Poznaj Rosjanina, który przejął kontrolę nad Twoim komputerem

Rosyjskie władze aresztowały hakera odpowiedzialnego za stworzenie narzędzia BlackHole Exploit Kit. Pozwala ono cyberprzestępcom z całego świata w wygodny sposób przejąć twój komputer. Na powyższym zdjęciu widzicie człowieka, dzięki któremu było to możliwe. W tle jego Porsche Cayenne...

Na początek opiszmy czym jest BlackHole Exploit Kit. To taki zestaw "zrób to sam" dla każdego hakera: zawiera zarówno szkodliwe oprogramowanie służące przejęciu kontroli nad maszyną (exploit) jak i opisy skutecznej dystrybucji złośliwego kodu. Aplikacja stworzona przez rosyjskiego hakera o pseudonimie Paunch pozwala też w wygodny sposób nadzorować efekty infekcji.

 BlackHoleFot. za malwaredomainlist.com (Link do większego zdjęcia >>>>>tutaj)

 

Paunch został aresztowany przez rosyjskie władze pod koniec października. Dopiero w zeszłym tygodniu ujawniono więcej szczegółów na temat zatrzymanego. Ma 27 lat, swój zestaw oprogramowania wprowadził na rynek w 2010 roku. Zarabiał na nim ok. 50 tys. dol. miesięcznie, pozyskał ponad tysiąc klientów.

belkaPolska to siedlisko botnetów! Cała prawda ujawniona nam przez Microsoft.


BlackHole kosztował od 500 do 700 dol., za dodatkowe 50 dol. miesięcznie Paunch oferował dostęp do specjalnej wersji oprogramowania niewidzialnej dla programów antywirusowych.

Rosjanin próbował powiększyć zakres prowadzonych usług - szukał hakera, który stworzy dla niego nowy zestaw exploitów, oferował 100 tys. dol. W kilka tygodni po zatrzymaniu Pauncha cyberprzestępca, który miał przyjąć zlecenie pochwalił się, że uzyskał nowego zleceniodawcę. I budżet wynoszący 450 tys. dol.

Przebieg infekcji prezentuje poniższe nagranie. Prawda, że wygląda bardzo "niewinnie"?

Rosyjskie władze przewidują, że Paunch na swoim biznesie zarobił co najmniej 2,3 miliona dolarów, prawdziwa kwota jest jednak nieznana. Nic więc dziwnego, że znajdą się chętni, którzy takie oprogramowanie stworzą.

Rosjanin jest właśnie sądzony, władze nie sprecyzowały jednak jakie zarzuty mu postawiono. Być może udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Po raz kolejny więc stało się jasne, że za "darmowym oprogramowaniem" i bezpłatnymi filmami kryją się często pułapki zastawiane przez hakerów takich jak Paunch. Przeglądając niektóre strony narażamy się na to, że kontrola nad komputerem zostanie oddana w ręce cyberprzestępców.

Więcej o:
Komentarze (56)
Poznaj Rosjanina, który przejął kontrolę nad Twoim komputerem
Zaloguj się
 • osael

  Oceniono 190 razy 174

  "Poznaj Rosjanina, który przejął kontrolę nad Twoim komputerem"
  A lead mówi już co innego.
  Autorze, jak już chcesz się bawić w tabloidyzację to przejdź się do kolegi z Faktoidu. On podpowie lepszy tytuł (coś w stylu "UWAGA!!! TEN ROSJANIN KONTROLUJE TWÓJ KOMPUTER! ZOBACZ CO CI UKRADŁ!").
  O! I pozdrów go ode mnie!

 • grogreg

  Oceniono 159 razy 133

  To co nielegalne, staje się legalne pod warunkiem, że robi to rząd, np rząd USA.

 • rasta-mw

  Oceniono 46 razy 40

  Spoko, nie wyląduje w łagrze. Dostał propozycję nie do odrzucenia, współpraca albo czapa... A głupi nie jest...

 • trzezwy.umysl

  Oceniono 46 razy 36

  cyt: "stało się jasne, że za "darmowym oprogramowaniem" i bezpłatnymi filmami kryją się często pułapki".. Czyli oprogramowanie płatne zapewnia bezpieczeństwo? Ale w zestawieniu 70% przejęć dotyczy oprogramowania Windows.. czy Windows jest darmowy? Skoro M$ przez 20 lat zdziera kasę i nie potrafi stworzyć skutecznego zabezpieczenia uniemożliwiającego kontrolowanie komputera z zewnątrz to albo nie chce tego zrobić albo ktoś/coś mu na to nie pozwala. Wszystkim polecam uruchomienie xp-AntiSpy zaraz po instalacji systemu - (działa też z Win7) - i zastosowanie ustawień zalecanych.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 41 razy 27

  Czy są jeszcze zwolennicy głosowania przez komputer? Putin już zna wyniki.

 • perseveratio

  Oceniono 20 razy 14

  “Nie powtarzaj się :) Przed chwilą dodałeś komentarz o tej samej treści.”

  Fajnie działa wasz system komentarzy. Powyższy komunikat się wyświetla, a wysłany post nie.

 • promega

  Oceniono 19 razy 13

  Przy NSA to pikuś, i o tyle lepszy, że ten amerykański to sprawdzony nowoczesny, ale dla grubych ryb.
  Najlepszym lekarstwem jest używanie niepopularnych systemów operacyjnych.

 • mille666

  Oceniono 11 razy 9

  to bynajmniej nie wygląda niewinnie, jednak przy dzisiejszym poziomie wiedzy użytkowników komputerów nie dziwi, że jest skuteczne... dla większości faktycznie iphone to max....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX