Szantaż dla maluczkich - rozbierz się przed kamerą i płać

Robert Kędzierski
20.02.2013
A A A
Policja w Singapurze ostrzega przed coraz liczniejszymi przypadkami e-szantażu. Celem są mężczyźni, którzy mają ulec pokusie elektronicznego flirtu. A potem płacić za milczenie.

W Singapurze odnotowano już ponad 50 przypadków szantażowania internautów, którzy dali się skusić na erotyczny czat. Panowie zapraszani są przez atrakcyjne kobiety za pośrednictwem Facebooka. Następnie są zachęcani do zachowań seksualnych przed kamerą, następnie otrzymują groźby ujawnienia nagrań. Ofiara musi zapłacić, inaczej kompromitujące nagranie ma być opublikowane.

Latem zeszłego roku singapurska policja odnotowała ponad trzydzieści takich przypadków, rok wcześniej 11.

Graham Cluley z Sophos, który przenalizował problem, twierdzi, że wiele stron służących do erotycznych rozmów online jest źródłem rozsiewania szkodliwego oprogramowania - wirusów i malware.

 

[ za arstechnica.com ]

Komentarze (7)
Zaloguj się
  • Gość: zal.pl

    Oceniono 7 razy 5

    Hmm jakos mnie to nie dziwi. Patrzec tylko jak dotrze ta moda do Polski. Przeciez dla kobiet to latwa kasa do zarobienia. Oczywiscie zero pomocy ze strony wladz bo faceci sami sa sobie winni. Zupelnie ten sam argument jak to ze kobiety sa same winne gwaltu... Zalosne.

  • Gość: mr

    Oceniono 5 razy 3

    Brak wyobraźni. Poza tym, prawdopodobieństwo rozpoznania kogoś znajomego w całej masie pornografii zalewającej internet graniczy z cudem. Szczególnie jeśli chodzi o kiepskiej jakości amatorskie wideo z kamerki laptopa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX