Kolejny przekręt na Facebooku. W tle znów seks, nastolatki i nagrania wideo... [Aktualizacja]

Scamerzy stosują tanie sztuczki, dziesiątki tysięcy internautów daje się nabrać

Scamerzy stosują tanie sztuczki, dziesiątki tysięcy internautów daje się nabrać (Fot. za Niebezpiecznik.pl)

Scamerzy zdają się być całkowicie odporni na wszelkie formy zwalczania ich działalności. Na Facebooku pojawia kolejna fałszywa informacja, a fanpage, który ją promuje zyskuje 75 tys. fanów. Czy internauci są aż tak naiwni czy może... żądni wrażeń?

Aktualizacja

Facebook poinformował naszą redakcję, że strona "Nastolatki bawiły się w słoneczko. Trzy z nich są w ciąży" została usunięta z portalu w związku ze złamaniem regulaminu.

***

Na Facebooku pojawił się kolejny news, którego jedynym zadaniem jest przyciągnąć uwagę użytkownika i skłonić go do kliknięcia. Tytuł "Trzy gimnazjalistki w ciąży po zabawie w słoneczko - nagranie wyciekło do internetu [FILM]" wydaje się obiecywać bardzo mocne doznania. Ciekawość sprawia, że internauci klikają go bez opamiętania. Nie zobaczą jednak żadnego filmu, zostaną poproszeni o polubienie strony.

Fanpage, który promuje tę wiadomość w ciągu zaledwie kilku ostatnich dni zyskał 75 tys. fanów. A w zasadzie 75 tys. osób przekazało scamerom swój numer telefonu, na który będą teraz przychodzić zapewne liczne propozycje udziału w loteriach, konkursach i innych ciekawych usługach.

Jeśli poprzedni tytuł wydaje się wam mało niesmaczny, to w Sieci krąży już druga wersja wiadomości z jeszcze bardziej szokującym nagłówkiem. Zdecydowaliśmy się go tutaj nie publikować.

Serwis Niebezpiecznik.pl zwraca uwagę (nie po raz pierwszy), że polubienie fanpage'a promującego takie treści może mieć przykre skutki.

"osoby dotknięte efektami działań scamerów mogą pozywać właścicieli spamerskich domen na drodze cywilnej, za naruszenie dóbr osobistych (zniewaga poprzez wulgarne, nieautoryzowane umieszczenie treści na profilu oraz szkody moralne płynące z kompromitacji naszej osoby w oczach najbliższych i znajomych)."

Co skłania internautów do masowego ulegania wspomnianym wyżej nagłówkom? Ciekawość, poszukiwanie wrażeń? Podwyższony rachunek telefoniczny być może będzie zimnym prysznicem.

Komentarze (44)
Kolejny przekręt na Facebooku. W tle znów seks, nastolatki i nagrania wideo... [Aktualizacja]
Zaloguj się
 • kloceklego

  Oceniono 186 razy 174

  1. idiotów łapiących się na byle co jest pełno i nigdy nie znikną
  2. to działa na takiej samej zasadzie jak wyskakujące reklamy - pionierami były tutaj portale internetowe, a to jest tylko udoskonalona wersja
  3. "A w zasadzie 75 tys. osób przekazało scamerom swój numer telefonu, na który będą teraz przychodzić zapewne liczne propozycje udziału w loteriach, konkursach i innych ciekawych usługach." - wydaje się, że nie ma ratunku dla ludzkości. może jak zginie tak jak dinozaury, to zacznie się wszystko od nowa
  4. "Czy internauci są aż tak naiwni czy może... żądni wrażeń?" - internauci są debilami. gdyby była opcja, to by lajkowali lajkowanie lajkowania

 • jezdziec_apokalipsy

  Oceniono 69 razy 65

  Scamerzy mają się dobrze, bo ludzie w to dalej klikają. Jak kolejny raz widzę takie coś na ścianie jednego z moich znajomy, to naprawdę nie wiem co mam myśleć. Przecież to się ciągnie już od kilku lat. Po takim czasie skojarzyłby to nawet nawet najgłupszy pies.

 • trollingstones

  Oceniono 55 razy 55

  W gołe doopy nie klikam, niepokoi mnie tylko jedna sprawa. Mianowicie to, czy wystarczy podać numer telefonu na fb żeby aktywować jakieś płatne usługi, bo to by znaczyło że można podać cudzy.

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 79 razy 45

  Jak fajnie nie mieć fejs-zbuka ani ochoty na oglądanie pornografii i zjawisk pokrewnych...

 • tamerlan80

  Oceniono 35 razy 33

  Najgorsze jest to, że nawet na to nabierają się trzydziestolatkowie, z wyższym wykształceniem którzy (przynajmniej) powinni być w szczycie intelektu.

  P.S. Mam w znajomych kolegę ze szkoły, który jest księdzem. Też się na to złapał :D

 • antykonformista

  Oceniono 15 razy 13

  kwintesencja internetu, z całym tym bezmózgim klikaniem, z portalami brukowo-plotkarskimi, rżądnymi wrażeń, z pazernymi cwaniaczkami i ich naiwną klientelą. z całego tego zjawiska możnaby dobrą pracę naukową napisać, albo porządny reportaż dokumentujący i starający się wyjaśnić całe to zjawisko.

  ale czy ktoś by to przeczytał, zastanowił się?

  nie. w naszym swiecie nie czyta się mądrych rzeczy. albo chociaż dobrych rzeczy. czyta się rzeczy głupie i złe. i takie same promuje się na stronie głównej portali.

  hipokryci!

  marzy mi się świat, w którym główne wiadomości to by były te z dziedziny kultury i nauki. następnie ekonomia. polityka gdzieś niziutko, a plotkarska polityka WCALE! i nic o szmatach celebrytkach, nic o Warsaw Shores czy Natalce S.

  da się?

  jasne, że się nie da, kawa maść.

 • arturtek_twarowski

  Oceniono 14 razy 12

  jacy samerzy? przecież to firma Mobile Dialogue Sp. z o.o. z ul.Puławskiej (wawa),

  jakby ktoś się nadział to do nich trzeba:

  krs.wyborcza.biz/firma/szczegoly/mobile-dialogue-spolka-z-ograniczona-odpowiedzialnoscia-346620

 • diplomatxm

  Oceniono 18 razy 12

  Należałoby:
  1 Nałożyć obowiązek dla każdej telefonii komórkowej aby osoba zakładająca numer premium przy przekroczeniu danej kwoty (powiedzmy 5tys zł) musiała się osobiście stawić w firmie bądź urzędzie i wylegitymować.
  2 Obowiązek dokumentowania źródła numeru

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje