy system.

Jak zaktualizować komputer do Windows 8?fot. Microsoft

3. Po przejściu pierwszych kroków, Asystent wyświetli informacje dotyczące zalecanej wersji systemu, ceny aktualizacji i poinformuje o możliwości zamówienia systemu na płycie DVD. Teraz musimy już tylko uzupełnić swoje dane i wybrać metodę płatności. Mamy tu do wyboru kartę kredytową lub PayPal.

Jak zaktualizować komputer do Windows 8?fot. Microsoft

4. I to już prawie wszystko. Po przelaniu środków za nowy system otrzymamy wiadomość e-mail, w której znajdziemy klucz do Windows 8. Teraz musimy już tylko poczekać na pobranie i zainstalowanie odpowiednich plików. W sumie pobrać musimy 2GB danych. Czas spędzony na tej czynności zależy oczywiście od szybkości naszego łącza internetowego. Trzeba się jednak liczyć z tym, że potrwa to mniej od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Jak zaktualizować komputer do Windows 8?fot. Microsoft

Warto także zajrzeć na oficjalną stronę internetową Microsoftu, na której wymieniono wszystkie ważne informacje na temat aktualizacji. Wymieniono tu między innymi wymagania systemowe Windows 8 i przygotowano odpowiedzi na ważne pytania, które może mieć osoba chcąca przeprowadzić aktualizację.

 

Zdjęcie Microsoft Windows 8 Pro Upgrade PL BOX
Microsoft Windows 8 Pro Upgrade PL BOX
w okazje.info

 

Komentarze (67)
Jak zaktualizować komputer do Windows 8?
Zaloguj się
 • Gość: psx

  Oceniono 43 razy 37

  rada dla autora na przyszłość: żeby zrobić print screena tylko wybranego okna, wciskamy [alt]+[prt sc]

 • Gość: zw

  Oceniono 35 razy 19

  Tylko po to robić?

 • Gość: e tam

  Oceniono 23 razy 17

  lepiej poczekać na SP1 :) nie ma co robić za królika

 • Gość: zenek

  Oceniono 31 razy 15

  Przecież można prościej.
  Kupujemy odpady z Opoczna, tubkę butaprenu, 10 minut i Windows 8 gotowy.
  Tylko trzeba dobrze przytrzymać, bo nie do wszystkich monitorów klej od razu łapie.

  Po takiej operacji każdy ekran jest dotykowy. W każdym razie przynajmniej dotykany.

 • Gość: prytka

  Oceniono 8 razy 8

  ja już sobie ściągnąłem i mam mieszane uczucia, do laptopa czy tabletu z ekranem dotykowym może i dobre, ale na desktop ten interfejs trochę dziwnie wygląda. Na 24" monitorze wszystko wielkie jak słonie i od razu trzeba przejść na zwykły pulpit, tylko niepotrzebne zamieszanie. Powinna być możliwość wyłączenia tego metra. Reszta działa dobrze, interfejs graficznie prostszy i brzydszy niż win7, jak ktoś ma win7 to przesiadka na laptopie czy desktopie raczej bez sensu bo i tak z metra korzystał nie będzie.

 • shelmahh

  Oceniono 7 razy 5

  ELEMENTY WYMAGAJĄCE SPRAWDZENIA: ostrzegam przed tym krokiem bo w niektórych przypadkach instalacja się po prostu nie powiedzie.

  Warto zwrócić uwagę na procesory Intela N2600 (Cedar Trail), które są wykorzystywane w netbookach. Pomimo tego, że są dość nowe na rynku to są niekompatybilne z Win 8. Jeśli masz ten procesor to pomimo zakupu Windowsa 8 i tak nie dokonasz instalacji bo po restarcie kompa, będzie blue screen :(

  Szkoda, że Windows 8 nie blokuje możliwości zakupu w takim przypadku bo korzystając z Asystenta Uaktualniania można od razu wyświetlić komunikat, że akurat na tym kompie nie ma takiej możliwości.

  W sobotę kupiłem a dziś rozpocząłem procedurę zwrotu WIN8 :( dlatego ostrzegam przed tym nieszczęsnym prockiem Intela.

 • Gość: kolo

  Oceniono 15 razy 5

  Szkoda, że nie piszecie o możliwości zapisania obrazu w Win8 na pendirva czy do pliku iso. ,który można potem usmażyć by nie bawić się w kolejne ściąganie, warto wspomnieć że dla osób które będzie irytować nowe "Metro" istnieje możliwość jego całkowitego wyłączenia przez rejestr (więcej w google), nie polecam instalacji sterowników nvidii - po bluescreenie przydała się wcześniej wypalona płytka do przywrócenia systemu... tryb awaryjny pod przyciskiem F8 nie reaguję - pytanie czy istnieje?
  Ogólnie system fajny niczym sprawdzona 7ka z estetyczną nakładką dotykową", system wymaga myślenia i zmiany przyzwyczajeń po 2 h nic już was nie zaskoczy... Uwaga sprytnie ukryty przycisk wyłączania systemu jak za szybko go nie znajdziecie proponuje skrót klawiszowy np: ALT+F4 ;) , (ogólnie polecam zapoznanie się z nowymi skrótami klawiszowymi). przypominam też ze istnieje też możliwość darmowego ściągnięcia Windows Media Center... jak dla mnie uaktualnienie za 129 pln to dobra cena! Od czasów Windowsa 95 w końcu jakaś lekka zmiana... szkoda że tak późno... niestety pod względem Interfejsu Graficznego "okienkom" jeszcze daleko do darmowych systemów z rodziny pingwina.

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 13 razy 3

  Gość: gosc " powiedział smierdzi to na kilometr, brakuje sterownikow"

  DO WINDOWS 8 SĄ WSZYSTKIE TE SAME STEROWNIKI CO WINDOWS 7, więc nie pierdziel jak niezdrowy. A nawet jeszcze lepiej, bo jak zainstalowałem Windows 8 Pro to nie musiałem zainstalować ani jednego sterownika (w przeciwieństwie do Windows 7). Jak próbowałem zainstalować driver do karty graficznej to oryginalny instalator producenta karty graficznej poinformował mnie, że już jest zainstalowany nowszy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje