IFA 2015: Samsung prezentuje SmartThings - system, który pozwoli porozmawiać z ekspresem do kawy i nie tylko

Nie masz do kogo odezwać się w domu? Samsung właśnie to zmienił - od teraz będzie można pogadać z telewizorem, ekspresem do kawy czy zamkiem w drzwiach. Koreański gigant stawia na internet rzeczy. Na targach IFA 2015 Samsung zaprezentował system SmartThings.

Samsung zaprezentował właśnie SmartThings - zbiór urządzeń i czujników. Jego głównym elementem jest Hub, będący czymś w rodzaju inteligentnego routera pośredniczącego w komunikacji smartfonu, sprzętu domowego i czujników Samsunga.

Do SmartThings podłączymy urządzenia, np. klimatyzację, ekspres do kawy, kamery oraz czujniki, np. czujnik ruchu. Specjalna aplikacja pozwoli zarządzać sprzętami domowymi zdalnie. Służy nie tylko do wydawania poleceń, ale i otrzymywania powiadomień. Jeśli nasze dziecko wróci ze szkoły do domu, nasz smartfon wyświetli powiadomienie. Ktoś będzie próbował włamać się do mieszkania - SmartThings zabezpieczy nagranie i prześle je nam. Za pomocą SmartThings można nawet uruchomić zaraz po przebudzeniu domowy ekspres do kawy.

SmartThings trafił dziś do sprzedaży w USA. Urządzenie kosztuje 99 dolarów. Nie będzie jednak funkcjonalne bez szeregu czujników i akcesoriów, które też można kupić - za 30-50 dolarów. Wśród nich znajdziemy: Motion Sensor (czujnik ruchu), Outlet (elektryczna wtyczka do której podłączymy dowolne urządzenie), Arrival Sensor (potwierdza przybycie domowników), czujnik alarmujący o wycieku wody, czujnik uniwersalny.

Docelowo ze SmartThings ma współpracować kilkaset różnych urządzeń, dzięki czemu internet rzeczy ma szansę stać się czymś powszechnym

 

Relację z targów IFA 2015 wspiera T-Mobile

Technologie na Facebooku

Technologie na Snapchacie

Technologie na Instagramie

Technologie na Periscopie

Więcej o:
Komentarze (10)
IFA 2015: Samsung prezentuje SmartThings - system, który pozwoli porozmawiać z ekspresem do kawy i nie tylko
Zaloguj się
 • Oceniono 34 razy 30

  Ten sam Samsung, który szpiegował swoich klientów przez Smart TV? Permanentna inwigilacja...

 • hektar421

  Oceniono 30 razy 28

  W wolnych chwilach (gdy akurat nikt nie włamuje się do Twojego domu) sprzęt wysyła nagrania do urzędu skarbowego.

 • citisus

  Oceniono 17 razy 13

  A te wszystkie informacje zanim trafią do ciebie najpierw polecą do serwerów w Koreii, USA czy Bóg wie gdzie jeszcze. Porozmawiasz sobie z expresem do kawy ....ale do wiadomości Wielkiego Brata.
  Wielki Brat chce wiedzieć co robisz i co mówisz w domu. Twoja prywatność przestała być tajemnicą. Oczywiscie dla twojego dobra, robaczku..,

 • parowka_z_puszki

  Oceniono 9 razy 7

  Jeden maly wlam i nie wyjdziesz z domu bo zamek ci sie nie otworzy, spali sie kawa w ekspresie, lodowka sie wylaczy. A wszystko to gdy otworzysz przypadkiem jakis zalacznik w emailu...

 • klamtusek

  Oceniono 2 razy 2

  Mnie się z ludźmi nie chce gadać, a mam gadać z ekspresem?

 • hetmanwiechu

  Oceniono 2 razy 2

  brakuje lampy w podlodze.

 • jembezmamy

  Oceniono 9 razy 1

  Pff, takie to jest wtórne. Gadżety jak z "Powrotu do przyszłości". Może efekciarskie, ale na co dzień trochę mało praktyczne.

  Mi by się przydała aplikacja, której mogę zapytać, gdzie coś odłożyłem (np. "Gdzie podział się namiot?", "Gdzie jest mój paszport?", "Gdzie odłożyłem ten kawałek drutu ze starego kalendarza?"). Niech takie coś wymyślą, a nie jakieś trywialne wyłączniki czasowe i czujniki ruchu.

 • bling.bling

  Oceniono 2 razy 0

  Dwa takie same klipy wideo na jednej stronie i to dwa z autoplayem?

  Zapłacę prawdziwe pieniądze za skrypt do Chrome blokujący autoplay na stronach agory. Jakiś chętny?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX