TE przerażające oczy mają strzec twojego dziecka. Dziwny pomysł Google

Google opatentował... interaktywnego pluszaka. Jego zadaniem jest mieć oczy i uszy zawsze otwarte na zagrożenia oraz nosa do łącz WiFi. Dla bezpieczeństwa. W szczególności dzieci

Google złożył w amerykańskim urzędzie patentowym wniosek patentowy opisujący interaktywne pluszowe zabawki. Miałyby pełnić dwie funkcje: pilnować bezpieczeństwa i pozwalać na interakcję.

W zabawce znajdują się mikrofony, kamera, głośnik. Dzięki temu pluszak jest tak naprawdę urządzeniem pozwalającym nadzorować np. pokój dziecka - sprawdzać, kto w nim jest. Dziecko ma też mieć możliwość nawiązania interakcji - zabawka ma "odpowiadać", a nawet poruszać się.

Podłączona do domowej sieci i urządzeń za pomocą Bluetootha i WiFi będzie mogła np. włączyć ulubioną piosenkę, określone urządzenie.

Times of India podaje, że zabawka może też rozpoznawać komendy głosowe - dzięki czemu będzie identyfikować osobę, która jej używa.

Interaktywny pluszak Google ma być w stanie "nawiązać kontakt wzrokowy" z użytkownikiem, w tym wypadku dzieckiem.

Pomysł nam, dorosły, może wydawać się nieco przerażający. Badania naukowe dowodzę jednak, że dzieci, w szczególności te małe, traktują roboty o ludzkich twarzach z ufnością. Nie oceniają ich negatywnie. Dorośli często mają mieszane uczucia.

Wniosek patentowy Google pochodzi z 2012 roku.

Więcej o:
Komentarze (9)
TE przerażające oczy mają strzec twojego dziecka. Dziwny pomysł Google
Zaloguj się
 • Robert Jacek

  Oceniono 30 razy 28

  Dla mnie absurdem jest, że ten wniosek w ogóle przeszedł. Szczególnie, że nie google jest pomysłodawcą, bo tego typu ruchome śledzące zabawki (z kamerą w oku, mikrofonem w uszach i głośnikiem w pyszczku) w literaturze i filmach sci-fi spotykamy od dekad. Nie znam się na prawie patentowym, ale z tego co słyszałem, to gdy coś jest znane i powszechne patentom nie podlega.
  I jeszcze takie pytanko - czy jeżeli umieszczę kamerę np w nosie, to czy naruszę prawo do patentu?

 • testereks

  Oceniono 19 razy 7

  Wniosek patentowy Google pochodzi z 2012 roku.
  Więcej - wg Times of India, z lutego 2012. I nie wstyd tworzyć "artykuł" na podstawie hinduskiego tekstu o patencie sprzed ponad 3 lat?

 • jozefpawowski

  Oceniono 6 razy 6

  Philip K. Dick przewidzial to w latach 50-tych

 • ted360

  Oceniono 35 razy 1

  Świetnie! Jeszcze więcej fal elektromagnetycznych w naszym życiu! Od urodzenia! WiFi i Bluetooth w kołysce, koniecznie obok główki zasypiając pociechy :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX