Użytkownicy Androida mogą za darmo testować pakiet Office. Wystarczy ten prosty krok

Po kilkunastu miesiącach testów użytkownicy urządzeń z Androidem mogą pobrać bezpłatne niemal ukończoną wersję nowego pakietu Office. Warto?

Nowy pakiet Office dla Androida jest już w zasadzie gotowy. Microsoft umożliwił właśnie dostęp do jego - wciąż testowej - wersji.

Użytkownicy urządzeń z Androidem mogą przekonać się, czy zmodyfikowany interfejs faktycznie ułatwia korzystanie z Worda, Excela czy Power Pointa. Według Microsoftu pasek nawigacyjny umieszczony u dołu ekranu ma umożliwić przeglądanie i zarządzanie dokumentami za pomocą jednego palca.

Nowy pakiet Office dla użytkowników Androida ma być też wygodny z powodu kilku funkcji. Po pierwsze dzięki integracji z chmurami OneDrive i DropBox mamy dostęp do dokumentów w niemal każdej sytuacji. Za pomocą smartfonu możemy je przejrzeć, wprowadzić zmiany, za pomocą tabletu edytować bardziej skomplikowane wątki. Dokumentami można się dzielić oraz pracować w grupie.

Testuj za darmo

Microsoft podkreśla, że prace nad pakietem Office dla Androida trwają, można go jednak testować za darmo. Wystarczy dołączyć do społeczności testerów na serwisie Google+ i pobrać aplikacje poprzez udostępniony link. Finalna wersja pakietu Office dla Androida ma trafić do użytkowników jeszcze w tym roku.

Microsoft przygotowuje też nowe mobilne wersje pakietu Office dla użytkowników Windows 10 (w tym również wersję mobilną).

Użytkownicy Androida mogą czuć się dobrze traktowani przez Microsoft. Prócz Office'a mogą korzystać z innych ciekawych produktów Microsoftu jak choćby bezpłatne OneNote czy OfficeLens.

Więcej o:
Komentarze (4)
Użytkownicy Androida mogą za darmo testować pakiet Office. Wystarczy ten prosty krok
Zaloguj się
 • liczygrosz

  Oceniono 10 razy 4

  Normalne firmy IT płacą testerom za robotę, a Microsoft wychodzi z założenia że możemy się cieszyć możliwością pracy dla nich za darmo. Czy ktoś jest chętny do potestowania mopa na mojej podłodze w kuchni ?

 • tmave_pivo

  Oceniono 7 razy 3

  "Microsoft podkreśla, że prace nad pakietem Office dla Androida trwają, można go jednak testować za darmo."

  No fakt... przecież mogli sobie policzyć po ojropińdziesiont za dzień testów, a pozwalają testować za darmo...
  Panie Redaktorze... no jak można takie teksty sadzić.

  1. Na udostępnianiu aplikacji do testów szerokiemu gronu użytkowników zyskuje przede wszystkim Microsoft. Dla nich to wymierne korzyści.
  2. Ten proces rejestracji jest zdaje się aktualnie obowiązujący dla aplikacji beta w sklepie Play.
  3. Dostępne chmury to podobnoż "OneDrive, OneDrive for Business, SharePoint, Dropbox, Google Drive and Box " - warto zwłaszcza zwrócić uwagę na to, że aplikacja MS integruje się z Google Drive. A w drugą stronę?
  4. "Final version" można też przetłumaczyć jako "końcowa wersja", albo w tym kontekście "produkcyjna wersja".

 • student_zebrak

  Oceniono 4 razy 2

  w pelnej wersji autoryzowany do trzymania plikow w chmurze NSA.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX