Zapowiedź największego odkrycia NASA okazała się być niebezpiecznym oszustwem [Aktualizacja]

W ciągu ostatnich dni media podchwyciły temat rzekomego "przełomowego odkrycia", którego miałaby dokonać NASA. Specjalna strona zapewnia, że 13 listopada dowiemy się o czymś "co przejdzie do historii". Wszystko wskazuje na to, że to próba oszustwa. Ktoś błyskawicznie wykorzystał fakt, że prawdziwa strona NASA nie działa z uwagi na pat budżetowy...

Aktualizacja

Największe odkrycie NASA jest faktycznie "epokowe". To Beeki Vendi śpiewający Purple Ninja...

****

W sieci pojawiły się doniesienia o przełomowym odkryciu NASA, które ma zostać zaprezentowane światu 13 listopada. Na stronie rememberthe13th.com, którą cytowało wiele portali internetowych (m. in. Wykop), czytamy:

"Największe odkrycie, które wstrząśnie Ziemią, nic po nim nie będzie takie samo. Zapamiętaj datę: 13 listopada. Zapisz się do newslettera i bądź czujny".

Strona prezentuje komiksowy statek kosmiczny, logo NASA oraz zegar odliczający czas do prezentacji odkrycia.

Niżej znajduje się nieco myląca informacja: zmieniamy plany, świat dowie się o odkryciu w niedzielę 6 października.

Odliczanie trwa. Ale do czego? Czujni internauci zwrócili uwagę na kilka detali. Po pierwsze NASA, jako amerykańska domena rządowa, posługuje się adresem nasa.gov. Po drugie - organizacja w zasadzie nie pracuje, jej strona jest nieczynna - ma to związek z amerykańskimi problemami z ustaleniem budżetu. Po trzecie w końcu zapytanie WHOIS zdradza, że domena rememberthe13th.com została zarejestrowana poprzez serwer w Panamie. Idąc tym tropem jeden z użytkowników YouTube odkrył, że witryna jest powiązana z domeną adixy.com. A ta jest agresywną siecią reklamową. Jej specjalizacja to "sprzedawanie autentycznych lajków". Ot, tajemnica najpewniej rozwiązana.

Z całą pewnością więc za witryną nie stoi NASA. Lepiej więc nie zapisywać się do newslettera czyli nie udostępniać swoich danych.

Warto też wspomnieć, że twórcy strony zbytnio się nad nią nie napracowali.

http://rememberthe13th.com/

Fot. http://rememberthe13th.com/

 

Gotową witrynę można kupić za... siedem dolarów na amerykańskim portalu.

[ za slate.com ]

Więcej o:
Komentarze (7)
Zapowiedź największego odkrycia NASA okazała się być niebezpiecznym oszustwem [Aktualizacja]
Zaloguj się
 • kamedula_bosy

  Oceniono 32 razy 22

  To iz mozna bezkarnie podszyc sie pod NASA , to zapewne jest owa "przelomowa wiadomosc"...;)

 • naprawdetrzezwy

  Oceniono 28 razy 12

  Ożeż! Media podchwycły? A nie jacyś idioci?
  I Wykop o tyn poinformował? No, to komitet noblowski ob s rał się pewnie z żalu, że nie był pierwszy...
  ;>>>

 • minsect

  Oceniono 22 razy 10

  Idiotyczna wiadomość. Strona NASA nie została zaatakowana przez hakerów, po prostu ktoś zamieścił żarcik na własnej stronie... i jest news na gazeta.pl :/

 • malera

  Oceniono 5 razy 1

  Info na : nasa.gov
  W związku z upływem w federalnych funduszy rządowych, ta strona nie jest dostępna.
  Szczerze żałuję tej niedogodności.

  Więcej informacji na temat dostępnych usług rządowych, odwiedzić USA.gov.

 • sabramek

  Oceniono 2 razy 0

  idiotyczne jest tylko to że można podszyć się pod jakąś organizację np pod NASA, napisać coś co w sumie nie ma w sobie żadnej treści i być np spamerem który będzie katował spamem naiwniaków którzy łyknął haczyk. i nie ma za to żadnej kary bo takie szambo dziś nazywa się biznesem... kiedyś za podszywanie się pod kogoś wieszano delikwenta, osadzano w lochach lub pozwalano udowodnić swoje racje w pojedynku w którym ktoś musiał zginąć. a najśmieszniejsze jest to że ludzie czytają artykuły z tematem "największe odkrycie", "tam zarobisz" czy "tego nie rób". tytuł pusty, niejasny nie wiadomo czego właściwie dotyczy a najczęściej okazuje się że artykuł nawet nie ociera się o nasze realia czy zainteresowania. a w takich tytułach specjalizują się właśnie bardzo popularne serwisy chyba nie wolno pisać nazw niestety... pierwsze że takie art omijam po drugie nawet gdybym nie omijał, nie miałbym czasu czytać każdego żeby ocenić czy coś mnie w nim interesuje. krótkie info o temacie powinno być w tytule! ale niektóre nieuki o tym zapominają.

 • abmiros

  Oceniono 10 razy 0

  w swiecie kapitalistycznym WSZYSTKO mozna kupic, media - najlatwiej. Obama probuje odrobine (!) socjalizowac, a rzucaja mu klody pod nogi. Czlowiek to jest zwierze dzielace sie na rozne gatunki, zaleznie od sosu w ktorym plywa jego mozg, np. Arabowie rozumieja demokracje jako system, w ktorym zmiana wladzy nastepuje przez zabicie tego, kto ma odejsc od wladzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX