Tego sekretu Surface Book nie poznał NIKT! Niemal do samej premiery

Na początku miesiąca Microsoft zaprezentował swój pierwszy laptop - Surface Book. Jedną z jego najbardziej zaskakujących cech jest możliwość odpięcia ekranu - wtedy urządzenie staje się tabletem. Microsoft zdradził właśnie, że funkcję tę trzymał w sekrecie przed współpracownikami niemal do dnia premiery. Ale w jaki sposób to się udało?

Surface Book to pierwszy laptop wyprodukowany przez Microsoft. Zaprezentowano go na początku października . Historię powstania urządzenia opisuje magazyn The Wired.

Dwa i pół roku udoskonaleń

Prace nad przełomowym dla Microsoftem urządzeniem trwały długo - dwa i pół roku. Jak wyjaśnia The Wired w tym czasie specjalny zespół odpowiedzialny za laptop starał się stworzyć coś, co nie tylko wyróżni się z tłumu, ale będzie dowodem na to, że Microsoft potrafi tworzyć kreatywne rozwiązania technologiczne.

Microsoft pracując nad Surface Book od początku chciał, by było to urządzenie określające całą kategorię, tak jak jest to w przypadku MacBooka Apple.

"Zespół odpowiedzialny za stworzenie Microsoft Surface postawił sobie cel: wynaleźć laptopa na nowo. Spędzili dwa lata projektując, tworząc prototypy, podkręcając kolejne wersje urządzenia. Surface Book jest produktem zawierającym wszystkie doświadczenia nabyte przy tworzeniu poprzednich urządzeń z serii Surface.

Panos Panay, który kierował pracami nad Surface Book przyznał, że urządzenie powstało według "filozofii" Apple: mały zespół pasjonatów ulepszał swoje rozwiązanie tak długo, aż stało się idealne.

Surface Book Fot. Microsoft

Coś więcej niż laptop

Microsoft doszedł do wniosku, że najbardziej pożądanym przez konsumenta urządzeniem jest laptop, który w wygodny sposób staje się tabletem. Wygoda tej transformacji miała dla Microsoftu kluczowe znaczenie. Dlatego całkiem długo trwały prace nad samym mechanizmem odłączania ekranu. Efekt prac możecie zobaczyć na poniższej animacji.

Sekret

Funkcja odłączania ekranu w Surface Book była przez Microsoft utrzymywana w sekrecie niemal do końca. I nikt, kto Surface Book testował nie zorientował się, że ekran można odłączyć. Nie mógł...

"Bez względu na to jakiej demonstracji dokonywałem, bez względu na to na jakim spotkaniu handlowym byłem, nikt nie zorientował się, że ekran można odpiąć." - wyjaśnia Panay dodając, że funkcję odłączania ekranu... zablokowano. Właśnie po to, by pozostała sekretem.

Microsoft zdradził pracownikom i współpracownikom największy sekret Surface Book dopiero miesiąc przed premierą.

Potężny, piękny, drogi

Surface Book ma potężną specyfikację, wiele bardzo ciekawych funkcji, możliwość transformacji w tablet wydaje się atrakcyjna. Z drugiej strony Surface Book jest urządzeniem drogim i skierowanym raczej do wąskiej grupy konsumentów. Wyznacza pewien standard, dowodzi tego, że Microsoft też w stanie tworzyć zaawansowany technologicznie sprzęt. Być może Microsoft udowodni, że potrafi też produkować równie innowacyjne sprzętowo smartfony i tablety?

Więcej o:
Komentarze (36)
Tego sekretu Surface Book nie poznał NIKT! Niemal do samej premiery
Zaloguj się
 • glazikx

  Oceniono 18 razy 16

  Asusy da się odpiąć ale tutaj występuje coś czego tam nie ma. Zewnętrzna karta graficzna znajduje się w kadłubie. To pozwala Tabletowi być energooszczędnym i lżejszym a laptopowi duzo wydajniejszym :)

 • artus

  Oceniono 15 razy 13

  No fajny kierunek. Bardzo mi się to podoba. I widać, że zaczęli patrzeć na stylistykę i grafikę. Również w reklamach.

 • pe_ro

  Oceniono 11 razy 5

  Mam Lenovo Yoga 2 w którym estetyczniej rozwiązano problem łączenia i rozłączania panelu od klawiatury.

 • maxthebrindle

  Oceniono 19 razy 5

  'dowodzi tego, że Microsoft też potworzy tworzyć zaawansowany technologicznie sprzęt.'

  A powyższe dowodzi, że Kędzierski 'potworzy' potworki językowe. Ale tego już chyba nie trzeba nikomu dowodzić.

  'Efekt prac możecie zobaczyć na poniższej animacji.'

  To, że plik ma formę GIFa nie oznacza, że jest to animacja. Co to jest animacja, to proszę sobie sprawdzic w Wikipedii (bo jakieś bardziej adekwatne źrodło - ksiażka na przykałd - to chyba za dużo, prawda?).

 • ewangelizator_carvingu

  Oceniono 4 razy 4

  szkoda tylko że w Polsce - Bangladeszu Europy - tego produktu nie bedzie w oficjalnym kanale dystrybucji, za dobrze sie w Stanach sprzedaje wiec kogo obchodzi Polska?

 • dawaj.flaszkie

  Oceniono 5 razy 3

  Nie mogę znaleźć w opisie gniazda kompatybilnego z HDMI.
  Czy to jakoś inaczej już się podłącza maleństwa pod duże, wygodne urządzenia?

 • jeak

  Oceniono 6 razy 2

  autor:
  "Jedną z jego najbardziej zaskakujących cech jest możliwość odpięcia ekranu - wtedy urządzenie staje się tabletem."

  Hmm, czy autor jest na bieżąco w tych tematach ? !
  Rozwiązanie znane jest od dawna ... mam Acera Switch 10 - rozwiązanie na magnesach jest idealne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX