Allegro znów działa. Awarii winny jest prawdopodobnie atak DDoS [AKTUALIZACJA]

Allegro nie działa

Allegro nie działa (Aot. Down for everyone or just me)

Strona Allegro nie działa. Przyczyny awarii nie są jeszcze znane.

[AKTUALIZACJA 00:05]

Tuż po północy serwis ruszył. Na razie brak informacji o szczegółach awarii, ale można się spodziewać, że Allegro przedłuży o 24 godziny aukcje, które miały skończyć się w czasie, gdy strona była niedostępna.

---

[AKTUALIZACJA 1.14]

Dostaliśmy komentarz rzecznika prasowego Allegro. Wynika z niego, że awarię wywołał prawdpodobnie atak DDoS

Od godz 21:25 odnotowaliśmy znaczny wzrost ruchu w serwisie spowodowany najprawdopodobniej pochodzącym z zagranicy atakiem typu DDoS. Około północy sytuacja wróciła do normy, Allegro jest ponownie dostępne dla użytkowników a administratorzy serwisu zajmują się wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia. Trwające aukcje zostaną przedłużone zgodnie z regulaminem serwisu.

-------------

Największy serwis aukcyjny w Polsce padł w niedzielny wieczór. Nie wiadomo jeszcze, jakie są przyczyny awarii, ale można przypuszczać, że są one związane z poważnym odświeżaniem wyglądu serwisu. Na 13 lutego Allegro zaplanowało bowiem konferencję prasową, na której przedstawione zostaną szczegóły nowej szaty graficznej.

Widzieliśmy już nowe Allegro i trzeba przyznać, że zmiany są poważne. Kto wie, może to właśnie szeroko zakrojone zmiany spowodowały awarię serwisu.

Tymczasem można korzystać z Allegro za pośrednictwem strony mobilnej.

O przyczyny problemu dopytują fani Allegro na Facebooku. Na fanpage'u serwisu pełno jest wpisów typu

Czy wiadomo kiedy będzie działało allegro?? Jest jakaś awaria??
Allegro.pl, działasz Ty czy strajkujesz?

Niestety, administratorzy profilu milczą.

Jeśli martwicie się, że wasze aukcje przepadną, to może nie będzie tak źle. Regulamin Allegro przewiduje rekompensaty za awarie techniczne.

a. jeżeli awaria techniczna trwa 6 godzin albo krócej, Transakcje, których termin zakończenia przypada na czas trwania awarii oraz w okresie 15 minut po jej usunięciu, są przedłużane o 24 godziny;
b. jeżeli awaria techniczna trwa dłużej niż 6 godzin, wszystkie Transakcje, które trwały w momencie wystąpienia awarii, są przedłużane o 24 godziny albo odpowiednio o wielokrotność tego okresu w przypadku awarii trwającej dłużej niż 24 godziny;
niezależnie od długości awarii technicznej, jeżeli którejkolwiek z Transakcji, z przyczyn technicznych, nie udało się przedłużyć i zakończyła się w czasie awarii, wówczas opłaty i prowizje dotyczące tej Transakcji nie są naliczane, a już pobrane są zwracane w terminie nie dłuższym niż 21 dni.

Pełną wersję wpisu o przerwach technicznych i awariach Allegro znajdziecie tu.

Komentarze (21)
Allegro znów działa. Awarii winny jest prawdopodobnie atak DDoS [AKTUALIZACJA]
Zaloguj się
 • Gość: Maq

  Oceniono 43 razy 33

  Najprawdopodobniej trwa atak DDoS na Allegro.pl, ponieważ ruch jest przekierowany na serwery prolexic.com, firmy która zajmuje się walką z takimi atakami.
  Może końcu ktoś im trochę utrze nosa , bo Grupa Allegro zaczyna zbytnio ośmieszyć się na rynku, a podejście do klienta jest żenujące.

 • Gość: spieriz

  Oceniono 38 razy 16

  Nowa szata graficzna.. tylko po co zmieniać coś, co jest dobre?

 • Gość: Yoa

  Oceniono 18 razy 14

  Dobrzy jestescie :-D "Pełną wersję wpisu o przerwach technicznych i awariach Allegro znajdziecie tu." Podajecie link piszac do portalu, ktory padl w artykule o jego awarii ;-)

 • Gość: PanKracy

  Oceniono 14 razy 10

  tradycyjnie zmieniają to co jest już sprawdzone i tradycyjnie g.....o z tego wychodzi .............................

 • Gość: Koleżanka Szklanka

  0

  Dziś od rana trwa kolejna awaria. Strona nie otwiera się. A ja mam zobowiązania wobec klientów:(

 • zwykly_troll_gazetowy

  0

  Większość płatnych i darmowych stron na friko, za i ósemce padła i leży od 10 dni i jakoś cisza o tym

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX