W przyszłości będziemy używać Facebooka bez smartfonów i komputerów? Wystarczy... pomyśleć

Podczas jednego z ostatnich spotkań z użytkownikami Facebooka Mark Zuckerberg zdradził w jaki sposób wyobraża sobie przyszłość. Możemy zapomnieć o komputerach i smartfonach.

Mark Zuckerberg ma w zwyczaju regularnie spotykać się z użytkownikami swojego serwisu podczas sesji, na których można spytać w zasadzie o wszystko. Kilka dni temu szef największego portalu społecznościowego świata miał okazję wypowiedzieć się na temat tego jak wyobraża sobie nieco bardziej odległą przyszłość Facebooka. A raczej ogólnie komunikacji pomiędzy ludźmi.

"Kiedy pomyślisz o czymś twoi przyjaciele będą w stanie doświadczyć tego samego. To będzie końcowe stadium rozwoju technologii służącej do komunikacji"  - stwierdził.

Zanim staniesz się telepatą

Zuckerberg zdaje sobie sprawę, że zanim rozwój technologiczny pozwoli nam osiągnąć takie możliwości będziemy musieli zadowolić się rozwiązaniami pośrednimi. I właśnie dlatego Facebook interesuje się rzeczywistością rozszerzoną i inwestuje w Oculus Rift. Według Facebooka dzięki rzeczywistości rozszerzonej mamy doświadczać życia tak, jakbyśmy przebywali w realnym świecie. VR ma być sposobem na pokonanie barier, których dziś pokonać się nie da. W Facebooku tak naprawdę wierzą w to, że rzeczywistość wirtualna będzie dla naszego mózgu nie do odróżnienia od tej prawdziwej.

Rzeczywistość rozszerzona może zyskiwać na znaczeniu. Już dziś, co wynika z wielu analiz przeprowadzonych przez Google, Facebooka i twórców treści  - coraz bardziej liczą się treści wideo. Użytkownicy zdecydowanie wolą oglądać niż czytać. W przyszłości będą zapewne woleli "konsumować treści" jeszcze wygodniej - myśląc o tym co chcieliby obejrzeć. Kto wie, może kiedyś taka technologia stanie się dla nas osiągalna. Ale czy naprawdę właśnie tego chcemy?

[ za CNN ]

Więcej o:
Komentarze (18)
W przyszłości będziemy używać Facebooka bez smartfonów i komputerów? Wystarczy... pomyśleć
Zaloguj się
 • Paweł Cichocki

  Oceniono 20 razy 18

  Już dziś NSA i inne agencje praktycznie bez ograniczeń buszuje po naszych zasobach w sieci (facebook, twiter, instagram, maile).
  Kto ,świadomy tego faktu, chciałby pozwolić im zaglądać w swoje myśli?

 • Robert Green

  Oceniono 26 razy 14

  Ja nie używam ,nie używałem i nie będę używał facebooka. Co to w ogóle jest?

 • L A

  Oceniono 17 razy 11

  Wszystko się zgadza, tylko w przyszłości nie będzie już fejsbuka

 • andrzejbak

  Oceniono 3 razy 3

  Zuckerberg to jest taki mądry że on nawet nie pomyślał a już miał facebooka, w latach 2003-2004 prowadziłem portal facebook.us (byłem właściciele portalu i firmy go prowadzącej) , po jakimś czasie mafia mośkowa mi go ukradła, gdy Zuckerberg go zaczął prowadzić to powiedział że ja wiedziałem że on kiedyś będzie miał taki portal facebook i go "skopiowałem" 2 lata wcześniej zanim on go "wymyślił" - autentyczne.

 • senseiek

  Oceniono 2 razy 2

  Taaa.. I wtedy cukierberg bedzie mogl ludziom wysylac reklamy prosto do ich mozgow bez opcji wylaczenia, ani przewiniecia..

 • kieliszki

  Oceniono 4 razy 2

  Jeszcze trochę a ludzie rzucą to wszystko i przeprowadzą się do rysiów, do chatki bez prądu.

 • Bialy Semmel

  Oceniono 1 raz 1

  Jak trzeba będzie myśleć, to liczba użytkowników spadnie co najmniej o połowę.

 • Masta Dizasta

  Oceniono 1 raz 1

  Też mi coś, w Polsce znane jest to już od dawna, nazywa się przekaz i jest za darmo. I lepiej w nocy.

 • Paweł Cichocki

  Oceniono 1 raz 1

  Już dziś NSA i inne agencje praktycznie bez ograniczeń buszuje po naszych zasobach w sieci (facebook, twiter, instagram, maile).
  Kto ,świadomy tego faktu, chciałby pozwolić im zaglądać w swoje myśli?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX