"Google 2.0 ma budować miasta i lotniska". Larry Page czuje się Bogiem?

Google nie wystarczają już szalone projekty w stylu autonomicznych samochodów i internetu rozsyłanego za pomocą balonów. Larry Page chce czegoś znacznie poważniejszego. Powołał wewnątrz spółki projekt o nazwie Google 2.0. Chce stawiać miasta, budować lotniska.

Google znany jest ze swoich szalonych projektów. Szalonych z naszego punktu widzenia, bo choć do samosterujących się samochodów zdążyliśmy się już przyzwyczaić to laboratorium Google X jest wypełnione po brzegi futurologami pracującymi nad znacznie bardziej zaawansowanymi projektami. Kosmiczna winda, soczewki aplikujące leki, czy drony dostarczające przesyłki to tylko niektóre przykłady.

Larry Page od roku wraz z zespołem stu osób pracuje nad czymś, co nazywa projektem "Google 2.0". W ramach projektu toczą się prace nad wieloma nowymi produktami i usługami. Ich zakres, jak to bywa w przypadku Google, jest olbrzymi - mówi się o "usługach przyjaznym dzieciom", "mierzeniu się z problemami ludzkości", "nowych produktach". Najbardziej zaskakujące jest jednak to, że w ramach Google 2.0 Larry Page chciałby "wznosić lepsze miasta" oraz "budować lotniska".

Według portalu The Information Page jest tak bardzo zaangażowany w nowy projekt, że planuje nawet wydzielić z firmy nową sekcję Badań i Rozwoju o nazwie Google Y i stanąć na jej czele.

To dobrze, że Google mierzy się z problemami, których rozwiązanie poprawiłoby standard naszego życia. Należy jednak pamiętać o tym, że Google zamierza zapewne na swoich nawet najbardziej szalonych projektach zarabiać. Bez wątpienia jednak szef Google czuje się niemal Bogiem, skoro wierzy, że jego firma poradzi sobie z innowacjami na tak wielu polach.

Warto też wspomnieć, że nie wszyscy wierzą w wizję jaką roztacza Larry Page. Według Billa Gatesa rozwój technologii internetowych ma drugorzędne znaczenie dla "uczynienia świata lepszym miejscem". Gates od lat angażuje własne pieniądze w walkę z bardziej podstawowymi problemami. Chce zlikwidować przyczyny wysokiej śmiertelności w państwach trzeciego świata. Pracuje nad lodówką, w której można by przechowywać szczepionki w chłodzie bez dostępu do prądu, nad tanim w produkcji sanitariatem oraz systemem zwalczającym moskity. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Więcej o:
Komentarze (13)
"Google 2.0 ma budować miasta i lotniska". Larry Page czuje się Bogiem?
Zaloguj się
 • racetam

  Oceniono 37 razy 21

  ze spółką o tej kapitalizacji, takich zasobach finansowych, takim zespołem wizjonerów i przywódców, powinien czuć się Bogiem. Oni zmieniają nasze życią.
  A FB, o również wielkich parametrach finansowych to zwykła zabawka, bez wizji na przyszłość.

 • Lech C. Krol

  Oceniono 24 razy 8

  Wystarczy, że uda się choćby część tych rzeczy. I tak będzie się z czego cieszyć

 • magtic

  Oceniono 11 razy 5

  zbudują miasta niewolników....

 • b3s3

  Oceniono 15 razy 5

  ojojoj, ja niedługo będziemy mieli jednego monopolistę na świecie który przejmie wszystko! ...ale ( mówiąc googla lubię za innowacje i solidność w produktach jakie oferuje. W znacznej większości za darmo...

 • gm0711

  Oceniono 2 razy 2

  Jak się ma tyle kasy, to można wszystko.

 • gm0711

  Oceniono 1 raz 1

  Lexcorp?
  Czy OCP? (z Robocopa)

 • glos_z_przyszlosci

  Oceniono 13 razy 1

  Miasto Wielkiego Brata.
  A niektórzy jeszcze się cieszą. Żałosne.

 • recsiu

  Oceniono 1 raz 1

  "- To już wilki latać będą? "

 • predator-x

  Oceniono 11 razy -1

  Dobrze że jest jakaś firma której głównym celem nie są pieniądze. Owszem, zarabiać trzeba ale przy tym robiąc na prawdę przełomowe rzeczy anie jak np. Apple, które tworzy różowego gejfona, wmówi wszystkim że to jest fajne i trzeba to kupić, a na koniec pozwie wszystkich w około bo np. różowy to ich kolor, który opatentowali.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX