Nie wpisujcie tego adresu, jeśli używacie najnowszego Chrome

Najnowsza wersja przeglądarki Chrome reaguje w bardzo niecodzienny sposób na ciąg znaków, który wydaje się zwykłym adresem internetowym. Specjaliści od programowania próbują ustalić w czym tkwi problem. UWAGA! W tekście umieściliśmy wyraźnie oznaczony akapit. Najechanie na napis myszką spowoduje wywołanie opisywanego błędu - Chrome przestanie działać tak jak należy.

W sieci pojawiło się doniesienie, że najnowszą wersję przeglądarki Chrome może rozłożyć na łopatki wywołując specjalny, bardzo krótki adres internetowy. Nie trzeba nawet potwierdzać go klawiszem enter - samo pojawienie się ciągu znaków w aktywnym oknie powoduje, że Chrome przestaje działać jak należy - zawieszają się wszystkie karty.

Specjaliści od programowania próbują na forum Slashdot ustalić co jest przyczyną tak dziwnego zachowania Chrome. Na uwagę zasługuje fakt, że nawet jeśli użyjemy powyższego adresu w oknie incognito awarii ulegną wszystkie procesy, również te, które wyświetlają się w normalnych oknach.

Google

Fot. Google

Jeśli posiadacie najnowszą wersję przeglądarki Chrome lepiej nie wyszukujcie powyższego ciągu znaków w Google - przeglądarka przestanie działać. A jeśli naprawdę chcecie sprawdzić jak wygląda dziwny błąd w praktyce wystarczy najechać myszką na poniższy wers.

 

NAJEDŹ MYSZKĄ, BY CHROME PRZESTAŁ DZIAŁAĆ

 

Co jest problemem?

Problemem jest, według wstępnych opinii programistów Chrome, pewnego rodzaju zapętlenie. Adres jest tak naprawdę sprzecznym poleceniem dla przeglądarki. Zawiera jednocześnie znaki zmiany znaczenia adresu i argument. Znaków tych używa się tam, gdzie ma pojawić się na przykład spacja.

Więcej o:
Komentarze (38)
Nie wpisujcie tego adresu, jeśli używacie najnowszego Chrome
Zaloguj się
 • Maciej Grzyb

  Oceniono 153 razy 149

  Jestem w stanie żyć z tym problemem i się nim nie przejmować.

 • pursat

  Oceniono 92 razy 90

  U mnie nic się nie stało po najechaniu myszką ma link. Ale później zauważyłem, że ktoś mi porysował samochód na parkingu. Czy to może mieć jakiś związek?

 • rasta-mw

  Oceniono 50 razy 24

  A u mnie zawiesił się Internet Explorer 6, niestety nie mam innej przeglądarki, zbyt stary komputer (( Nie stać mnie na nowy, żyje z renty.
  Może ktoś chciałby mi podarować lepszy komputer? Wystarczy mi imac'27/i7 lub coś podobnego.

 • mitoogorkach

  Oceniono 32 razy 18

  Firefox bez problemu, a Chrome... coz, nie lubie szpiegow.

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 8 razy 8

  Diabeł. To musi być Tusk.

 • dra-h

  Oceniono 8 razy 8

  Używam Opery, najechałem myszką na napis i wywaliło komunikat "awaria strony", ale tylko tej jednej konkretnej karty, reszta działała bez problemu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX