Eric Schmidt ogłosił: w Polsce powstanie Google Campus - centrum dla młodych przedsiębiorców. To trzecie takie miejsce na świecie

Po specjalnym spotkaniu z premierem Tuskiem prezes wykonawczy Google, Eric Schmidt, ogłosił, że w Warszawie powstanie Google Campus. To specjalny ośrodek poświęcony wspieraniu młodych przedsiębiorców. Campus zostanie uruchomiony w pierwszej połowie 2015 roku.

Już wiadomo, w jakim celu do Polski przyleciał prezes wykonawczy Google, Eric Schmidt. Koncern ogłosił dziś program wsparcia dla przedsiębiorczości w Polsce i naszym rejonie Europy.

Jednym z przejawów tego wsparcia będzie powstanie Google Campus, czyli ośrodka przeznaczonego specjalnie dla start-upów. Podobne centra istnieją teraz tylko w dwóch miejscach na świecie - w Londynie i w Tel Awiwie. Eric Schmidt stwierdził:

Jesteśmy dumni z tego, że społeczność startiupowa tak dynamicznie rozwija się w Polsce, a także tutaj, w Warszawie. Mamy nadzieję, że warszawski Campus pomoże w rozwoju technologicznych przedsiębiorstw, wzmocni ekosystem start-upów i zachęci do rozwoju innowacyjności w Polsce

Czym ma być Google Campus? Na poziomie najbardziej podstawowym - to przestrzeń, w której startupy będą mogły wynająć dla siebie biuro. Ma to być takie centrum przedsiębiorczości, skupiające wokół siebie młodych, innowacyjnych i pomysłowych ludzi. Wewnątrz dostępne będzie szybkie WiFi, sprzęt biurowy, kawiarnie. To co, ma wyróżniać Google Campus, to często organizowane spotkania z inspirującymi osobami, warsztaty, konferencje czy szkolenia.

Wynajem biurka w londyńskim Google Campus kosztuje 275 funtów (+ VAT) za miesiąc

- 375 funtów (+ VAT) za rok.

Jakie będą polskie ceny - tego jeszcze Gogole nie ujawnia. W sumie o polskim Campusie wciąż niewiele wiadomo. Na pewno będzie znajdować się na terenie Warszawy. Google pewnie kupi już istniejący budynek i dostosuje go do swoich potrzeb. Gdzie i jak będzie duży? Nie wiadomo. Jednak inwestycja ma być podobna w skali do tej londyńskiej, tamtejszy kompleks biurowo-konferencyjny liczy sobie 7 pięter.

Polski Google Campus to inwestycja rzędu kilku milionów złotych.

Nie wiadomo jeszcze, kto będzie polskim szefem Campusu. Start-upy, które będą chciały wynająć przestrzeń w warszawskim ośrodku będą mogły zgłaszać swoją kandydaturę prawdopodobnie na początku 2015 roku.

W momencie zakończenia spotkania Erica Schmidta z premierem Tuskiem Google uruchomił w polskiej wersji wyszukwiarki nowego doodle'a. Tym razem koncern razem z nami świętuje 25-lecie pierwszych wolnych wyborów Trzeciej RP. Dzisiejszy doodle pojawił się w bardzo nietypowym czasie, przeważnie okolicznościowo zmodyfikowane logo Google'a pojawia się tuż po północy. Dziś koncern poczekał do zakończenia ważnego spotkania prezesa z premierem.

 

Pierwsze wolne wybory w Polsce - Google DoodleFot. Google

 

Więcej o:
Komentarze (134)
Eric Schmidt ogłosił: w Polsce powstanie Google Campus - centrum dla młodych przedsiębiorców. To trzecie takie miejsce na świecie
Zaloguj się
 • marchwianka.0

  Oceniono 858 razy 660

  Supeer!! To jest POLSKA właśnie!!! Krok po kroku idziemy do przodu wbrew malkontentom

 • tisi123

  Oceniono 182 razy 104

  "to przestrzeń, w której startupy będą mogły wynająć dla siebie biuro. Ma to być takie centrum przedsiębiorczości, skupiające wokół siebie młodych, innowacyjnych i pomysłowych ludzi. Wewnątrz dostępne będzie szybkie WiFi, sprzęt biurowy, kawiarnie. To co, ma wyróżniać Google Campus, to często organizowane spotkania z inspirującymi osobami, warsztaty, konferencje czy szkolenia."

  Zasadniczo takie warunki powinna zaoferować zainteresowanym każda biblioteka. Zwłaszcza za kaskę....

 • nienoto

  Oceniono 134 razy 78

  Fajnie. Ale jeśli chodzi głównie o tanią przestrzeń biurową, to nasze państwo powinno być samo w stanie stworzyć coś takiego, przecież to nie jest tak skompilowane. Naprawdę trzeba do tego Google?

 • signal

  Oceniono 106 razy 62

  ogłaszam dzień 4 czerwca 2014 dniem przełamania barier technologicznych

 • galt.john

  Oceniono 103 razy 47

  Zadne gugle kampusy nie pomoga mlodemu przedsibiorcy ktory:

  -buli co miesiac 3 podatki - pit, cit i vat kiedy w UK placi raz w roku
  -zarejestrowanie spolki zoo to 5tyspln i dwa-trzy tygodnie formalnici - w UK to 15 funtow i 15 minut formalnosci...przez net
  -w PL skarbowka zachowuje si eniczym ludzie margrabiego wyslani w teren zeby przyniesli haracz sciagniety z wiesniakow
  -w PL system tzw. wymiaru sprawiedliwosci jest delikatnie mowiac niewydolny a oczekiwanie na sciaganie naleznosci stawia PL wrzedzie z krajami Afryki albo nizej
  -zmienne, nielogiczne, poddajace sie dowolnej interpretacji urzednikow przepisy sprzyjajace korupcji

  i to tyle odnosnie osiagniec ostatnich 25 lat zmarnowanych przez stropianowcow.
  jak ktos myslal ze zwiazek zawodowy wprowadzi w polsce kapializm to powinien zmienic doktora
  -w PL tylko przez chwile byl kapitlaizm, to za ministra Wilczka......z rzadu PZPR o ironio....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX