Lokalizator - znajdziemy każdego po numerze telefonu, czyli zwykłe naciąganie

Lokalizator - rewolucyjna usługa lokalizująca znajomych

Lokalizator - rewolucyjna usługa lokalizująca znajomych (Fot. Lokalizator)

"Pomożemy Ci wyśledzić każdego!" - twierdzą twórcy serwisu Lokalizator. Wystarczy numer telefonu poszukiwanej osoby, a już po chwili będziemy mieli jej położenie dokładnie oznaczone na mapie. Wystarczy wysłać SMS.
Już chwyciliście za telefony? Stop - Lokalizator nie spełni tego, co obiecuje, a raczej naciągnie was na SMS-y.

Zdarzyło wam się być w sytuacji, w której bardzo chcieliście poznać lokalizację jakiejś osoby? Martwiliście się, byliście zazdrośni albo po prostu ciekawi? Takie potrzeby obiecuje spełnić serwis Lokalizator.

Gdy odwiedzimy Lokalizator okazuje się, że do osiągnięcia celu potrzebne są tylko dwie informacje - numer telefonu osoby poszukiwanej oraz nasz numer. Po wprowadzeniu danych będziemy proszeni o wybór operatora, może się też pojawić prośba o wysłanie SMS-a (jest to forma "weryfikacji antyspamowej"). Potem dostaniemy wiadomość z numerem PIN, dzięki któremu w końcu poznamy upragnioną lokalizację danej osoby.

 

Poszukiwana osoba została zlokalizowanaFot. Lokalizator

 

Nie liczcie jednak na to, że będzie to położenie aktualne. W zasadzie - nie liczcie na nic. Ja dostałam powiadomienie, że poszukiwany numer w ciągu ostatnich godzin znajdował się na ulicy Dworcowej. Czy "w ciągu ostatnich godzin" znaczy przed chwilą, czy może wczoraj - nie wiadomo. O którą ulicę Dworcową w Polsce chodzi? Też nie wiadomo. Co zabawniejsze - "śledzony" przeze mnie delikwent nie potwierdza, żeby był ostatnio w okolicach ul. Dworcowej w jakimkolwiek mieście.

To jednak nie wszystko. Skoro już zdecydowałam się na zlokalizowanie jednej osoby, to Lokalizator będzie mi teraz wysyłać 2 SMS-y tygodniowo. Jakie i po co? Tego dowiadujemy się z regulaminu:

6. Wiadomości będą zawierały cytaty motywacyjne wykorzystywane w zaawansowanych technikach psychologii sukcesu, dzięki którym między innymi będzie mógł na nowo określić swoje cele życiowe, zwiększyć wydajność w pracy czy bardziej cieszyć się życiem.
7. Koszt jednej otrzymanej wiadomości to 4,92 zł z VAT.

Ale to nie wszystko. Ponieważ mam już założone konto na Lokalizatorze, to mogę skorzystać ze Strefy VIP. I co w niej znajdziemy? "Listę poradników". A dokładniej - jeden przewodnik, zatytułowany "Jedz mniej, by żyć dłużej". Sprawdzam więc, czym zaskoczy mnie poradnik.

No i cóż. Jeśli oczekiwaliście treści, to ponownie będziecie zawiedzeni. "Poradnik" składa się z trzech zdań. Tak, z TRZECH zdań.

 

Przełomowy poradnik, który zmieni moje życieFot. Lokalizator

 

Lokalizator ma więc za zadanie jeden cel: naciągać nas na SMS-y. Wykorzystuje naszą ciekawość i w ten sposób "skłania" nas do wysyłania wiadomości. Nie dajcie się nabrać, bo żądanych odpowiedzi nie znajdziecie w Lokalizatorze.

PS. Dostałam już pierwszego "motywującego" SMS-a:

Dokądkolwiek podąża twoja uwaga, w ślad za nią podąża twoje serce. Więcej na Facebook.

Czuję się zmotywowana...

Komentarze (49)
Lokalizator - znajdziemy każdego po numerze telefonu, czyli zwykłe naciąganie
Zaloguj się
 • fajnychristoph

  Oceniono 189 razy 185

  Dostałem takiego maila na skrzynkę i od razu wylądował w koszu.Od razu wiadomo o co chodzi.

 • ami_lii

  Oceniono 100 razy 100

  Jeśli jakakolwiek strona internetowa oczekuje ode mnie wysłania sms (lub zarejestrowania się na stronie która będzie wysyłać mi sms/wypełnienie ankiety która oczekuje zarejestrowania się na stronie która będzie wysyłać mi sms) bym mogła ściągnąć plik/przeczytać artykuł/wejść na forum - wyłączam stronę. Ale jak znam życie, trochę ludzi się pewnie na to nabrało.

 • trietiakow

  Oceniono 69 razy 23

  jaki naiwny naród, a naiwnych trzeba kosić do zera! wiec jazda z tematem!

 • nessuno

  Oceniono 26 razy 22

  Coś na kształt innego złodziejskiego hmmm"serwisu" www.pobieraczek.pl i założę się,że znów znajdzie się sporo naiwnych jeleni.

 • rozczarowany85

  Oceniono 14 razy 14

  A właścicielem tej uroczej stronki podążając za regulaminem jest:
  Minicrisis LTD, Geneva Place, Waterfront Drive, PO Box 3469, Road
  Town, Tortola, British Virgin Islands

  I możecie sobie do uokik pisać.

 • java77

  Oceniono 22 razy 8

  Co nie zmienia faktu iz takie prawdziwe aplikacje istnieja.Pracowalem kiedys w firmie produkcyjno uslugowej w ktorej szef nas sprawdzal kiedy bylismy w terenie na tzw montazu czy nie pojechalismy po robocie np na piwo na jego koszt.Placil za kilometry ,nadgodziny i benzyne.Skubaniec dokladnie wiedzial gdzie jestesmy i kiedy.Najpierw wysylal nam jeden dzwonek.A potem namierzanie.Dodam ze taka aplikacje posiada KAZDY operator komorkowy.Namierzyc mozna kazdego,wszedzie i kiedykolwiek.

 • judaszowy

  Oceniono 12 razy 8

  kurna .... z 10 x miałem, a ile się nabierze to to, ech

 • nieuczciwepraktykirynkowe.pl

  Oceniono 7 razy 7

  No chyba nikt nie planuje płacić tych 4,92 PLN za SMS'a motywacyjnego :) dla porządku sugeruję złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej przecież na odległość.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje