Facebook chce zastąpić portale informacyjne?

Użytkownicy Facebooka w Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Australii oraz Indiach mogą już wyrzucić z zakładek serwisy informacyjne. O wszystkim, co istotne, dowiedzą z portalu Marka Zuckerberga dzięki funkcji "Trending". Tylko czy będzie działać tak, jak powinna?

Nowa funkcja Facebooka o nazwie Trending jest wprowadzona stopniowo. Dzięki niej w polu powiadomień mamy mieć podgląd na najczęściej cytowane, najchętniej czytane wiadomości. Facebook nie chce, żebyśmy przeskakiwali na portale takie jak Gazeta.pl po to by podejrzeć, czy dzieje się coś istotnego.

Cel Marka Zuckerberga jest jednak bardzo ambitny, bo chce on dostosować wyświetlane nagłówki do każdego użytkownika. Chris Stuhar, który odpowiada za wprowadzanie nowej funkcji, określił jako "spersonalizowaną gazetę". Problem w tym, że chce oprzeć personalizację m.in. na podstawie tego, co najczęściej komentują, czytają nasi znajomi.

Facebook zapewnia jednak:

Po prawej stronie ekranu zobaczysz listę wątków, które ostatnio znacząco zyskały na popularności. Lista jest spersonalizowana co oznacza, że jest stworzona na podstawie twoich zainteresowań oraz ogólnego trendu na Facebooku. Każdy temat jest opatrzony nagłówkiem który objaśnia temat wiadomości. Możesz kliknąć dowolny nagłówek by zobaczyć najbardziej interesujące wpisy ze stron swoich znajomych.

Podobna funkcja  jest już od dawna znana użytkownikom Twittera. Korzystający z tego portalu mają dostęp do "Trend Box" - pola na ekranie, w którym przewijają się najbardziej aktualne i najchętniej komentowane wpisy.

Czy Facebook jest w stanie zastąpić takie portale jak choćby Gazeta.pl, czy może być wygodnym źródłem informacji? Przecież już dziś wystarczy polubić swój ulubiony serwis informacyjny by ważne i ciekawe informacje pojawiały się w polu powiadomień. Facebook liczy jednak na to, że będzie naszym "centrum wiadomości". Czy to mu się uda? Czekamy na komentarze.

Więcej o:
Komentarze (4)
Facebook chce zastąpić portale informacyjne?
Zaloguj się
 • rapp_scallion

  Oceniono 7 razy 7

  Wielu ludzi używa FB tylko i wyłącznie do szybkiej komunikacji z innmi. Z moich znajomych tylko kilku faktycznie intensywnie uczestnizcy w "życiu" na Facebooku. Większość wchodzi tam tylko po to, żeby sprawdzić wiadomości i ucieka stamtąd czym prędzej.
  Idea posiadania wszystkiego co do życia potrzebne w jedym miejscu bardzo mi się nie podoba, w końcu życie dzieje się wszędzie dookoła nas, nie da się go szcentralizować.

 • z-x-c

  Oceniono 3 razy 3

  póki co jest mi bliżej do rezygnacji z facebooka niż do zaczynania z nim dnia

 • kocurxtr

  Oceniono 2 razy 2

  "Chris Stuhar, który odpowiada za wprowadzanie nowej funkcji, określił jako "spersonalizowaną gazetę""

  czytaj
  spersonalizowane programowanie kukiełek...

  po kilku latach obserwacji zachowań moich znajomych stwierdziłem, że fakt iż nie mam konta na FB niczego nie zmienia
  tak ! bez FB na prawdę można żyć i funkcjonować; także społecznie.
  nie wierzysz ? sprawdź ! wystarczy skasować swoje konto...

  jeśli nie wybrażasz sobie skasowania swojego konta, to jest to znak, że warto się nad tym głębiej zastanowić...
  :)

 • Tamten Ktoś

  0

  aksamit-vs-dynamit.blogspot.co.uk/2014/01/internetowa-kwintesencja-kobiecosci.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX