Komenda głosowa "OK Google" już działa w Polsce

Google pozwoli polskim użytkownikom na korzystanie z wyszukiwania głosowego poprzedzonego komendą "OK Google". Jak aktywować tę funkcję?

Użytkownicy smartfonów z Androidem w polskiej wersji językowej mogą już korzystać z komendy "OK Google" aktywującej nasłuchiwanie poleceń głosowych. Do tej pory funkcja była niedostępna w Polsce, teraz opcję tę można aktywować w ustawieniach telefonu.

Jak aktywować funkcję

Fot. Google

 

W zakładce "Język, klawiatura, głos", w polu "Wyszukiwanie głosowe" parametr "Wykrywanie OK Google" powinien być aktywny. Kiedy ustawimy jeszcze wyszukiwanie z aplikacji Google będziemy mogli przeszukiwać internet za pomocą komend głosowych.

Jeśli chcecie korzystać z funkcji "OK Google" musicie mieć aktywną usługę Google Now na smartfonie oraz zaktualizowany system.

Dzięki wprowadzeniu obsługi "OK Google" w języku polskim nasze smartfony stają się bardziej poręczne i funkcjonalne. Dobrze, że Google umożliwia nam w końcu korzystanie z funkcji, z których mieszkańcy innych krajów mogą korzystać od dawna.

Funkcja "OK Google" jest również dostępna w stacjonarnej wersji przeglądarki Chrome.

Więcej o:
Komentarze (38)
Komenda głosowa "OK Google" już działa w Polsce
Zaloguj się
 • zalogopeda

  Oceniono 374 razy 356

  Boze, w koncu, TYLE LAT na to czekalem!!!! I doczekalem sie!!!! W koncu jest JAK W AMERYCE, Boze drogi!!! Zona ociera lzy wzruszenia, tesciowie padaja sobie w ramiona, sasiad ze szczescia poszedl sie znowu upic!!! Jest jak w U-ES-A!!! Moze nawet, glos drzy mi ze wzruszenia... moze w tych okolicznosciach przyrody... moze i Amazon... zeby mozna bylo kupowac, jak prawdziwy obywatel swiata, jak AMERYKANIN. A nawet jesli ja nie doczekam, to moze moje dzieci... w tym centrum logistycznym pod Wrockiem... juz posmarowalem, komu trzeba...

 • extrafresh

  Oceniono 150 razy 130

  Nie chcemy, ale pewnie i tak się samo zainstaluje.

 • robal_pl

  Oceniono 98 razy 86

  Ciekawsze będzie jak wyłączyć tą funkcję aby przypadkiem się nie włączyła !

 • youmustbejoking

  Oceniono 67 razy 67

  chodzi tu chyba o to, że nie "w Polsce", tylko "po polsku" - bo funkcja "OK Google" była dostępna od początku tej usługi, tyle że po angielsku - nie ma na to żadnych blokad geograficznych

 • polskiniemiecwchinach

  Oceniono 18 razy 12

  A kiedy będzie można odinstalować Facebooka i całe inne g..no które nie jest mi potrzebne a żre pamięć?

 • SZCZERZO KŁY

  Oceniono 16 razy 10

  Jak całkowicie odisntalować talkback? Jakoś nikt nie robi siemensowego szały że wszystko co mówimy google może przekazać podmiotom trzecim.

 • okiemserca

  Oceniono 4 razy 4

  na Androidze 5.0.1 Samsung S IV - nie ma opcji aby działało w ustawieniach z jezykiem PL. Działa gdy jesy otwarte okno Google Now, ale jak jest inny ekran - nie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX