Niemal połowa Polaków posiadających smartfon... nie wie, że ma smartfon! [INFOGRAFIKA]

Poznaliśmy wyniki badań Mobile Life 2013. Polski oddział TNS zaprezentował ciekawą infografikę dotyczącą Polski. Można się z niej wiele dowiedzieć, na przykład: nie wszyscy właściciele smartfonów... wiedzą, że mają smartfony!

Do czego wykorzystujemy telefony, komputery stacjonarne, tablety? Które urządzenia są najpopularniejsze? Wyjaśnia to infografika przygotowana przez firmę badawczą TNS.

Na początku omówmy komunikatory. Używamy ich równie często na komputerach (45%, z czego 23% to komputery stacjonarne a 22% laptopy) jak i smartfonach (46%) a prawie w ogóle na tabletach (3%).

Jeśli chodzi o gry wykres wygląda niemal identycznie (komputery 25%, laptopy 19%, smartfony 44%).

Media społecznościowe? Tutaj widać przewagę tradycyjnych urządzeń: komputery to 55% użytkowania (stacjonarne 27%, laptopy 28%), smartfony 34%. Tablety znów na szarym końcu - na Facebooka czy Twittera zagląda przy ich użyciu zaledwie 4% użytkowników.

Do czego używamy komputerów i smartfonów?Fot. TNS

Możemy teraz omówić popularność danych urządzeń na świecie. Globalnie rzecz uśredniając 46% z nas ma komputer stacjonarny, 41% laptopa, 42% smartfon, 12% tablet a 9% Smart TV. Analizując te dane według kontynentów widać jednak gigantyczne różnice.

Jak można się spodziewać najbardziej skomputeryzowana jest Ameryka Północna (komputery 68%, laptopy 72%, smartfony 61%, tablety 31%, Smart TV 12%). Zaskakuje jednak prawie taki sam wynik Azji (kraje rozwinięte) to odpowiednio: 68%, 68%, 60%, 24%, 15%.

Prawdziwym zaskoczeniem jest też wynik dla Afryki Subsaharyjskiej w pozycji smartfony. Ma je 39% mieszkańców. A w Polsce? 31%!

 

PopularnośćFot. TNS

I tu kolejne zaskoczenie. Do posiadania smartfona przyznaje się jedynie 18% badanych. Reszta z 31% nie wie... że ma w posiadaniu smartfon!

Zaskoczenie: nie wszyscy Polacy posiadający smartfona wiedzą, że go mają!Fot. TNS

Urządzenie to jest najbardziej popularne w Azji i Ameryce Północnej (posiada je 60-64% obywateli).

SmartfonFot. TNS

Badania TNS ujawniają też prawdę o tym, że kochamy WiFi. Kto je włączy zwiększa swoją aktywność w Sieci o 30%.

 

WiFiFot. TNS

WiFi jest po prostu najchętniej wykorzystywane do surfowania łącznie w 68% przypadków (45% w domu, 23% w publicznych HotSpotach). 32% ruchu w Sieci to internet mobilny.

Pełna wersja infografiki znajduje się tutaj.

Na stronach TNS znajdziecie też inne ciekawe informacje. Jedną z nich jest infografika dotycząca "Showroomingu". Chodzi o oglądanie towaru w sklepie i kupowaniu go taniej - przez Internet. W Polsce w taki sposób robi zakupy aż 25% konsumentów w wieku 16-30 lat.

Więcej szczegółów pod tym adresem.

Więcej o:
Komentarze (35)
Niemal połowa Polaków posiadających smartfon... nie wie, że ma smartfon! [INFOGRAFIKA]
Zaloguj się
 • vidi12

  Oceniono 85 razy 75

  Ja mam jakiś zwykły telefon SONY XPERIA T ale jest o tyle lepszy od poprzednich, że nie ma klawiszy i mogę na nim normalnie kroić kiełbasę.

 • Gość: mysz

  Oceniono 65 razy 49

  Nie gadam przez komunikatory, nie gram w gry, w rzyci mam media społecznościowe, mam smartfona. Autorze co ze mną nie tak??

 • Gość: szary212

  Oceniono 38 razy 30

  Kiedyś nieoceniony Bogumił Kobiela jako molierowski "Mieszczanin szlachcicem" odkrył, że mówi prozą. Cóż, jakie czasy, tacy Molierzy...

 • Gość: joka

  Oceniono 48 razy 28

  trudno mieć smartfona i nie wiedzieć że się go ma. raczej każdy wie że ma, tylko nie każdy wie że taki telefon nazywany jest smartfonem... i tyle..

 • Gość: kimbo

  Oceniono 36 razy 18

  My Polacy już tak mamy; dziurawe zęby, dziurawe skarpetki, ale samochód i smartfon musi być!

 • Gość: buddhabro

  Oceniono 33 razy 17

  smartfon sratfon, telefon to telefon

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 38 razy 16

  Autorze, popraw swoją polszczyznę [ortografia /w tym interpunkcja/, frazeologia, semantyka - w dużym skrócie i uproszczeniu]. Rzecz kolejna, z badania nie wynika, że niemal połowa Polaków nie wie, że posiada smartfon. Może wynikać, że nie wykorzystuje funkcji tego typu telefonów. Nie mam zamiaru przyglądać się metodologii badania, bo oczekuję, że informacje zostaną podane - wszak takie jest założenie niniejszego serwisu - niemniej, w przytoczonych fragmentach widać niespójności, żeby wziąć pod uwagę tylko "gry" - jakie? Używane w sieci, wgrane w telefon, ściągnięte w postaci aplikacji? I tak dalej. I tak dalej.

  Jeszcze jedno - już na sam koniec. Proszę nie używać formy "my". Nie byliśmy grupą poddaną badaniu. Z pewnością nie była nią większość czytelników tego serwisu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX