Polska firma wyceniana na... 28 milionów złotych! Ale co to dla nas oznacza?

Brand24, polska firma zajmująca się monitorowaniem internetu, wkroczyła na nowy poziom rozwoju - 1,4 mln złotych od inwestora i tym samym jej wycena wzrosła do 28 milionów złotych.

Michał Sadowski, współzałożyciel Brand24 jest jedną z bardziej pozytywnych osobowości polskiej branży technologicznej. Możecie go kojarzyć choćby z hitowego filmu o "internetach" (poniżej). Tymczasem jednak poinformował, że Brand24 w rundzie finansowania za 5% akcji otrzymał 1,4 mln złotych od funduszu Inovo VC.

 

Bam! Fundusz Inovo VC ainwestował 1,4 mln zł w 5% akcji Brand24 S.A. Spółka wyceniona tym samym na 28 mln zł. Bardzo duż...

Posted by Michal Sadowski on  Thursday, December 10, 2015

 

Brand24 służy do monitorowania wizerunku marki w internecie. Aplikacja wykorzystywana jest głównie przez firmy, które w ten sposób "słuchają" tego, co mówimy o nich na Facebooku, Twitterze czy na Instagramie. Po co? W ten sposób przedstawiciele danej firmy wiedzą, co sądzimy o jej produktach i mogą sprawnie i szybko odpowiadać na nasze zastrzeżenia, uwagi albo pochwały.

Ostatnio do grona klientów Brand24 dołączył... Biały Dom.

- Skontaktowała się z nami agencja, która jest odpowiedzialna za uruchomienie w Stanach kampanii promującej edukację wśród nastolatków. To pomysł biura pierwszej damy, do współpracy zaproszono Mashable, NBC i Vine. Biały Dom przetestował naszą aplikację, był bardzo zadowolony z efektów i jej możliwości, dlatego zdecydował się wykupić nasze konto premium - mówił serwisowi Wyborcza.pl Michał Sadowski, założyciel Brand24

Z narzędzia analitycznego oferowanego przez Brand24 korzysta obecnie ok. 1000 firm z 35 krajów. W wypowiedzi dla serwisu Antyweb Sadowski opowiada, że zyskują ponad 100 nowych klientów każdego miesiąca.

Dlaczego sukces Brand24 i jego rosnąca wycena są ważne? Z kilku powodów:

- pokazują, że w naszym regionie i w Polsce są firmy ciekawe, pomysłowe i z sensownymi modelami boznesowymi

- przyciągają zewnętrzny kapitał

- a dzięki temu może u nas powstać kolejna firma, z której usług będzie korzystać milion (albo miliard) użytkowników.

Rafał Plutecki, szef Campus Warsaw, w rozmowie ze mną podkreślał:

- Fundusze typu venture capital dostarczyły 4,1 miliarda euro do europejskich firm technologicznych - tylko w ciągu trzeciego kwartału tego roku. Ponad 95% tej kwoty trafia do firm z Europy Zachodniej, my wciąż jesteśmy daleko. Cały nasz region jest mniejszy niż poszczególne miasta Europy Zachodniej pod względem kapitału inwestycyjnego.

Im więcej polskich firm wycenianych będzie na miliony złotych (albo miliony dolarów), tym lepiej dla Polski.

- To nie jest tak, że złapaliśmy Pana Boga za nogi i jesteśmy najbardziej udanym polskim startupem. Znamy swoje miejsce w szeregu. Daleko nam jeszcze do projektów jak Livechat, Getresponse, Uxpin, czy SalesManago. Projektów, które może nie są tak częstymi gośćmi polskich konferencji, ale robią swoje i osiągają wyniki, o których my w tej chwili marzymy - podkreśla jednak założyciel Brand 24 na Antywebie.

Zatem gratulacje dla Brand24. Potrafią "robić internety".

Więcej o:
Komentarze (38)
Polska firma wyceniana na... 28 milionów złotych! Ale co to dla nas oznacza?
Zaloguj się
 • jake210

  Oceniono 62 razy 38

  "Ale co to dla nas oznacza?" Litości, dziennikarze, to nie sprzedaż Orlenu, PZU czy KGHM, . 28mln do pierdnięcie w skali całej gospodarki.
  Są dwie możliwości:
  -brand24 wykupił bogaty pakiet reklamowy w Gazeta.pl
  -brand24 wysyła gotowe artykuły ze swoimi tezami typu "jesteśmy światową potęgą", a leniwy dziennikarz łyka wszystko jak młody pelikan i od razu daje na główną "gotowy artykuł"
  Przecież oni mają może z pół promila światowego rynku monitoringu social media....

 • 1_krzys

  Oceniono 33 razy 21

  Biorąc pod uwagę jakie miliardy wywalono w poprzedniej perspektywie unijnych funduszy na innowacje, np. w programie operacyjnym Innowacyjna Gospodarka, nie wiem czy JEDNĄ firmę wycenioną na niecałe 30 baniek uważać za sukces?
  Moim zdaniem poprzednia runda finansowania unijnego 2007-2013 na innowacje zakończyła się kompletnym fiskiem i zmarnowaniem ogromnej kasy.

 • socrates11

  Oceniono 25 razy 13

  Polska firma wyceniana na... 28mln złotych!!!

  Przepraszam, czy my jesteśmy najbiedniejszym krajem świata? o co chodzi z tym idiotycznym tytułem?

 • cobrass

  Oceniono 49 razy 11

  Ciekawe ile gościu zapłacił Agorze, za taki PR... z wartością na poziomie 28 mln. zł firma lokuje się zapewne gdzieś pomiędzy 60 a 70 tysiącem w rankingu najwartościowszych Polskich firm!!! Nie warta jest zatem splunięcia, a tym bardziej artykułu na głównej....

 • karo80.0

  Oceniono 10 razy 10

  Błagam, nie ośmieszajcie się... :) Wycena na poziomie 28 milionów PLN (na dodatek nie zweryfikowanych przez giełdę) to jest ok. 7 mln USD. Czyli wartość jakiegoś rzemieślniczego, wędliniarskiego interesu pod Pułtuskiem. Na świecie są blisko zera, w Polsce też są planktonem. Niech robią swoje i się rozwijają, ale do k...wy nędzy, to ma być rzetelne dziennikarstwo, na pierwszej stronie "opiniotwórczego portalu". Fuck you.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 16 razy 10

  Zmasowana kampania reklamowa. Któryś już artykuł na czołówce i działach serwisu gazeta.pl o tej firmie. Pan Sadowski nawet w kobieta.gazeta.pl i Wysokich Obcasach wylądował.

 • nrozsklov

  Oceniono 14 razy 10

  czy ta aplikacja potrafi cos wiecej niz sumowac lajki i dislajki z artykulow na fejsie twiczu i jutjubie?

 • laissez.faire

  Oceniono 38 razy 10

  gratuluję! Cieszy mnie ten sukces. :)

 • lukibb

  Oceniono 19 razy 9

  Przestańcie już reklamować tą tandetę. Żeby jeszcze im to działało jak należy...
  Najdroższa i najgorsza jakościowo firma z tej dziedziny w kraju a promujecie ich jak jakieś cudo. Wystarczy poszukać w internecie a znajdziecie opinie o 10-15 firmach gwarantujących znacznie wyższą jakość usług i za niższą cenę. W dodatku również polskich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX