Ci dwaj szaleńcy latali wokół samolotu niczym ptaki [DUŻO ZDJĘĆ]

Yves "Jetman" Rossy, szwajcarski pilot i konstruktor jetpacków, znów udowodnił co potrafi. Szybować obok Airbusa A380 to dla niego nic trudnego.

Dwóch śmiałków, Jetman Yves Rossy i jego przyjaciel Vince Reffet, postanowili przypomnieć światu o tym, co potrafią konstruowane przez nich jetpacki - pleacki, które umożliwiają swobodny lot.

Do sieci trafiło kolejne nagranie ekscentrycznego duetu, który tym razem fruwa sobie wokół Airbusa A380 linii Emirates. Film jest po prostu reklamą linii lotniczych, ale i tak wyczyny mężczyzn są po prostu niesamowite. Możemy zobaczyć ich unoszących się za samolotem, przelatujących nad nim. Wygląda to na czynność całkowicie bezpieczną i łatwą. Rossy przyznaje jednak, że wszystko wymagało dokładnego planowania ze względów na spore ryzyko.

Jak już pisaliśmy w tym roku Jetpacki, które stworzył Rossy, wyposażone są w specjalne silniki odrzutowe. Podczas lotu pozwoliły osiągnąć średnią prędkość 200 km/h. Przy wznoszeniu wynosiła ona 180km/h, przy opadaniu aż 300 km/h.

Więcej zdjęć akrobacji śmiałków w powietrzu znajdziecie tu.


Więcej o:
Komentarze (87)
Ci dwaj szaleńcy latali wokół samolotu niczym ptaki [DUŻO ZDJĘĆ]
Zaloguj się
 • fackir

  Oceniono 46 razy 38

  200 km dla jumbo to chyba na granicy spadania - to było bardziej niebezpieczne niż się wydaje i bynajmniej nie dla tych dwóch kolesi.

 • dawidowski.888

  Oceniono 40 razy 24

  Przecież to fotomontaż, zachodnie media o tym wiedzą i tak to opisują... zwykła reklama emirates.

 • andrzejg52

  Oceniono 32 razy 24

  Może mi ktoś powie, jak oni przelecieli przez zawirowania strug za samolotem.
  Coś mi tu pachnie wielka ściemą.

 • astronombosy

  Oceniono 25 razy 21

  Buduję podobny, ale będzie miał napęd na skręconą gumę napędzającą śmigło. Startowało się będzie z biegu i z lekkiej górki no i koniecznie z wiatrem, żeby było łatwiej.Po starcie, kiedy już guma się rozkręci, będzie możliwość ponownego jej nakręcenia specjalną korbą zamontowaną z przodu przed pilotem.

 • spin68

  Oceniono 25 razy 17

  Byłem niedawno w Dubaju, miasto bardzo się rozwija, co kawałek wielka budowa wielkiego budynku. Niestety, nie są to schroniska dla uchodźców z Syrii... A do Dubaju jest o 1200 km bliżej niż do Niemiec

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX