Acer prezentuje komputer, który zbudujesz z modułów i zmienisz w projektor lub wieżę [IFA 2015]

Pamiętacie Project Ara, czyli smartfon składany z modułów? Podczas targów IFA 2015 Acer zaprezentował komputer, który można rozbudować właśnie w taki sposób. M-601 może być czymś znacznie więcej niż zwykły komputer.

Acer Revo Build M1-601 to całkiem potężny komputer zaprezentowany na targach IFA 2015, które właśnie odbywają się w Berlinie. Na pierwszy rzut oka wygląda jak przerośnięty mikrokomputer. W zasadzie tak właśnie jest, bo komputerem jest tylko środkowy moduł. Te nad nim to dyski, moduł zupełnie na dole zawiera dodatkowy, mocniejszy układ graficzny.

Acer M1-601 można więc składać niczym z klocków LEGO, chociaż koncepcja ta bardziej przypomina Project Ara, modułowy smartfon tworzony przez Google.

Urządzenie Acera może być czymś więcej niż zwykłym komputerem, bo zamiast modułu z dyskiem można podłączyć moduł z projektorem, wzmacniaczem audio lub ładowarką bezprzewodową do smartfonów. M1-601 jest więc całkiem kreatywnym urządzeniem, które może zastąpić kilka innych, a to spora korzyść.

Komputer, który widzieliśmy na targach miał procesor i7, 8GB pamięci RAM i dysk 1TB.

Acer Revo Build M1-601 będzie dostępny w październiku, ma kosztować od 199 euro

Więcej o:
Komentarze (34)
Acer prezentuje komputer, który zbudujesz z modułów i zmienisz w projektor lub wieżę [IFA 2015]
Zaloguj się
 • bogucjusz

  Oceniono 6 razy 4

  A można łączyć moduły z procesorem? Chciałbym sobie wybudować render-farmę.

 • citisus

  Oceniono 5 razy 3

  Nooo też mi rewelacja :-)))). Od kilkunastu lat można składaće stacjonarne komputery z komponentów. Do woli, składać, modernizować, unowocześniać.

  Ale niektórzy chyba żyją w świecie laptopów i tabletów :-))

 • ceramiczne_plecki

  Oceniono 2 razy 2

  "M-601 może być czymś znacznie więcej niż zwykły komputer."

  Oooooo! To tak jak "supercoś" lepsze niż zwykły proszek :)

 • lm648

  Oceniono 10 razy 2

  Acer ???? ... to najgorsze komputery i laptopy na Świcie, działają tylko przez pierwsze 24 m-ce gwarancji a po tym okresie możesz już rozglądać się za nowym sprzętem ... jeżeli o to chodzi to rzeczywiście jest wybitny :)

 • Krzysiek Nowotka

  Oceniono 6 razy 2

  "The Acer Revo Build Series is built around Intel Pentium and Celeron CPUs"

 • adriani75

  Oceniono 1 raz 1

  Mam revo 80 i tam już jest opcja zdjęcia segmentu z dvd co uważam za bardzo praktyczne ale ten mój to chociaż ładniutki jest a to jakiś kloc

 • lechutek69

  Oceniono 1 raz -1

  To niedrogo, bo mój Mac mini o identycznych parametrach kosztował majątek.

 • Aga Szmalec

  Oceniono 8 razy -2

  Mam laptop acera od lat i jest z nim wszystko w porządku. Moja dziewczyna szuka właśnie jakiegoś komputera stacjonarnego do firmy w sumie taki mini będzie się super prezentował. Ciekawe tylko kiedy w polskich media eksp. i innych można będzie go dostać.

 • Arkadiusz Kruk

  Oceniono 12 razy -4

  Ja ponad 10 lat temu zakapiłem Acera 5720z - mimo uszkodzeń (połamana ramka ekranu, małe pęknięcia tu i tam) i po upgradzie sprzetowym (dołożony RAM i zmiana dysku na SSD, wymiana bateri) działa bez zarzutu. W zeszłym roku kupiłem Aspire V5 i niestety muszę powiedzieć że ekran mu padł po roku - na szczęście serwis Acera działa bardzo profesjonalnie i wszystko zostało naprawione ekspresowo. Mam nadzieję że posłuży mi on tak długo jak poprzednik (używany aktualnie przez teściów)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX