Polscy piloci z Malborka pokazali, co potrafią. Niesamowite nagranie z wnętrza myśliwca

Robert Kędzierski
29.03.2014
A A A
W zagranicznych portalach podziwiają umiejętności naszych lotników. Bez wątpienia to, co pokazali w swoim filmie piloci z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku robi ogromne wrażenie.

Polskie wojsko dysponuje nie tylko słynnymi amerykańskimi F-16. Piloci mają też do dyspozycji wyprodukowane w Rosji MIGi.

Pod koniec zeszłego roku do sieci trafiło niesamowite nagranie prezentujące możliwości tych maszyn. Powstało z ujęć nagranych przez jednego z pilotów 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego z Malborka. Z kamery umieszczonej na hełmie możemy widzieć to, co widzi pilot.

PilociFot. YouTube

W krótkim nagraniu znalazło się naprawdę dużo ciekawych ujęć, które pasjonaci z zachodnich portali, które publikują informacje o nagraniu, określają jako niesamowite.

MIGi, które oglądamy to maszyny, które w 2003 roku Polska kupiła od Luftwaffe płacąc jeden euro za sztukę. Samoloty zaprojektowano w latach siedemdziesiątych, miały być odpowiedzią na amerykańskie F-15 i F-16.

Co potrafią polscy piloci? Zobaczcie, bo naprawdę warto!

Montaż: Mirosław Gawroński / aviateam.pl, wideo: ppor. Rafał Pinkowski, Muzyka: Awolnation Sail

Komentarze (156)
Zaloguj się
 • wal.smialo

  Oceniono 283 razy 263

  Może jakiś fachowiec by się wypowiedział czy to, co widać na nagraniach to faktycznie jakieś niesamowite wyczyny? Dla laika sama umiejętność wzbicia się a potem wylądowania jest już czymś niepojętym.

 • Oceniono 173 razy 145

  Tytuł sugeruje, że ktoś wychwala polskich pilotów na podstawie tego, co ja na tych filmach.
  Jeśli jest tak naprawdę, to proszę podać źródło tych pochwał; jeśli nie, to proszę przeprosić czytelników, że ma się ich za ich idiotów.

 • reynevan76

  Oceniono 111 razy 61

  WOOOWWW!!!!!
  Faktycznie niezwykłe wyczyny naszych pilotów. Dla równowagi proszę jutro zamieścić podobny artykuł wychwalający na przykład umiejetności drogówki z Malborka. Do tego stosowny filmik, jak panowie policjanci ubierają mundury, zakładają quasi rajdowe rękawiczki i jakieś fajne okulary przeciwsłoneczne - czołówke zatem juz mamy. Póżniej pokaz ruszania Kią Ceed w trybie normal i z paleniem gmu, jazda we mgle, w czasie deszczu i po oblodzonej nawierzchni. Jakis fimik jak jadą ponad 140km/h , kilka ostrzejszych zakrętów i gotowe!!! Wiwat nasza drogówka.....Tak samo wiwat nasi piloci.......Pytanie do redaktorzyny - co niezwykłego jest na tych filmikach z udziałem pilotów? to że udało im się nie rozbić zadnej maszyny? ze wylądowali na lotnisku a nie w polu? nie wiem na kim te filmy zrobiły wrażenie - ja jako totalny laik jestem niewzruszony...tym bardziej pasjonaci lotnictwa, którzy niejedno w zyciu widzieli raczej też nie będą klaskać z wrażenia. Ale tytuł chwytliwy i to się liczy w nabijaniu kliknięć :)

 • mikelondon

  Oceniono 29 razy 19

  Jezeli te klipy prezentują jakiś niesamowity poziom wyszkolenia to co powiecie o tym:
  youtu.be/sjvgC1cKQGA
  Latanie między górkami to "nieco" więcej niż latanie wysoko w chmurach, gdzie nawet ptaszyska nie grożą :)
  Ot ładne klipy i tyle

 • veehoora

  Oceniono 38 razy 12

  Ile mamy samolotów, to raczej wiemy. Pytanie, ilu mamy dobrze wyszkolonych pilotów i czy rosjanie znają ich dane teleadresowe... Władimir Putana udowodnił, że jego służby są mistrzami dywersji. Co nam po samolotach, gdy zabraknie pilotów?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX