Polski wynalazek nagrodzony w Niemczech. Wtyczka, z którą nie będziesz się szarpać

Polska wtyczka zdobyła srebrny medal na niemieckich targach dla wynalazców. Produkt firmy z Ostrowa Lubelskiego naprawdę ułatwia życie?

Tinen, polska firma z Ostrowa Lubelskiego, zdobyła srebrny medal na odbywających się w Niemczech targach dla innowatorów. Jej łatwo wyjmująca się, uniwersalna wtyczka wzbudziła spore zainteresowanie.

Co jednak jest nowatorskiego w produkcie Polaków? Przeprojektowali wtyczkę tak, by można ją było chwycić mocno jedną dłonią i jednocześnie wcisnąć przycisk wypychający ją z gniazdka. Zamiast więc "szarpać się" z gniazdkiem wykonujemy jeden płynny ruch. Może się to przydać szczególnie wtedy, gdy mamy utrudniony dostęp do kontaktu.

Dzięki nagrodzie polski produkt może podbić świat - producenci zapewniają, że ich wtyczka nie jest w produkcji droższa od standardowej. Jest za to chroniona globalnym patentem. Wtyczka Tinen może więc trafić do lodówek, pralek, tosterów i innych tego typu urządzeń. Produkt Polaków przyda się też właścicielom laptopów - już dzisiaj mogą oni kupić kable do zasilaczy z genialną polską wtyczką. Na taki wynalazek czekaliśmy. Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Więcej o:
Komentarze (59)
Polski wynalazek nagrodzony w Niemczech. Wtyczka, z którą nie będziesz się szarpać
Zaloguj się
 • bart8777

  Oceniono 278 razy 214

  Mam takie marzenie, żeby jeszcze wymyślili srajtaśmę którą uda się urwać jedną ręką...

 • abies

  Oceniono 76 razy 76

  Sprytne. Pamietam na laborkach na studiach docenta krzyczacego po kolei na kazda grupe 'nie szarpac za kable, uwaznie wyciagaj' i co drugie gniazdko/wtyczke uszkodzona z powodu zlego traktowania...
  A w domu - zelazko, odkurzacz, toster itp, nikt nie kaze tego uzywac do lodowki czy pralki.

 • sector23

  Oceniono 75 razy 75

  I SUPER!! Proste i genialne, ze tez przez tyle lat nikt na to nie wpadł! Szczere gratulacje dla wynalazcy i dla producenta!

 • klm747

  Oceniono 53 razy 51

  niegłupie

 • popijajac_piwo

  Oceniono 48 razy 48

  Gratuluję pomysłu. Prostota rozwiązania powala, ale trzeba było na to wpaść.

 • wesolyborys

  Oceniono 46 razy 46

  Chciałbym samą wtyczkę "do zarobienia" niż gotowe kable. Przerobiłbym obecną od żelazka :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX