Tomasz Bagiński stworzył film o sondzie Rosetta

Europejska Agencja Kosmiczna zdecydowała się promować misję Rosetta w niezwykły sposób - przy pomocy pięknego filmu stworzonego przez Tomasza Bagińskiego i jego studio Platige Image.

Martwe pustkowie, a na nim dziewczyna i jej mistrz. Jednym skinieniem ręki tworzą wokół siebie gigantyczne planety, które po chwili zamieniają w stos gruzu. Mistrz pyta uczennicę, co jest kluczem do życia na Ziemi. Pada odpowiedź: ?Woda?. Mistrz potwierdza i mówi:

Przez długi czas pochodzenie wody i życia na Ziemi pozostawały tajemnicą. Potem zaczęliśmy szukać odpowiedzi poza Ziemią i zwróciliśmy oczy na komety. Bilion kul pyłu, lodu i złożonych molekuł pozostałych po początkach Układu Słonecznego. Uznawane za zwiastuny zagłady i zniszczenia, a jednocześnie tak inspirujące. I postanowiliśmy jedną z nich złapać - zdumiewająco ambitny plan.

Co Wam przypomina ta opowieść? Tak, Mistrz mówi o sondzie Rosetta. To szalenie ambitny plan i film, który o nim opowiada, nosi tytuł ?Ambicja?. Został stworzony przez Tomka Bagińskiego i jego zespół ze studia Platige Image. Mistrzem jest znany z ?Gry o tron? Aiden Gillen, uczennicą - Aisling Franciosi, którą można zobaczyć w serialu ?Upadek?.

Piękny, nakręcony na Islandii film to fantastyczna opowieść o wielkiej, ambitnej, niezwykłej misji uchwycenia w locie komety.

Warto też zobaczyć opowieść o tym, jak kręcono ?Ambicję?. Choćby dla chwili, gdy jeden z twórców filmu, Łukasz Sobisz, mówi:

Dziwi mnie bardzo, że w dzisiejszych czasach coś takiego jest w ogóle potrzebne. Ludzkość wysyła w kosmos sondę, która zamierza dogonić kometę i wylądować na jej powierzchni. A potrzebujemy wielkiego reżysera, filmów i aktorów, żeby przekonać ludzi, że to jest interesujące.

[za ESA]

Tekst pochodzi z serwisu Crazy Nauka

Więcej o:
Komentarze (27)
Tomasz Bagiński stworzył film o sondzie Rosetta
Zaloguj się
 • skuba2

  Oceniono 82 razy 76

  Dobra, dobra! fantastyczny projekt i znakomity filmik. Zamiast pożarów i wypadków drogowych na czołówkach portali i gazet powinny być doniesienia ze świata nauki! dzieją się, psiakrew, fantastyczne rzeczy a my tkwimy między Putinem a mamą Madzi!

 • highsierra

  Oceniono 35 razy 33

  Dla ścisłości - z tego, co w napisach stoi, wynika, że opowieść stworzył nie Bagiński a Piątkowski wraz z Dukajem i Pomiernym. Co nie zmiana faktu, że film świetny. Jak widać i w naszym kraju można naukę promować w przyzwoity sposób.

 • kzet69

  Oceniono 19 razy 17

  Życzę Philae z całego serca powodzenia, to taki kolejny krok w przełamywaniu tego z pozoru wydaje się niemożliwe...

 • mirmol

  Oceniono 18 razy 16

  Bajeczny film ...jestem fanem fantastyki,sc-fi.....Bagiński powinien być w Hollywod..taki talent..Katedra była przedsionkiem...serdeczne gratulacje dla całej ekipy..cieszmy się że mamy tak utalentowanego rodaka

 • norik

  Oceniono 14 razy 14

  Wow!!! Ten film jest naprawdę dobry! Bardzo cenię Tomka Bagińskiego (mam nadzieję, że pan Bagiński podaruje mi to spoufalenie). To niewątpliwie wielki talent. Przekaz filmu jest klarowny i niestandardowy. Film ogląda się, aż wstyd mi się przyznać, z zapartym tchem. Życzę panu Tomkowi powodzenia i dalszych wspaniałych filmów.
  Warto dodać, że nasz Kraj ma też swój wkład w tę misję. Póki co Rosetta orbituje już wokół komety. Trzymam kciuki i za pana Tomka i za powodzenie misji ;) Wszystkiego dobrego!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX