W tym magazynie Ikea pracują wyłącznie roboty. Zobacz, jak działa

W centrum dystrybucji Ikea w Jarostach są dwa magazyny, w których pracują wyłącznie roboty. Zadania wykonują w ciemnościach przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

W centralnej Polsce we wsi Jarosty znajduje się jeden z największych magazynów sieci Ikea na świecie. Towar do niego przypływa z całego globu, skąd dystrybuowany jest m.in. na Litwę, do Czech, Słowacji, a nawet Rumunii, Bułgarii i niedługo również Chorwacji. Najbardziej interesujące są jednak te części magazynu, w których pracują wyłącznie roboty.

Magazyn automatyczny Ikea w JarostachFot. Łukasz Józefowicz

W wydzielonych sekcjach magazyn ma do 36 metrów wysokości. Tam wąskimi alejkami przesuwają się układnice, które za pomocą szeregu czujników pilnują porządku na półkach oraz układają (jedna maszyna układa ponad 70 palet na godzinę) i wydają towar. Zazwyczaj pracują w całkowitych ciemnościach, ale na potrzeby naszego materiału w części magazynu zapalono światło.

Magazyn automatyczny Ikea w JarostachFot. Łukasz Józefowicz

W przypadku automatycznego magazynu człowiek jest jedynie potrzebny, by przewieźć towar parę metrów z ciężarówki do podajnika. Reszta robi się sama.

Więcej zdjęć z niezwykłego magazynu Ikea w Jarostach znajdziecie w naszej galerii TUTAJ >>>

Więcej o:
Komentarze (122)
W tym magazynie Ikea pracują wyłącznie roboty. Zobacz, jak działa
Zaloguj się
 • alt-stettin

  Oceniono 218 razy 162

  Taki magazyn ma same zalety. Roboty nie należą do Solidarności, nie palą opon, nie grożą odejściem od łóżek pacjentów, nie trzeba ich oddłużać co parę lat...

 • micant45

  Oceniono 102 razy 94

  To się będzie stawać coraz częstszym standardem w wielkich koncernach. Dlatego jak najszybciej trzeba zmienić model obciążeń podatkowych i zdjąć opodatkowanie z pracy. Można je przenieść bardziej na zysk lub obrót przedsiębiorstw. Inaczej małe firmy które nie stać na zakup nowoczesnych robotów którym nie płaci się pensji, zusu, pitu itd. będą zupełnie bez szans.

 • Eryka Brokowska

  Oceniono 87 razy 47

  Mieszkam koło fabryki IKEA pod Łodzią, i tam nie wygląda to tak różowo. Ani czysto (czarna sadza z komina) ani zgodnie z normami. Fabryka IKEA od 2013 r. huczy tak głośno, że mieszkańcy łódzkiej dzielnicy i podłódzkich miejscowości w sąsiednich gminach skarżą nie na nieustające buczenie. Nocami jest bardzo uciążliwe, nawet w promieniu 2 km! Nawet przy szczelnie zamkniętych oknach.

  My nie jesteśmy robotami, co próbowaliśmy przekazać fabryce IKEA pisząc pisma, dzwoniąc i podpisując petycję. Od ponad 2 lat nie możemy się doprosić wyciszenia fabryki. Od firmy, która mieni się społecznie odpowiedzialną, dbającą o środowisko naturalne i zrównoważony rozwój.

  IKEA buduje swój wizerunek poprzez takie właśnie artykuły sponsorowane i cenzurę. Na swoim profilu społecznościowym usuwała niewygodne posty mieszkańców skarżących się na opieszałość IKEA, aż zablokowała konta użytkowników. IKEA to szczyt hipokryzji. Po więcej informacji zapraszam na swój profil.

 • krzysztofnowak1970

  Oceniono 39 razy 31

  Zielony i nowoczesny wizerunek ikei bardzo kłóci się z dudniącą i dymiącą całymi nocami fabryką w Konstantynowie Łódzkim. Odkąd Ikea rozbudowała ją dwa lata temu , hałas , dudnienie i wibracje niesie się w promieniu kilku kilometrów. Wiedzą o tym doskonale , ale liczy się tylko zysk. Obłuda i hipokryzja.Inspektorat ochrony srodowiska przed pomiarami hałąsu musi powiadomic fabrykę. Przedszkolak dopowie resztę sobie.

 • badziewiak66

  Oceniono 43 razy 31

  I to jest świat przyszłości. Mityczny Eden. Teraz trzeba tylko zmniejszyć populację do tego by Bogowie zaczęli żyć na Ziemi.

 • kutaphone

  Oceniono 34 razy 28

  Ciekawe czy dookoła fabryki również mieszkają same roboty?
  W Łodzi, w rejonie Złotno, Rąbień hałas z pobliskiej fabryki IKEA doprowadza ludzi do nerwicy. Niestety w tej fabryce pracują prawdopodobnie również wyłącznie roboty bo nikt nie reaguje na skargi mieszkańców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX