Kiedyś pracowali dla Apple, teraz stworzyli zadziwiający piekarnik. Kosztuje 1495 dolarów

Grupa byłych inżynierów pracujących dla Apple stworzyła piekarnik, który sam rozpoznaje rodzaj jedzenia, które chcemy w nim podgrzać. W jaki sposób June może być tak inteligentny?

June to inteligentny piekarnik stworzony przez grupę inżynierów pracujących niegdyś dla Apple. Ich urządzenie jest inteligentne, naszpikowane elektroniką i współpracuje ze smartfonem.

W piekarniku zainstalowano pięciocalowy wyświetlacz dotykowy, układ WiFi, aparat wysokiej rozdzielczości i kilka fizycznych przycisków. Całością steruje procesor Tegra K1 (Nvidia).

Urządzenie samodzielnie jest w stanie rozpoznać rodzaj jedzenia, które chcemy podgrzać. Stek, kurczak, ryba, bekon, ciasteczka, bułki do hamburgerów zostaną automatycznie rozpoznane. Dzięki temu nie trzeba wybierać temperatury ani czasu pieczenia - piekarnik zrobi to za nas. June jest w stanie odróżnić wołowinę od wieprzowiny dzięki dokładnemu badaniu struktury mięsa.

June

Fot. Juneoven.com

 

Jak informuje The Verge swą inteligencję urządzenie zawdzięcza algorytmom i kamerze zabezpieczonej specjalnym, odpornym szkłem. Urządzenie za pomocą aplikacji dostępnej na smartfon informuje też jak przebiega proces pieczenia - można "zajrzeć" do piekarnika nie ruszając się z pokoju.

June jest na tyle inteligentny, że wie na przykład którą stroną kładziemy mięso, rybę, czy bułkę. Podgrzewa żywność tak, by skórka była chrupiąca, a środek dopieczony, ale nie wysuszony. W przyszłości użytkownicy mają mieć możliwość samodzielnego programowania piekarnika oraz dzielenia się przepisami i ustawieniami maszyny.

Piekarnik będzie dostępny wiosną przyszłego roku, jednak już dziś można składać na niego zamówienia - kosztuje w dniu rezerwacji 95 dolarów. Kwota zostanie potrącona z ceny urządzenia, która wynosi 1495 dolarów (do 10 lipca, później 2995 dolarów)

June jest dowodem na to, że internet rzeczy staje się faktem, a "centrum kontroli" to nasz smartfon. Czy potrzebujemy takich innowacji? Wydaje się, że tak, inteligentne urządzenia powinny pomagać w codziennych sytuacjach.

Więcej o:
Komentarze (21)
Kiedyś pracowali dla Apple, teraz stworzyli zadziwiający piekarnik. Kosztuje 1495 dolarów
Zaloguj się
 • catch36

  Oceniono 101 razy 99

  piekarnik za 2995 dolarów - tak oni na pewno wcześniej pracowali dla apple :)

 • Oceniono 24 razy 24

  Ale naprawdę podzielenie się fotografią babeczek z piekarnika na instagramie jest kluczową funkcjonalnością takiego urządzenia :0). Chyba jeszcze nie ma pomysłu na te urządzenia ...

 • banan125

  Oceniono 20 razy 16

  jak sie szkiełko od kamerki zabrudzi - to rozpozna rękę jako gołębia

 • Damian Chiliński

  Oceniono 22 razy 4

  dobre. Kawal fajnej inzynierii ;) Uwazam produkt za ciekawszy niz inteligentne lodowki, czy pralki popularnych producentow

 • slavci

  Oceniono 3 razy 3

  Tak tanio !!! no nie. Ludzie kupujemy szybko

 • bazbaz73

  Oceniono 3 razy 1

  "kosztuje w dniu rezerwacji 95 dolarów" - nie - nie kosztuje tyle w dniu rezerwacji. Tyle kosztuje rezerwacja, swoista kaucja zwrotna w momencie zakupu.

  "W przyszłości użytkownicy mają mieć możliwość samodzielnego programowania piekarnika oraz dzielenia się przepisami i ustawieniami maszyny."
  Super - czyli jeżeli przed tym, jakże mało znaczącym ulepszeniem wsadzę do piekarnika coś, czego ten nie rozpozna (przychodzi mi kilka polskich potraw na myśl, których amerykańskie urządzenie nie rozpozna i nie będzie wiedziało co z nim zrobić) to już duda blada - na kolację kanapki?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX