Komentarze (91)
Mozilla porzuca Thunderbirda. Firefox ważniejszy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mrruwrrgrr

  Oceniono 12 razy 0

  FF wazniejszy? Hmm... przestalem uzywac tego, obecnie juz shitu od ponad roku. Fajny rozwoj; zabijanie stabilnych app :|

 • jacekka77

  Oceniono 1 raz -1

  Mam dobrą wiadomość. Jest bezbolesne przejście z Thuderbirda na eM Client - ten jest darmowy przy korzystaniu z pojedynczego konta. eM Client wg mnie zachowuje się o wiele bardziej przyzwoicie od Thunderbirda - w którym nie mogłem sobie poradzić np. z tworzeniem i kasowaniem własnych folderów.

 • bzzbzzbzz

  Oceniono 1 raz -1

  Spokojnie, nie dość że nie do końca jest jasna przyszłość TB w samej fundacji to...
  cały czas istnieje i ma się bardzo dobrze projekt całkowicie wolny a bazujący na TB.... czyli Debianowy IceDove. Nawet gdyby TB został porzucony(jak sugeruje autor) to społeczność od tego nie umrze, a może wręcz przeciwnie.

 • dodatkowo_zwracam

  Oceniono 10 razy -6

  Mozilla to badzief!

 • hasturr

  Oceniono 9 razy -7

  Ktoś kto lamentuje, że program zostanie porzucony bez aktualizacji bezpieczeństwa, chyba nie rozumie czym się różni open source.

 • zigzaur

  Oceniono 10 razy -8

  No, nareszcie nie będzie tych cholernych aktualizacji!

 • nikifor666

  Oceniono 18 razy -12

  TB? hahahahah przeciez to wygladalo i dzialalo jakby bylo stworzone w 1999-2000 roku.

 • miszmasz51

  Oceniono 15 razy -13

  Próbowałem. Zrezygnowałem po kilku dniach. Powróciłem do nielubianej poczty Windows Mail.

 • rekkoon

  Oceniono 51 razy -25

  Thunderbird, wbrew powszechnym entuzjastycznym recenzjom, jest cholernie wolny i niedopracowany. Testowałem chyba wszystkie dostępne na rynku programy pocztowe (również te mało popularne i zazwyczaj strasznie nędzne) i wyszło mi, że Thunderbird jest z nich wszystkich prawie najwolniejszy! Nie wiem skąd ten zachwyt. Nawet gdy zainstalowałem go u osoby, która nie zwraca takiej uwagi na szybkość działania, otrzymałem informację, że program jest wolny. Bardzo wolny. Dla testów można zrobić jedno proste działanie - przesłać sobie jakiś duży załącznik a następnie spróbować go otworzyć. O ile większość programów pocztowych musi najpierw załącznik wypakować z maila (chociaż niektóre robią to już przy odbieraniu wiadomości), o tyle Thunderbird robi to przeraźliwie wolno - nie wiedzieć czemu, skoro wypakowuje ten sam załącznik na ten sam dysk. Wyszukiwanie jest bardzo szybkie, o ile nie posypie się baza (co się zdarza, wystarczy poszukać tematów na forach) - wówczas zostaje jedynie standardowe wyszukiwanie, które też jest przeraźliwie wolne. Nie będzie mi żal Thunderbirda, ani trochę. Z komercyjnych jest The Bat albo eM Client (co kto lubi - ten drugi do dwóch kont jest free), z darmowych niebawem (mam nadzieję) pojawi się nowa wersja Pegasus Maila. No i jest jeszcze Opera Mail. Ewentualnie Sylpheed jako portable. Mimo, że wybór jest dosyć słaby (zwłaszcza dla tzw. "power userów"), można wybrać coś lepszego, niż Thunderbird.

 • jan.fils

  Oceniono 69 razy -49

  W Thunderbirdzie fascynuje mnie jedna rzecz. Dlaczego ta aplikacja nie pozwala na więcej niż 4GB danych w jednym folderze?! Przecież to idiotyzm i archaizm...

  Ok, obecnie już się da, ale primo działa to super niestabilnie. Aplikacja regularnie wylatuje. Secundo, działa tragicznie wolno. Szukanie działa wolno, wstawanie aplikacji działa wolno.

  Realnie nie da się z tego korzystać...

 • david321

  Oceniono 79 razy -65

  Problem w sposobie zmiany komunikowania się między ludźmi. Emaile to dzisiaj dość przestarzała forma przekazywania informacji, w dodatku kosztowna. Co mozna poprawiać w dobrym programie pocztowym? Niewiele, zmieniająć chyba tylko UX i interfejs graficzny. Pamiętam czasy, kiedy ten program był nieodłączną częścią aplikacji Netscape.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX