Szef RedTube zachwycony. Mylą jego serwis z ... YouTube Red

Tydzień temu You Tube wprowadził płatny dostęp do swoich usług - uruchomił serwis o nazwie You Tube Red. Brzmi prawie jak RedTube, prawda? Właściciel tego serwisu dla dorosłych wcale nie ma pretensji, wręcz przeciwnie...

Informacje o tym, że Google zamierza uruchomić nową wersję YouTube pojawiały się w mediach od miesięcy. Nie było do końca jasne co zyskają konsumenci, którzy zdecydują się zapłacić, nie było też jasne jak nowa usługa będzie się nazywać.

Aż do zeszłego czwartku, kiedy to Google oficjalnie ogłosił uruchomienie usługi You Tube Red. Za 9,99 dolara użytkownik może całkiem sporo: zapisywać wideo na urządzeniu, by móc oglądać materiały offline,  odtwarzać materiały w tle, słuchać muzyki z bogatego zbioru 20 milionów utworów. Ale chyba najważniejszą cechą YouTube Red jest całkowity brak reklam.

Słyszałem już tę nazwę...

Jednak to nie cena ani zakres usług oferowany przez YouTube Red zwrócił największą uwagę użytkowników i mediów. To nazwa. Pierwszy komentarz pod naszym materiałem wszystko wyjaśnia:

YouTube Red? To prawie jak RedTube - mają poczucie humoru.

Nasz czytelnik nie jest jedynym, któremu nazwa nowego serwisu Google skojarzyła się z portalem pornograficznym. Na Twitterze można znaleźć dziesiątki podobnych wpisów.

"Zaraz zaraz! Nowa usługa YouTube to You Tube Red? You Tube Red?" - pyta jeden z użytkowników Twittera wrzucają link do artykułu Wikipedii o RedTube.

 

"Nie mylcie YouTube Red i RedTube. Dwie kompletnie różne strony :)" - zauważa kolejny użytkownik Twittera.

 

"Ludzie, bez obaw. Jeśli nie zarobicie pieniędzy dzięki YouTube Red zawsze jest jego tatuś... RedTube"

 

Tę niezwykłą odpowiedź mediów społecznościowych zauważył Alex Taylor, szef RedTube. W rozmowie z World Trademark Review stwierdził:

"Jestem zaszczycony tym, że ludzie kojarzą naszą nazwę z najnowszym serwisem YouTube Red. Fakt, że uwaga użytkowników kieruje się automatycznie na RedTube jest dowodem na to, że osiągnęliśmy olbrzymią świadomość marki dzięki naszym działaniom marketingowym i penetracji publicznej świadomości".

Rzecznik YouTube tłumaczy natomiast, że nazwa YouTube Red spotkała się z bardzo pozytywną reakcją podczas testów.

"Z rozmów z naszymi fanami, użytkownikami, z badań jasno wynika, że słowo 'red' jest mocno związane z YouTube. Jest w zasadzie rdzeniem marki YouTube. Nie martwimy się za bardzo innym aspektem tej sytuacji".

W tej chwili szef RedTube z kojarzenia go z YouTube Red jest zadowolony, w każdej chwili może jednak... skierować pozew przeciwko Google. Wszystko przez to, że RedTube jest zarezerwowaną marką. Ewentualny proces mógłby być oczywiście formą darmowej kampanii reklamowej w mediach.

Reakcja użytkowników jest jasnym dowodem na to, że nazwa YouTube Red kojarzy się z nazwą RedTube. I wyłącznie z tego powodu Google powinien pomyśleć raczej o innej nazwie.

Więcej o:
Komentarze (47)
Szef RedTube zachwycony. Mylą jego serwis z ... YouTube Red
Zaloguj się
 • marko_uk

  Oceniono 180 razy 176

  Filmiki z YouTube to wstawiacie, a z RedTube już nie... :(

 • twojastaranakolanach

  Oceniono 119 razy 107

  Znając politykę googla, to raczej google wystąpi do sądu o oddanie domeny redtube;)

 • r0b0l

  Oceniono 108 razy 98

  proponuję połączyć RED i You Tube. Wartość serwisu wzrośnie wielokrotnie, oglądalność będzie astronomiczna
  ;))

  Jestem fanem obu serwisów

 • zawsze_edek

  Oceniono 82 razy 76

  "...Fakt, że uwaga użytkowników kieruje się automatycznie na RedTube jest dowodem na to, że osiągnęliśmy olbrzymią świadomość marki dzięki naszym działaniom marketingowym i penetracji publicznej świadomości".

  słowo penetracja z cytatu Alexa Taylora nabiera dodatkowego znaczenia :)

 • saksalainen

  Oceniono 75 razy 71

  Teraz RedTube powinno wprowadzić płatny serwis pod nazwą RedTube You :)

 • marcin.73

  Oceniono 51 razy 49

  Mnie się od razu "kojarzyło', no ale myślałem, że jestem "zboczony" ;-)

 • brajanu

  Oceniono 46 razy 44

  jak ktoś szuka połączeń lotniczych to może trafić na stronę odloty.pl :)

 • dario.foch

  Oceniono 43 razy 39

  Wasze tłumaczenie nie oddaje nawet połowy dwuznaczności w wypowiedzi Aleksa Taylora, słowa "thrust" i "swell" to ewidentne nawiązania do seksu.

  “The fact that people’s attention is automatically thrust into thinking about RedTube is a clear testament to the prolific swell in brand awareness we’ve achieved as a result of ongoing marketing efforts and our ability to penetrate the public consciousness.”

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX