Windows 8.1 nadchodzi. Co się w nim zmieni?

Zgodnie z zapowiedziami Microsoft zdradza zmiany, jakie wprowadzi do systemu aktualizacja Windows Blue. Ma być bardziej intuicyjnie i bardziej "tak jak lubisz".

Poprawka do Windows 8 zmieni nieco interfejs i doda kilka użytecznych funkcji ułatwiających pracę na wielu urządzeniach jednocześnie.

Najważniejsza zmiana: wraca (w odmienionym wcieleniu) przycisk "start". Nie wygląda on jak wcześniej - musimy się nauczyć, co oznacza ikonka w lewym dolnym rogu. Wygląda, że da się opanować bez telefonu do Pomocy Technicznej.

Ulepszono też wyszukiwanie. Głównym silnikiem jest Bing, teraz wyświetli też lokalne pliki i zawartość SkyDrive (wirtualnego dysku Microsoft).

Następną zmianę ujawnił przeciek systemu, który trafił do Sieci w marcu. Ekran można podzielić pomiędzy dwie aplikacje co ma ułatwić nam "wielowątkowość".

SkyDrive będzie bardziej zintegrowany z systemem - użytkownik będzie mógł zapisać na niego plik tak jakby był folderem lokalnym.

Windows 8.1 umożliwi też bardziej elastyczne zmiany interfejsu np. zmianę wielkości kafli, ich samoaktualizację (np. w powiązaniu z Facebookiem).

Tło nie będzie już musiało być jednolite - będzie je można dowolnie zmieniać, zastąpić obrazkiem.

Urządzenie z Windows 8.1 będzie mogło pełnić funkcję "ramki na zdjęcia" - jeden przycisk uruchomi pokaz slajdów z komputera lub wirtualnego dysku.

Nowy Windows to również nowy, ulepszony Internet Explorer. Powinien działać szybciej, lepiej synchronizować się z urządzeniami i lepiej reagować na dotyk.

Microsoft ulepszył swój produkt wprowadzając szereg zmian na lepsze. Dzięki większej integracji SkyDrive łatwiej będzie korzystać ze swoich plików otwierając je na różnych maszynach. To krok w stronę "unifikacji", ujednolicenia komputera, tabletu a nawet telefonu. Ciekawe tylko, czy rynek doceni tę zmianę i w końcu pokocha Windows 8.

[za Microsoft]

Zdjęcie Microsoft Windows 8.1 32/64 bit PL DVD (WN7-00934)
Microsoft Windows 8.1 32/64 bit PL
3 opinie w okazje.info
Więcej o:
Komentarze (67)
Windows 8.1 nadchodzi. Co się w nim zmieni?
Zaloguj się
 • bobbin_threadbare

  Oceniono 216 razy 112

  To przycisk start zniknął w ogóle? He he, a ja ciągle mam XP i i żadna krzywda mi się nie dzieje.

 • anonymously

  Oceniono 121 razy 69

  Co za różnica czy menu start jest wywoływane z dolnego paska czy z klawiatury, czy tez za pomocą najechania myszka w odpowiednie miejsce, skoro wygląd samego menu nadal pozostanie bez zmian i nadal będzie w formie kafelków, a to właśnie części użytkownikom nie odpowiada.

 • betik1000

  Oceniono 89 razy 53

  Miałam 98, nieszczęsne Me i Xp. Teraz mam 7. Zadowolona jestem genralnie i nie mam zastrzeżeń. Oglądałam 8 u znajomego :/. Okropny ten interfejs. Moze i nowoczesny ale paskudny. A ja zawsze lubiłąm fajne tapety na pulpit i ładne ikonki ;)

 • pralat_na_wrotkach

  Oceniono 54 razy 40

  Jezus maria, co za niekompetentny błazen to pisał?

  "Ekran można podzielić pomiędzy dwie aplikacje co ma ułatwić nam "wielowątkowość"."

  Ekran można podzielić pomiędzy dwie aplikacje od samego początku Windows 8. Teraz można podzielić go w innych proporcjach i między więcej niż dwie na większych monitorach. No i wypadałoby odróżniać "wielowątkowość" od "wielozadaniowości"

  "Urządzenie z Windows 8.1 będzie mogło pełnić funkcję "ramki na zdjęcia"

  A tu wypadałoby wspomnieć, że chodzi o możliwość użycia tej funkcjonalności na lock screenie.

 • pralat_na_wrotkach

  Oceniono 35 razy 29

  Jeżeli kogoś naprawdę interesuje, co zmieni się w Windows 8.1 niech zajrzy na winsupersite.com, theverge.com/microsoft, neowin.net albo blogi Eda Botta i Mary Jo Foley na ZDNecie, bo to tutaj to jakaś ciężka żenada.

 • stachumaria

  Oceniono 47 razy 27

  Albo jestem ślepy, albo już od Visty przycisk Start nie ma napisu "Start"

 • fatherr

  Oceniono 21 razy 15

  To ja zostaję przy menu start Classic Shell, za aktualizację dziękuję, w moim przypadku nic nie zmienia. Z kafelków i tak nie korzystam, ani ich nie oglądam w ogóle.

 • djemen

  Oceniono 10 razy 10

  To fajnie. Myślę, że mniej więcej około wersji 8.5 będzie to system wart zainstalowania.

 • java77

  Oceniono 18 razy 6

  Urządzenie z Windows 8.1 będzie mogło pełnić funkcję "ramki na zdjęcia" - jeden przycisk uruchomi pokaz slajdów z komputera lub wirtualnego dysku:D:D:D:D hahahaha!Zadna nowosc!W moim win7 taka opcja jest!Wystarczy wejsc w ustawienia pulpitu-personalizacja i tam jest opcja z mozliwoscia pokazu slajdow jako tapety na pulpicie.Bawilem sie tym na poczatku.Ale ta opcja niepotrzebnie obciaza procesor i i RAM.A juz nie wspomne o mozliwosci zaprzegniecia win Media Player do pokazu slajdow.Tak wiec sa tam 2 takie opcje do wyboru-pokaz calych zdjec jak i pokaz zdjec w formie tapety.Dla mnie to zbedny gadzet-i nie uzywam tego.Ale jak ktos lubi slajdy to ma taka mozliwosc bez koniecznosci instalacji win 8.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX